رپورتاژ

معرفی پلتفرم های انتشار رپورتاژ آگهی

همه شما به عنوان صاحبین کسب و کار اینترنتی، به خوبی از اهمیت تبلیغات آگاه هستید. در عصر تکنولوژی و ارتباطات امروز، هیچ کس از اهمیت تبلیغات و بازاریابی در رشد کسب و کار خود غافل نیست. اهمیت بازاریابی و تأثیر آن در سئو سایت‌های کسب و کار، به قدری است که فعالیت کسب و کارهای آنلاین در کنار فرایند دیجیتال مارکتینگ معنا و مفهوم می‌یابد. احتمالا با رپورتاژ آگهی و تاثیر آن بر سئو سایت آشنا هستید. این فرآیند تبلیغاتی، تنها در صورتی که توسط یک پلتفرم رپورتاژ آگهی معتبر و متخصص به اصول سئو انجام شود، به بهینه‌سازی سایت کمک می‌کند‌. به همین خاطر است که اکثر کسب و کارها در انتخاب پلتفرم رپورتاژ آگهی با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند. در ادامه ضمن بررسی چیستی رپورتاژ به معرفی بهترین پلتفرم انتشار آن می‌پردازیم.

images_1667555534.jpg

رپورتاژ آگهی چیست؟

قبل از معرفی بهترین پلتفرم انتشار آگهی، بهتر است یک تعریف دقیق از رپورتاژ چیست داشته‌باشیم. در تعریف رپورتاژ آگهی می‌توان گفت که یک شیوه تبلیغ سنتی یا آفلاین است که با کمی تغییر به حوزه کسب و کارهای آنلاین راه یافته‌است. رپورتاژ آگهی را می‌توان محتوایی تألیفی با ماهیت گزارش معرفی کرد که به عنوان یک روش موثر در رشد کسب و کارهای اینترنتی شناخته می‌شود. گویی نویسنده رپورتاژ در قالب یک داستان یا روایت، به معرفی محصول یا خدمات خاصی می‌پردازد و اطلاعات مفیدی راجع به آن ارائه می‌دهد.

آنچه در بررسی رپورتاژ آگهی مورد توجه قرار می‌گیرد، اهمیت و مزایای استفاده از آن در دیده شدن کسب و کارهاست. اکثر کاربران اینترنت، وقتی قصد خرید محصول یا خدماتی را دارند، راجع به آن در گوگل جست و جو می‌کنند تا به اطلاعات مفیدی برسند. گاهی نیز این جست‌و‌جو به یک خرید اینترنتی ختم می‌شود.

هدف از انتشار رپورتاژ آگهی نیز دقیقا همین است. رپورتاژ آگهی در واقع یک تیر و دو نشان است. به این صورت که کاربران با مطالعه آن، به اطلاعات مفید و کاربردی راجع به محصول یا خدمات خاصی که دنبالش بودند می‌رسند و از سوی دیگر، می‌توانند ضمن شناخت برندهای معتبر و خرید از آن‌ها، به افزایش فروش و برندسازی آن‌ها کمک کنند. در این راستا کیفیت رپورتاژ آگهی و جذابیت و گیرایی آن نقش بسیار مهمی در دیده شدن کسب و کارها، افزایش فروش و تسریع فرآیند برندسازی آن‌ها دارد.‌

در حقیقت کاربر باید در نهایت پس از مطالعه رپورتاژ، به خرید محصول یا خدمات مجاب شود. به همین خاطر همواره توصیه می‌شود در برون سپاری خدمات انتشار رپورتاژ، یک پلتفرم رپورتاژ آگهی معتبر انتخاب کنید. رپورتاژ آگهی تنها به محتوای منتشر شده در سایت‌های میزبان خلاصه نمی‌شود؛ بلکه انواع مختلفی برای آن تعریف شده‌است.

انواع رپورتاژ آگهی

اگر تاریخچه رپورتاژ آگهی را بررسی کنید، خواهید دید که قدمت آن بسیار بیشتر از زمان آغاز فعالیت کسب و کارهای اینترنتی است. گذشته از رایگان بودن یا با هزینه بودن رپورتاژ آگهی، این شیوه تبلیغاتی به چند نوع مختلف دسته‌بندی می‌شود‌. در این دسته‌بندی، انواع رپورتاژ آگهی تلویزیونی، رپورتاژ آگهی اینترنتی، رپورتاژ آگهی تصویری و رپورتاژ منتشر شده در مجلات و روزنامه‌ها جای می‌گیرند. در این بین رپورتاژ خبری تلویزیونی و رپورتاژ نشریات و روزنامه‌ها، قدمت دیرینه‌ای دارند و در عین قدیمی بودن این شیوه تبلیغاتی، به عنوان محبوب‌ترین نوع رپورتاژ شناخته می‌شوند. جالب است بدانید اولین رپورتاژهای خبری، در روزنامه‌ها ‌و نشریات منتشر شده‌اند‌. در واقع صاحبین مجلات و نشریات، با استفاده از انتشار رپورتاژ آگهی برای برندهای مختف، کسب درآمد می‌کردند.

این نکته را در نظر داشته‌باشید، دسته‌بندی انواع رپورتاژ بر اساس نحوه انتشار، تنها یک شکل از این تقسیم‌بندی است. برخی از کاربران عقیده دارند رپورتاژ بر اساس نوع مخاطب و نوع تبلیغ نیز می‌تواند انواع مختلفی داشته‌باشد. طبیعی است که رپورتاژ می‌تواند در رسانه‌های مختلف منتشر شود؛ اما این که رپورتاژ خبری تنها می‌تواند یک تبلیغ نوشتاری باشد، اشتباه‌ است. مسلما رپورتاژهایی که در بستر تلویزیون منتشر می‌شوند، حالت نوشتاری ندارند و به این ترتیب می‌توان این نکته را توجیه کرد.

هر نوع رپورتاژ نوشتاری و یا مالتی‌مدیا اصول و قواعد خاص خود را دارد. در رپورتاژهای تلویزیونی ممکن است چند محصول مشابه از برندهای مختلف به مرحله قیاس برسند و در این بین شما اصلا متوجه نخواهید شد که هدف، معرفی یک محصول با برند خاص است. در واقع پلتفرم رپورتاژ آگهی تلویزیونی به خوبی می‌داند که چگونه با ساخت یک برنامه تلویزیونی به برندسازی کسب و کارها کمک کند.

پس از معرفی رپورتاژهای خبری قدیمی، به رایج‌ترین و جدیدترین شیوه انتشار رپورتاژ در عصر تکنولوژی می‌رسیم. رپورتاژ خبری اینترنتی جدیدترین شیوه انتشار آگهی است که در کانال‌های خبری یا وبسایت‌های مختلف منتشر می‌شود. در این رپورتاژ تنها یک محصول یا خدمات مشخص معرفی می‌شود و در آن حالت قیاس وجود ندارد. به عبارتی شما می‌‌توانید به صورت محسوس به معرفی محصول مورد نظر بپردازید. به این ترتیب فرصت بیشتری برای مانور دادن خواهید داشت و می‌توانید یک رپورتاژ مفید و جامع برای رفع نیاز کاربران و سوالات احتمالی آنها تولید کنید. با توجه به این که در رپورتاژ خبری اینترنتی، پلتفرم رپورتاژ آگهی به عنوان تولیدکننده محتوای آن، تلاشی برای مخفی کردن جنبه تبلیغاتی بودن رپورتاژ نمی‌کند، کاربران هدف ضمن شناخت کامل محصول یا خدمات، با رضایت قلبی خرید خود را علنی می‌سازند.https://file.tesmino.ir/images/2022/11/images_1667465068.jpg

اگر توجه کرده‌باشید، در رپورتاژهای خبری تولیدکننده محتوا در پلتفرم رپورتاژ آگهی با شرح یک مشکل، موضوع را مطرح می‌کند و در نهایت برای ارائه راهکار جهت رفع و ارتقا مشکل، به معرفی یک محصول یا خدمات می‌پردازد. در تولید برخی از رپورتاژها، نویسنده اول شخص به صورت مستقیم با مخاطب تعامل ایجاد می‌کند و به بررسی ویژگی‌های محصول یا خدمات می‌پردازد. در این بین با پاسخ به سوالات احتمالی شما، موضوع را برایتان شفاف‌تر می‌سازد. در نمونه‌‌ای دیگر از رپورتاژ، نویسنده می‌تواند سوم شخص باشد. گویی شما از زبان یک راوی به شناخت محصول یا خدمات می‌پردازید. در این نوع رپورتاژ نیز، اطمینان بالایی در مشتری شکل می‌گیرد و نویسنده می‌تواند با جانب‌گیری نامحسوس، مشتری را به سمت محصول مورد نظر سوق دهد.

اهمیت انتخاب بهترین پلتفرم رپورتاژ آگهی

برای این که با اهمیت بهترین پلتفرم رپورتاژ آگهی آشنا شوید، بهتر است ابتدا به درک درستی از اهمیت انتشار رپورتاژ برسید. اگر بخواهیم در یک تعریف کلی مزایای انتشار رپورتاژ آگهی را بررسی کنیم، به سه مزیت بسیار مهم شامل افزایش ترافیک، برندسازی و سئوی سایت می‌رسیم.

این سه فاکتور در رشد کسب و کارهای اینترنتی به صورت مکمل عمل می‌کنند. به این صورت که اگر سئو سایت شما ارتقا یابد و به عبارتی خدمات بهینه‌سازی سایت به صورت اصولی پیاده‌سازی شوند، ترافیک ارگانیک سایت افزایش یافته و به دنبال آن برندسازی حاصل می‌شود. هم‌چنین اگر ترافیک سایت به دلیل پیاده‌سازی خدمات دیجیتال مارکتینگ افزایش یابد، سایت مورد پسند گوگل قرار گرفته و با افزایش رتبه سئو، برندسازی نیز حاصل می‌شود.

۶ راز برای نوشتن رپورتاژ آگهی پر بازده | چگونه رپورتاژ بنویسیم؟ - ادمین سایت

آنچه در تولید و انتشار رپورتاژ آگهی مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه تولید رپورتاژ و تلاش برای جذب مخاطب و ترغیب او به خرید است. مهم‌تر از آن، هر کسب و کار باید این اطمینان را در مخاطب ایجاد کند که تلاش او در انجام فعالیت‌های تجاری آنلاین، در راستای رفع نیاز کاربران هدف صورت می‌گیرد. در این راستا پلتفرم خرید رپورتاژ آگهی نقش تعیین‌کننده‌ای در تحقق این هدف یعنی تأثیرگذاری رپورتاژ خبری دارد. حتما می‌دانید که در انتشار رپورتاژ آگهی بر خلاف دریافت بک لینک، محتوای شما برای همیشه در سایت‌های میزبان باقی می‌ماند و در واقع ترافیک سایت همواره در جریان است. به این ترتیب انتخاب یک رسانه مناسب نقش بسیار مهمی در موفقیت شما در استفاده از این شیوه تبلیغاتی دارد.

برای انتخاب بهترین پلتفرم رپورتاژ آگهی نیز باید به نکاتی از قبیل: اعتبار دامنه، مرتبط بودن موضوع، عدم داشتن فعالیت اسپم، رتبه سیمیلار وب، دامین آتوریتی مناسب، پیچ آتوریتی بالا و در نهایت ترافیک بالای سایت میزبان توجه کنید. تدوین و طراحی رپورتاژ آگهی، علاوه بر شناخت اصول تولید محتوا، به هوشمندی و ذهن خلاق نیاز دارد. اگر تمامی اصول و قواعد از پیش تعریف شده را در انتشار رپورتاژ آگهی لحاظ کنید، به راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی دیگر برای رشد سایت خود نیاز نخواهید داشت.‌ در ادامه معتبرین و برترین پلتفرم انتشار آگهی را معرفی می‌کنیم.

images_1667555595.jpg
پلتفرم رپورتاژ آگهی تسمینو

تسمینو به عنوان معتبرترین رسانه انتشار آگهی با پنج سال سابقه کاری، با تولید محتواهای جذاب و سئو شده ارزشمند و البته متناسب با نوع کسب و کار شما، تأثیر بسیار چشمگیری در رشد سایتتان دارد. این رسانه علاوه بر تولید محتوای با ارزش و گزارش لحظه‌ای از آخرین وضعیت رپورتاژ آگهی، آن را در وب سایت‌های قدرتمند منتشر می‌سازد.

درج درست لینک‌ها، استفاده از تگ‌های مناسب، مرتبط بودن عکس‌ها و نکات بسیار دیگر در سئو، در کنار اخلاق مداری و حفظ منافع و ارزش‌های مشتری، از دیگر ویژگی‌های این پلتفرم است. علاوه بر این‌ها، می‌توان هزینه منصفانه انتشار رپورتاژ را یک مزیت مهم برای این رسانه دانست. مشاورین تسمینو در تمام ساعات اداری و غیر اداری در خدمت مشتریان هستند تا با ارائه خدمات مشاوره رایگان به آن‌ها، در ثبت و نحوه راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی کمک کنند.

جمع‌بندی

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغاتی در فرآیند دیجیتال مارکتینگ است که به طرز چشمگیری به افزایش رتبه سایت و برندسازی آن کمک می‌کند. برای این که بتوانید در استفاده از این شیوه تبلیغاتی، بیشترین تأثیر را دریافت کنید، باید خدمات تولید و انتشار رپورتاژ آگهی را به یک پلتفرم معتبر و متخصص بسپارید که به قوانین رپورتاژ آگهی آگاه و مسلط است. در این راستا پلتفرم رپورتاژ آگهی تسمینو بهترین انتخاب برای شماست. شما می‌توانید ضمن اطمینان از کیفیت رپورتاژ و کمپین تبلیغاتی، با کمترین تعرفه، ترافیک سایت خود را افزایش داده و به اهداف تجاری خود برسید.

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن