خانه / هاستینگ / دامنه / ثبت دامنه ارزان در هاستینگ های معتبر ایرانی
ثبت دامنه

ثبت دامنه ارزان در هاستینگ های معتبر ایرانی

۵ (۱۰۰%) ۴۵ votes

ثبت دامنه ارزان؛ خرید دامنه ارزان و دامنه ارزان از کلماتی هست که توی گوگل زیاد جستجو میشه؛ دلیلش مشخصه چون با این وضعیت دلار؛ قیمت های دامنه خیلی زیاد شده و ما در این مقاله سعی کردیم؛ ارزان ترین و مناسب ترین و همینطور معتبرترین  هاستینگ های ثبت کننده دامنه ایران رو با هم بررسی و معرفی کنیم.

دامنه یا دومین مهمترین دارایی هر کسب و کار آنلاین هست، چرا خب؟؟

خیلی واضحه؛ شما فکر کنین مثلا دیجی کالا با این همه فروش و نیرو و این ارزش  برندش، یهو زبونم لال دامنشو از دست بده 🙁  خب خیلی خیلی بد میشه.

اینارو همرو گفتم که نتیجه گیری کنم: دامنه ی سایتتون رو تو یه شرکت معتبر ثبت کنین .

من اینجا براتون لیست هاستینگ های معتبر که امکان ثبت دامنه های عمومی رو دارن به همراه یه توضیح کوتاه و قیمتاشون می فرستم و در نهایت هرجا دوست داشتین دامنه ثبت کنین فقط باید در مورد انتخاب یک شرکت برای ثبت دامنه به فاکتورهای زیر دقت کنین:

۱- قدمت شرکت 

۲-سابقه شرکت 

۳-قیمت دامنه 

۴-رجیسترار ثبت کننده

۵- امکانات

در حال حاضر پیشنهاد وبمسترفا ثبت دامنه در ایران سرور هست و مناسب ترین قیمت بازار دامنه را دارد.

ثبت دامنه در ایران سرور

خیلی از وبمستر ها پیام دادن برای ثبت دامنه تو کدوم شرکت اقدام کنیم؟و تصمیم گرفتم در ادامه شرکت های معتبر برای ثبت دامنه و قیمت پسوند .com که بیشترین آمار ثبت دامنه رو داره معرفی کنم، ولی پیشنهاد وبمسترفا در حال حاضر ایران سرور هست که هم از نظر اعتبار مورد تایید هست و هم مناسب ترین قیمت بازار رو داره.

جداول زیر هم لیست قیمت های ثبت دامنه کام در ۵ شرکت معتبر ایرانی هست که سعی میشه هر فصل این قیمتها بروز رسانی و به جدول زیر اضافه بشه:

نام شرکت ایران سرور برتینا هاست ایران ایران هاست پارس دیتا
قیمت دامنه  .com ۱۲۴۰۰۰ تومان ۱۷۰۰۰۰ تومان ۱۸۰۰۰۰  تومان ۱۸۰۰۰۰  تومان ۱۸۰۰۰۰  تومان

قیمت دامنه کام در شرکت های معتبر هاستینگ ایران در تاریخ ۱۰  آبان ۱۳۹۷

نام شرکت ایران سرور برتینا هاست ایران ایران هاست پارس دیتا
قیمت دامنه  .com ۷۴۵۰۰ تومان ۸۱۰۰۰ تومان ۱۱۵۰۰۰ تومان ۱۱۵۰۰۰ تومان ۱۲۰۰۰۰ تومان

قیمت دامنه کام در شرکت های معتبر هاستینگ ایران در تاریخ ۸ تیر ۱۳۹۷

نام شرکت ایران سرور برتینا هاست ایران ایران هاست پارس دیتا
قیمت دامنه  .com ۶۵۹۰۰ تومان ۸۱۰۰۰ تومان ۹۰۰۰۰ تومان ۹۰۰۰۰ تومان ۹۰۰۰۰ تومان

قیمت دامنه کام در شرکت های معتبر هاستینگ ایران در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

 

ایرانی ها از بابت دامنه چند بار بدشانسی آوردن ؛ یک بار تو سال ۲۰۱۳ شرکت resellerclub  که اکثر دامنه های ایرانی ها اونجا ثبت شده بود، ایران رو تحریم کرد، بعد ازون هم سال ۲۰۱۷ شرکت resello ی بی وفا فاز تحریم برداشت و با اعلام یه اولتیماتوم گفت ایرانی ها دامنه هاتونو از اینجا ببرین و تمامی ایرانی ها رو از رسلو اخراج کرد.

البته رجیسترارهایی مثل آنلاین نیک و خیلی های دیگه هم ایران و تحریم کردن ولی خیلی هم گیر نمیدن؛ در عین حال بازم خطرناکه و شما به عنوان یه وبمستر نباید ریسک کنین.

ثبت دامنه

در ادامه به معرفی شرکت های معتبر برای ثبت دامنه می پردازیم:

۱- ایران هاست:

ایران هاست یکی از شرکت های معتبر در زمینه ثبت دامنه هست که  دامنه های مشتریانشو در رجیسترار ۱api ثبت می کنه، رجیسترار ۱API از سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و فعالیت رسمی خودشو بعد از تایید ICANN از سال ۲۰۰۷ شروع کرده.

قیمت ثبت دامنه .com در ایران هاست در تاریخ ۱۰ آبان سال ۱۳۹۷ :

۱۸۰۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران هاست در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ :

۹۰,۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران هاست در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ :

۶۵۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران هاست در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۶ :

۵۰۰۰۰ تومان

ثبت دامنه در ایران هاست

۲- ایران سرور:

یکی از شرکت های با سابقه در زمینه ثبت دامنه هست که در حال حاضر دامنه ی مشتری های خودش رو تو رجیسترار جوکر ثبت می کنه و بزرگترین پارتنر جوکر تو ایران هست به همین دلیل قیمت های دامنه در ایران سرور نسبت به بقیه شرکت ها پایین تر هست.

رجیسترار جوکر فعالیت خودشو از سال ۱۹۹۷ شروع کرده و از سال ۲۰۰۱ بصورت رسمی مجوز فعالیت ثبت رو از آیکن گرفته و حدود ۲۰ سال هست در این زمینه فعالیت داره.ضمنا دامنه digikala.com دی جی کالا هم  که یکی از مهمترین دامنه های ایرانی هست، تو رجیسترار جوکر ثبت شده:

digikala

ایران سرور بصورت فعال در زمینه نمایندگی دامنه هم فعالیت داره و بخاطر قیمت های منصفانه تر، نسبت به بقیه شرکت ها مشتریان زیادی در زمینه دامنه و نمایندگی دامنه داره، در ایران سرور بیش از ۴۰۰ پسوند مختلف قابل ثبت هست.

قیمت ثبت دامنه .com در ایران سرور در تاریخ ۱۰ آبان سال ۱۳۹۷ :

۱۲۴۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران سرور در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ :

۶۵۹۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران سرور در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ :

۳۸۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در ایران سرور در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۶ :

۳۲۰۰۰ تومان

ثبت دامنه در ایران سرور

 

۳- هاست ایران

هاست ایران هم از شرکت های معتبر در زمینه ثبت دامنه هاست و این شرکت محترم هم دامنه هاشو تو رجیسترار ۱api ثبت می کنه، در هاست ایران حدود ۵۰ پسوند قابل ثبت هست .

قیمت ثبت دامنه .com در هاست ایران در تاریخ ۱۰ آبان سال ۱۳۹۷ :

۱۸۰۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در هاست ایران در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ :

۹۰۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در هاست ایران در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ :

۶۵۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در هاست ایران در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۶ :

۳۸۰۰۰ تومان

ثبت دامنه در هاست ایران

 


۴- برتینا

شرکت برتینا یکی از شرکت های قدیمی در زمینه هاستینگ هست که کار ثبت دامنه هم انجام میدن، من از دامنه برتینا whois گرفتم دامنه خودشون تو رجیسترار omnis هست. این رجیسترار فعالیت خودشو از سال ۱۹۹۹ شروع کرده و خود این رجیسترار اعلام کرده که حدود ۴۰۰ هزار دامنه ثبت کرده.

قیمت ثبت دامنه .com در برتینا در تاریخ ۱۰ آبان سال ۱۳۹۷ :

۱۷۰۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در برتینا در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ :

۸۱۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در برتینا  در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ :

۵۹۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در برتینا  در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۶ :

۴۵۰۰۰ تومان

ثبت دامنه در برتینا


۵- پارس دیتا

این شرکت یکی از شرکت های با قدمت در زمینه هاستینگ هست و دامنه های مشتریاشو تو رجیسترار توکاز tucows ثبت می کنه، این رجیسترار هم از رجیسترارهای معتبر در دنیا هست که فعالیت خودشو از سال ۱۹۹۴ شروع کرده ، این رجیسترار اعتقاد دارند اینترنت بزرگترین عامل تغییرات مثبت در دنیا هست:

قیمت ثبت دامنه .com در پارس دیتا در تاریخ ۱۰ آبان سال ۱۳۹۷ :

۱۸۰۰۰۰ تومان

قیمت ثبت دامنه .com در پارس دیتا در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ :

۹۰۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در پارس دیتا در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ :

۶۵۰۰۰تومان

قیمت ثبت دامنه .com در پارس دیتا در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۶ :

۵۰۰۰۰ تومان

ثبت دامنه در پارس دیتا

دامنه یا domain اولین ملزوماتی هست که شما برای اینکه بخواین سایت داشته باشین بش نیاز دارین، دامنه هویت سایت و برند شما هست، مثلا هویت سایت ما وبمسترفا هست و این اسم دامنه یا دومین ما هست.

قیمت دامنه کام تو رجیسترارهای مختلف بین ۹ تا ۱۲ دلار متغیر هست، اینکه میبینین هر شرکتی دامنه رو یه قیمت میده، این استراتژي اون شرکت هست و به نرخ ارز هم صد البته ربط داره، مثلا تا شهریور ۹۶ نرخ دلار بود ۳۸۰۰ تومن، خب طبیعیه اگه هر دامنه کام ۹ دلار بود هزینش کمتر میشد و امروز که این مقاله رو مینویسم دلار تو مرز ۷۰۰۰ تومن هست متاسفانه که بصورت مستقیم رو نرخ دامنه و یا هر سرویسی که بصورت ارزی تهیه میشه تاثیر گذار بوده.حالا شما بیا حساب کن مثلا با نرخ دلار ۷۰۰۰ تومنی حدودا قیمت دامنه کام درمیاد ۶۳۰۰۰ تومان، حالا بعضیا استراتژیشون اینه دامنه رو بدون سود بفروشن بعضیا سود میگیرن که طبیعی هم هست چون هر بیزنسی هزینه های خاص خودشم داره…

ما تو این مقاله سعی کردیم ۵ تا از شرکت های معتبر برای ثبت دامنه رو بهتون معرفی کنیم، به هر حال همونطور که بالاتر هم اشاره کردیم دامنه قلب بیزنس شما هست، بنابراین خیلی مهمه که کجا ثبت میشه، نمیخوام اسم ببرم ولی خیلی افراد بودن که اومدن یه هاستینگ تابستونی راه انداختن یعنی کلا ۳ ماه کار کردن و بعد هم تعطیل کردن رفتن، اونوقت افرادی که دامنه های خیلی مهم داشتن بخاطر این بی دقتی در انتخاب یک هاستینگ معتبر برای دامنشون به مشکل خوردن و برا همیشه دامنه رو از دست دادن، چون نتونستن دامنه رو به موقع تمدید کنن و دامنه توسط افراد دیگه ای بک اردر شده و بعد هم بابت خرید دوبارش باید هزینه های میلیونی کرد.

اگه شما هم تجربه ی خوبی از ثبت دامنه دارین خوشحال میشیم نظرات خوشگلتون ببینیم.

 

درباره ی مازیار احمدی

از سال ۸۴ بصورت جدی وارد وب شدم و فعالیت خودمو با داشتن یک پیج تو کلوب و بعدش یک وبلاگ تو بلاگفا شروع کردم، تو این سالها تجارب خوبی بدست آوردم و از اینترنت به درآمد دلخواهم رسیدم، عاشق نوشتنم و دوست دارم تجربیات این سالهامو در اختیار همه بزارم.

این مطلب هم خیلی باحاله، حتما بخونش

ثبت دامنه .App

۵ (۱۰۰%) ۵ votes دامنه .App یا پسوند .App که اختصار کلمه Application هست؛ یکی …

4 دیدگاه

  1. خب چرا این اختلاف قیمت توی دامنه بین شرکت ها هست؟

    • دلیل اصلیش سیاست های فروش هر شرکتی هست، یه شرکت از دامنه سود میگیره ولی یه شرکت دیگه سود رو دامنه نمی گیره و میخواد مشتری های زیادی با خدماتش به واسطه دامنه آشنا کنه ولی چون دامنه مثل هاست نیست که دلایل زیادی برای انتخابش داشته باشه، همین که شرکت معتبری باشه دیگه اکی هست و یکی از ملاک های اصلی کاربران برای انتخاب شرکت برای ثبت دامنه، قیمت هست.

  2. امروز یه دامنه org تو ایران سرور ثبت کردم ۳۶۰۰۰ تومن؛ بقیه سایتها همه ۱۱۵۰۰۰ تومن می دادن.
    مشاوراشون هم خیلی مهربون بودن، خوشم اومد

  3. سلام، من يک سال است که از شرکت ايران سرور دو دامنه شخصي تهيه کرده ام و خيلي خوشحال و راضي هستم که يک شرکت مشهدي با پشتيباني فعال به کاربران حقيقي و حقوقي با کيفيتي يکسان و مطلوب خدمات مي دهد، با توجه به اينکه کاربر و طراح سايت حرفه اي نيستم و زحمات پشتيباني زيادي را براي شرکت ايجاد مي کنم، اما از ارائه خدمات و پشتيباني تمام وقت اين شرکت خيلي رضايت دارم.
    اميدوارم موفقيت اين گونه شرکت ها روزافزون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *