بهترین ها

بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای خرید و معامله رمز ارز

با افزایش تعداد رمز ارزها و گسترش بازار کریپتوکارنسی، صرافی‌های ارز دیجیتال متعددی نیز ایجاد شده‌اند. درست مانند معاملات فیات و سرمایه‌گذاری سهام، صرافی‌های رمز ارزها نیز نوعی پلتفرم‌ هستند که معاملات کریپتو را برای سرمایه‌گذاران تسهیل می‌کنند.

علاوه‌بر فراهم کردن بستری امن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال، شرایطی برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال را نیز ارائه میدهند، از این رو امنیت و معتبر بودن این صرافی‌های اهمیت بالایی دارد.

در نظر داشته باشید بهترین صرافی برای ایرانی ها، صرافی های داخلی و ایرانی هستند که در آنها میتوانید به راحتی خرید و فروش رمز ارزها را انجام دهید و نگرانی بابت تحریم های صرافی های خارجی مانند بایننس و کوکوین، بای بیت و غیره نداشته باشید.

 در این مقاله قصد داریم عملکرد بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را مورد بررسی قرار دهیم تا با خیال راحت بتوانید معاملات خود را انجام دهید.

لیست از بهترین صرافی های ایرانی به ترتیب عبارت است از :

 1. اوکی اکسچنج
 2. نوبیتکس
 3. بیت پین
 4. والکس
 5. آبان تتر
 6. سرمایکس
 7. کیف پول من

که در ادامه به نقد و برسسی هر کدام میپردازیم.

معیارهای سنجش صرافی ارز دیجیتال

برای بررسی و انتخاب بهترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران، معیارهای مهمی مانند حجم معاملات و امنیت لازم است که مورد بررسی قرار بگیرند. البته این معیارها فقط به دو مورد ختم نمی‌شوند و به فاکتورهای مهم دیگر نیز باید توجه کرد.

 با در نظر گرفتن این فاکتورها انتخاب بهترین صرافی ، دشوار نیست. در ادامه به بررسی معیارهای سنجش بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌پردازیم.

امنیت

فرض کنید مقدار زیادی پول دارید. برای نگهداری سرمایه خود بانک را انتخاب میکنید یا کمد خانه‌تان؟ قطعا مکانی که امنیت بیشتری دارد را انتخاب میکنید.

هر سرمایه‌گذاری برای معاملات خود نیاز به یک بستر امن دارد. امنیت مهمترین ویژگی یک صرافی ارز دیجیتال است که باید به آن توجه کنید.

برای بررسی امنیت صرافی ارز دیجیتال مورد نظر خود میتوانید به دنبال موارد زیر باشید: 

 • روش نگهداری ارزهای دیجیتال 
 • بررسی سابقه هک و حمله سایبری
 • بررسی مقدار سرمایه سرقت شده در صورتی که صرافی مورد حمله هکر قرار گرفته باشد
 • بررسی موارد امنیتی مانند تایید دو مرحله‌ای، هشدار در صورت نقض پروتکل‌های امنیتی، ذخیره سازی سرد.

نحوه قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری در صرافی ارز دیجیتال یکی دیگر از مسائل مهم در بررسی بهترین صرافی ارز دیجیتال است. شما باید توجه داشته باشید که چه مقدار شکاف قیمتی وجود دارد.

شکاف قیمتی ب معنی اختلاف قیمت بین خرید ارز دیجیتال و فروش آن است. اگر شکاف بین این دو قیمت زیاد باشد، متحمل ضرر می‌شوید.

تنوع در تعداد ارز دیجیتال

اگر یک صرافی از تعداد ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی کند، معاملات برای شما آسانتر بوده و آن صرافی اعتبار بیشتری دارد. البته توجه داشته باشید که این ویژگی همیشه قابل اطمینان نیست. در برخی موارد ممکن است ارزهای ارائه شده در صرافی اعتبار نداشته باشند و سودی برای شما حاصل نشود.

پس توجه داشته باشید که ارزهای صرافی در عین تنوع، معتبر باشند. همچنین در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال توجه داشته باشید که اکسچنج مورد نظر شرایط معامله جفت ارز نیز داشته باشد.

 معامله جفت ارز معامله‌ای است که 2 ارز دیجیتال به یکدیگر تبدیل شوند. این ویژگی باعث کاهش هزینه معاملات شده و کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد.

پشتیبانی

دنیای ارزهای دیجیتال، فضای جدیدی است که هر فردی با آن آشنا نیست. کاربران در فضای کریپتو ممکن است با سوالات و اشتباهات زیادی رو به رو شوند که به تنهایی قادر به حل مشکلات نخواهند بود. در نتیجه نیاز به یک راهنما دارند تا به مشکلاتشان رسیدگی کند.

 بنابراین پشتیبانی اصل مهمی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال است. یک تیم پشتیبانی قوی شامل ویژگی‌هایی مثل پاسخگویی فوری، تماس تلفنی و چت آنلاین است. بهترین صرافی ارز دیجیتال، صرافی‌ای است که همه این موارد را ارائه دهد.

نقدینگی و حجم معاملات

حجم معاملات در یک صرافی هر چه بیشتر باشند صرافی معتبرتر است. این مسئله بیشتر زمانی اهمیت دارد که شما معاملات بزرگ انجام میدهید.

به عنوان مثال اگر یک صرافی، حجم معاملات پایینی داشته باشد برای معاملات بزرگ باید چندين معامله کوچک انجام دهید و در نتیجه کارمزد بیشتری پرداخت کنید. این مسئله باعث میشود که شما زمان بیشتری برای معامله صرف کنید.  

کارمزد

کارمزد یا (Fee) در دنیای ارزهای دیجیتال دو نوع هستند. یکی کارمز شبکه و دیگری کارمزد صرافی است. شما با هر خرید و فروشی که در صرافی شما باید کارمزد معامله را به صرافی پرداخت کنید. هر چقدر کارمزد صرافی کمتر باشد، سود شما بیشتر و صرافی معتبرتر است.

صرافی‌های معتبر کارمزدهای مربوط به هر خرید و فروش یا معامله را قبل از اینکه عملیات تایید شود به مشتری اطلاع میدهد.

احراز هویت

شناسایی و تایید هویت مسئله مهمی در همه موسسات مالی است که صرافی‌های ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای احراز هویت مشتری نیاز به کارت شناسایی و تطابق چهره کاربر با کارت شناسایی است.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال باید مراحل احراز هویت را به دقت انجام دهند تا از دارایی کاربران در برابر کلاهبرداری محافظت کنند.

توصیه میشود که در صرافی‌های بدون احراز هویت، معامله انجام ندهید؛ زیرا ممکن است که صرافی کلاهبردار باشد و یا اینکه حجم کوچکی از بازار را شامل میشود که مانع معاملات حرفه‌ای است.

 از طریق احراز هویت مشتری، در صورت بروز مشکل صرافی امکان شناسایی و ردیابی تراکنش‌های مشکوک را دارد. مزیت دیگر احراز هویت، جلوگیری از سرقت هویت مشتری و دسترسی غیرمجاز به حساب‌های او می باشد.

اپلیکیشن و رابط کاربری

برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال توجه ویژه‌ای به اپلیکیشن صرافی داشته باشید. هرچه رابط کاربری ساده‌تر باشد انجام معاملات برای کاربر راحت‌تر است. اگر رابط کاربری اپ پیچیده باشد، باعث اشتباه کاربر در معاملات شده و ضررهای غیر قابل جبرانی وارد میکند.

از آنجایی که ارزهای دیجیتال دائما در حال نوسان هستند، سرعت معاملات نیز به صرافی اعتبار می‌بخشد. پس در نظر داشته باشید قبل از معامله، بهترین اپ و نرم افزار صرافی ارز دیجیتال ایرانی را هم بررسی کنید.

 

بهترین صرافی های ارز دیجیتال در یک نگاه

اوکی اکسچنج نوبیتکس بیت پین والکس سرمایکس آبان تتر کیف پول من
امنیت
سرعت
برداشت آنی
پشتیبانی
معاملات اسپات
معاملات فیوچرز
معاملات سریع
امنیت دو مرحله
معامله بدون احراز هویت

 

 

 

معرفی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی

اکنون که با معیارهای سنجش یک صرافی ارز دیجیتال معتبر آشنا شدید، می توانید بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال در ایران را به راحتی شناسایی کنید. در ادامه لیست بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

 

نقد و بررسی صرافی ها

صرافی اوکی اکسچنج

صرافی اوکی اکسچنج فعالیت خود را از سال 1396 شروع کرد که با ارائه بیش از 700 رمزاز تبدیل به یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی شده است. راحتی و امنیت در خرید و فروش رمزارز از جمله مهمترین ویژگی‌های این صرافی ارز دیجیتال امن است. این صرافی تا امروز با هیچ گونه حمله سایبری و هک رو به رو نشده و سابقه پولشویی ندارد.

با اینکه در این صرافی بدون احراز هویت نمیتوانید معاملات خود را انجام دهید. اما مراحل احراز هویت در صرافی اوکی اکسچنج به دقت و به صورت رایگان انجام می‌شود که این مسئله باعث جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری می‌گردد.

اما در نظر داشته باشید که اوکی اکسچنج به عنوان صرافی با احراز هویت سریع و آسان شناخته می شود. پس نگرانی بابت احراز هویت نخواهید داشت.

 شما باید مراحل احراز هویت را تکمیل کنید و مدارک لازم را برای صرافی ارسال نمایید تا امکان استفاده از خدمات اوکی اکسچنج را داشته باشید.

 

کارمزدها در صرافی اوکی اکسچنج از دو طرف معامله دریافت میشود. برای سفارشات میکر (سفارش‌‌گذار) 0.1 درصد و تیکر (سفارش‌بردار) 0.11 درصد کارمزد دریافت میشود.

نکته قابل توجه این است برای بخش معاملات سریع، کارمزدی تعلق نمی‌گیرد؛ زیرا قیمت خرید و فروش باهم اختلاف دارند و این مسئله باعث سود صرافی میشود. کارمزد صفر خرید و فروش رمز ارزها، از بزرگترین مزیت صرافی اوکی اکسچنج نسبت به رقبا است.

بخش پشتیبانی به صورت 24 ساعته فعالیت داشته و آماده پاسخگویی به کاربران است. در اوکی اکسچنج امکان مبادله رمزارز به رمزارز، ریال به رمزارز یا رمزارز به وجود دارد. همچنین برای واریز ریالی تا سقف 15 میلیون تومان در روز در نظر گرفته شده است.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج میپردازیم و هر کدام را به صورت کامل شرح می دهیم:

نقاط قوت صرافی اوکی اکسچنج به صورت کلی

 • بیش از ۷۰۰ زمر ارز
 • بیشترین نقدینگی در بخش تریدر
 • دارای کیف پول اختصاصی
 • اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و iOS
 • احراز هویت فوری
 • امنیت بالا
 • کارمزد پایین و رایگان برای فروش رمز ارز
 • انجام معاملات و برداشت‌های آنی
 • آموزش و راهنمایی برای کاربران مبتدی
 • پشتیبانی 24 ساعته به صورت چت آنلاین و تماس 
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • معاملات P2P یا معامله همتا به همتا
 • دارای بیش از 1 میلیون کاربر فعال

نقاط ضعف صرافی اوکی اکسچنج

 • کیف پول ساعتی (تیم اوکی اکسچنج اعلام کرده این مورد جهت جلوگیر از تحریم و شناسایی کیف پول است)

ورود به اوکی اکسچنج

 

 

نوبیتکس

نوبیتکس یکی از صرافی‌های خلاق در حوزه ارزهای دیجیتال است. نام این صرافی از ترکیب‎ واژه‌های نو (جدید)، بیت کوین و اکسچنج (مبادله) ساخته شده است. صرافی نوبتیکس خود را به عنوان بستری امن و سریع برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. 

کارمزد معاملات این صرافی، درصدی است به این معنی که درصدی از حجم دارایی درخواستی شما به عنوان کارمزد دریافت میشود. به عنوان مثال اگر کاربر مبتدی هستید، 0.35 درصد از اولین معامله شما به عنوان کارمزد محاسبه میشود. کارمزد معاملات ارزهای جفت، مانند اتریوم و تتر با کارمزد 0.15 درصد در نظر گرفته میشود. 

حداقل مبلغ  برای انجام معامله 300 هزار تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به صرافی‌های دیگر مبلغ بالایی محسوب میشود. تنها مشکل این صرافی احراز هویت پیچیده و سخت است که زمان زیادی از کاربر میگیرد اما اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینیم باعث امنیت بیشتری میشود.

استفاده از این صرافی ممکن است به دلیل تحریم ممکن است بسیار مشکل ساز شود. تا به الان چندین گزارش به دلیل بسته شدن کیف پول و اکانت کاربران به دلیل واریز رمز ارز از این صرافی گزارش شده است.

این صرافی پلت فرم مناسبی جهت وایز و برداشت رمز ارز به صرافی های خارجی نیست!

برخی از مستندات بلک لیست بودن نوبیتکس

گزارش فعالیت های نوبیتکس
گزارش فعالیت های نوبیتکس
گزارش بسته شدن حساب صرافی خارجی بعد از استفاده از نوبیتکس
گزارش بسته شدن حساب صرافی خارجی بعد از استفاده از نوبیتکس

 

نقاط قوت صرافی نوبیتکس

 • نقدینگی بالا بازار ریالی
 • آموزش
 • اپلیکیشن 
 • پشتیبانی
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • نگهداری دارایی در صرافی
 • معاملات اسپات
 • استیکینگ 

نقاط ضعف صرافی نوبیتکس

 • تعداد کم رمز ارز
 • تحریم بودن کیف پول ها با ریسک بالا
 • عدم پشتیبانی از معاملات فیوچرز
 • عدم دسترسی به حساب دمو
 • فاقد معامله دوطرفه

ورود به نوبیتکس 

صرافی بیت پین

صرافی بیت پین یکی دیگر از صرافی های خوب ایرانی است. رابط کاربری این صرافی ساده بوده در نتیجه در انجام معاملات گیج نخواهید شد.

بیت پین بدون احراز هویت امکان واریز ارز دیجیتال و معامله را برای شما فراهم میکند اما برای واریز و یا برداشت ریالی باید احراز هویت شوید و سطح کاربری خود را افزایش دهید.

 

نقاط قدرت صرافی بیت پین

 • سیستم وام ارز دیجیتال
 • آموزش
 • اپلیکیشن 
 • پشتیبانی
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • رابط کابری مناسب

 

نقاط ضعف صرافی بیت پین

 • ممنوعیت معامله بدون احراز هویت
 • گزارش بسته شدن حساب صرافی خارجی بعد از استفاده (ریسک پایین)

 

ورود به بیت پین

صرافی والکس

احراز هویت در صرافی والکس سریع بوده و با افتتاح حساب میتوانید به امکانات این صرافی دسترسی داشته باشید. امکان تایید دو مرحله‌ای برای امنیت دارایی و جلوگیری از سرقت وجود دارد.

کارمزد معاملات رمزارز در والکس تقریبا پایین است و به دنبال بهبود فرایند واریز و برداشت امکان انتقال ریالی نیز فراهم شده است.حجم معاملات ار طریق طرح های مختلف اعطای اعتبار امکان پذیر است.

 

نقاط قوت صرافی والکس

 • آموزش
 • اپلیکیشن 
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • نگهداری دارایی در صرافی

 

نقاط ضعف صرافی والکس

 • ممنوعیت معامله بدون احراز هویت
 • تحریم بودن کیف پول 
 • تحریم بودن کیف پول ها با ریسک بالا
 • تعداد رمز ارز کم

ورود به والکس

صرافی آبان تتر

صرافی آبان تتر  فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرد. در ابتدا فعالیت این صرافی در حوزه خرید و فروش تتر بود اما با گسترش فعالیت خود، رمزارزهای گوناگونی را تحت پوشش قرار دارد. این صرافی در رده بندی صرافی‌های کشور، جزو برترین‌ها محسوب میشود.

احراز هویت در صرافی‌ آبان تتر، یک مسئله امنیتی و قانونی است و به منظور حفاظت از دارایی‌های کاربران با سخت‌گیری انجام میشود. بعد از طی کردن مراحل احراز هویت میتوانید شروع به فعالیت کنید.

کارمزد معاملات در این صرافی به دو دسته کارمزد معاملات سریع و کارمزد معاملات در بازار معاملاتی تقسیم میشود. کارمزدهای معاملات سریع با توجه به میانگین حجم معاملات ماهانه کاربر در نظر گرفته میشود.

نرخ این کارمزدها به صورت دقیق در لیست صرافی آبان تتر قرار میگیرد و شما به راحتی میتوانید بررسی کنید.

نقاط قوت صرافی آبان تتر

 • خرید و فروش حضوری
 • تعداد ارزهای دیجیتال: 305
 • آموزش
 • اپلیکیشن 
 • پشتیبانی چت آنلاین و تماس تلفنی
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • عدم احتساب کارمزد برای معاملات تتر

نقاط ضعف صرافی آبان تتر

 • ممنوعیت معامله بدون احراز هویت
 • عملیات واریز دستی

 

ورود به آبان تتر

سرمایکس

شروع فعالیت صرافی سرمایکس یا ارزجو از سال 1396 می باشد و تا به امروز كاربران مخصوص به خود را دارد و هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نکرده است. 

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس نوعی پلتفرم فروشگاهی بوده که فاقد بازار معاملاتی می‌باشد. به این معنی که کاربران خرید و فروش‌های خود را مستقیما با صرافی انجام میدهند.

صرافی از طریق اختلاف قیمت بین خرید و فروش سود خود را به دست می‌آورد. در نتیجه کارمزد در این گونه صرافی‌ها معمولا صفر است. اما از طرفی گاهی اوقات این اختلاف قیمت بسیار زیاد میشود به همین دلیل اینگونه صرافی‌ها محبوبیت زیادی ندارد.

قابلیت تبدیل ارزها به یکدیگر در این صرافی وجود دارد.

برای تسریع معاملات این صرافی، اپلیکیشن در نظر گرفته است که البته فقط برای کاربران اندروید در دسترس است. 

 

نقاط قوت صرافی سرمایکس

 • تعداد ارزهای دیجیتال: بیش از 700
 • آموزش
 • اپلیکیشن 
 • پشتیبانی 24 ساعته چت آنلاین و تماس تلفنی
 • امنیت دو مرحله‌ای
 • نگهداری دارایی در صرافی

نقاط ضعف صرافی سرمایکس

 • تعداد کابران کم

ورود به سرمایکس

صرافی کیف پول من

این صرافی همانطور که از نامش پیداست تمرکز ویژه‌ای بر روی ایجاد بستری امن برای نگهداری رمزارزها دارد. در واقع هدف اصلی ایجاد کیف پول است و بدون پرداخت هزینه میتوانید ثبت نام کنید.

 این صرافی از سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر از بیش از 1500 رمزارز پشتیبانی میکند. پروتکل‌های امنیتی در این صرافی به خوبی عمل میکنند.

تنها ایراد این صرافی لیست شت کوین‌ها می‌باشد که باعث ضرر بسیار از کاربران میشود و کارمزد تقریبا بالایی دریافت میکند اما نگهداری از ارزهای شما هیچ هزینه‌ای ندارد. این صرافی شرایط خرید و فروش لحظه‌ای ارزهای دیجیتال و تبدیل آنها به ریال را فراهم کرده است. 

نقاط قوت صرافی کیف پول من

 • تعداد رمز ارز بالا
 • امنیت بالا در نگهداری رمزارز

نقاط ضعف صرافی کیف پول من

 • کارمز بسیار بالا
 • تبلیغات فریبنده
 • تعداد کابران شاکی بالا
 • پشتیبانی از شت کوین و رمز ارز های بی نام و نشان
 • عدم داشتن تارخیچه
 • پشتیبانی ضعیف

 

  

نتیجه گیری

اکنون که با معیارهای شناسایی بهترین صرافی ارز دیجیتال آشنا شدید و لیست صرافی‌های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا را دارید میتوانید با تحلیل مزایا و معایب هر یک بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در انتخاب صرافی معتبر برای خرید و فروش رمز ارز خود، دقت کافی داشته باشید تا سرمایه‌تان به خطر نیافتد و در سریع‌ترین زمان بیشترین سود را داشته باشید.

در این مقاله با چندین صرافی ارز دیجیتال امن و معتبر مانند اوکی اکسچنج، آبان تتر، نوبیتکس ، والکس و …. آشنا شدیم. همواره به خاطر داشته باشید قبل از انجام معاملات خود در بازار کریپتوکارنسی، از اعتبار و پشتیبانی صرافی خود مطمئن شوید.

ورود به صرافی کیف پول من
برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن