بهترین ها

بهترین سرویس دهنده های اینترنت خانگی در ایران کدام شرکت ها هستند؟

انتخاب بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی

امروزه یکی از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های افرادی که می خواهند از اینترنت خانگی استفاده کنند و آنرا راه اندازی کنند، انتخاب شرکت سرویس دهنده خدمات اینترنت و انتخاب بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی می باشد. شرکتی که بتواند خدمات مفیدی را با قیمتی مناسب ارائه نماید.

همه خواهان بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی هستند که بدون دردسر و دارای سرعت دانلود بیشتر باشد و حجم و تعرفه مناسبی براساس خدمات داشته باشد.

امروزه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اسامی بهترین سرویس دهنده های اینترنت خانگی را به همه اعلام می کند.                                                     

این سازمان با نظرسنجی از مخاطبان و کاربران بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی را انتخاب کرده و رده بندی های دقیقی را ارائه می دهد. البته این اطلاعات بصورت دوره ای در اختیار کاربران و سرویس گیرندگان قرار می گیرند تا کاربران بتوانند بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی را از بین شرکتهای مختلف انتخاب کنند.

براساس گزارش این سازمان در سال ۱۳۹۷ بهترین سرویس دهنده های اینترنت خانگی به صورت جدول زیر می باشند.

این جدول برپایه جدول ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تنظیم شده و نحوه ی امتیازدهی به شرکت ها و بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی به این صورت بوده است که ۳۰ امتیاز برای بهترین شرکت سرویس دهنده اینترنت خانگی هر استان، ۲۰ امتیاز برای رتبه دوم و ۱۰ امتیاز برای رتبه سوم شناخته می شوند و سپس با جمع بندی کل امتیاز در همه استانهای کشور، بهترین سرویس دهنده های اینترنت خانگی شناخته شده و معرفی می شوند.

 

همانگونه که همه می دانید سرویس دهنده های اینترنت خانگی در ایران وجود دارند که می توانید برای دریافت خدمات اینترنت از آنها استفاده کنید. به همین منظور بایستی ابتدا شناخت کافی از بهترین شرکت های ارائه دهنده این خدمات در ایران داشته باشید تا بر اساس نیازتان شرکت بهتری را انتخاب کنید.

جدول زیر بهترین سرویس دهنده های اینترنت خانگی را به صورت تفکیک شده برای هر استان نشان می دهد که به واسطه سازمان تنظیم مقررات انتشار یافته است.

معیار انتخاب بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی

خرید اینترنت پرسرعت برای همه ی استفاده کنندگان از اینترنت خانگی یک دغدغه به شمار می رود.

امروزه به دلیل استفاده از اینترنت در کارهای روزمره، باید در انتخاب شرکت ارئه دهنده دقت بیشتری داشته باشیم.

یکی از سوال های متداول برای خرید خدمات اینترنت این است که از چه شرکتی خرید کنیم و چه سرعتی مناسب ما می باشد؟

اگر ما فقط به نام شرکت و اسم و برند شرکت توجه کنیم آیا انتخاب درستی انجام خواهیم داد؟

یا اینکه هزینه بیشتر خدمات را دلیل بر بهتر بودن خدمات بدانیم ؟

بهتر است ابتدا سرعت اینترنت در ایران را با سایر کشورها مقایسه کنیم.

سرعت اینترنت ایران رتبه ۱۶۳ را در بین کشورها دارا می باشد و با توجه به سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده ما در حال حاضر گرانترین اینترنت دنیا را از ارائه دهنده های اینترنت در ایران خرید می کنیم.

بهتر است گول تبلیغات شرکت های ارائه دهنده اینترنت را نخوریم و با شرکت هایی که فقط قصد دریافت پول بیشتر را دارند قرارداد نبندیم.

برای اینکه بتوانیم تصمیم بهتری در خصوص خرید خدمات اینترنتی بگیریم باید هدف و نیت خود را بطور واضح بدانیم. با تعیین این موارد، سه عامل و فاکتور تعیین کننده خواهند بود. این عوامل عبارتند از سرعت اینترنت، حجم و قیمت. بعد از این سه عامل کیفیت خدمات و برند شرکت سرویس دهنده اینترنت خانگی نیز مهم و حیاتی می باشد.

شرکت های ارائه دهنده اینترنت

سرویس دهنده اینترنت خانگی

در کشور ایران ۱۲ شرکت اقدام به ارائه خدمات ای دی اس ال (ADSL) و ۳ شرکت خدمات وایمکس (WiMAX) می‎نمایند و با توجه به آخرین نظر سنجی ها، به ترتیب رتبه های زیر برای شرکتها تعیین شده اند:

 

لازم است به دو نکته دقت کافی داشته باشید. یکی اینکه برای استفاده از خدمات وایمکس ابتدا باید بدانید آیا شهرتان تحت پوشش وایمکس قرار دارد یا نه و دوم اینکه اگر بیشتر می خواهید از حجم استفاده کنید خدمات شرکت مخابرات بهتر از سایر شرکت ها می باشد زیر بعد از اتمام حجم اینترنت، اینترنت شما قطع نمی شود و حجم اضافی برروی قبض تلفن شما لحاظ می شود.

مقایسه تعرفه بهترین ارائه دهنده های اینترنت خانگی و شرکت های ارائه دهنده اینترنت غیر حجمی

شرکت های سرویس دهنده اینترنت و بهترین ارائه دهنده های اینترنت خانگی ای دی اس ال توانسته اند کاربران بسیاری را جذب نمایند و امروزه کاربران زیادی از ای دی اس ال استفاده می کنند. اگر سیستم های کابلی شما ایراد و فرسودگی نداشته باشد شما می توانید با خیال راحت از خدمات شرکت های ADSL و بهترین سرویس دهنده های اینترنت استفاده نمائید.

ای دی اس ال نسبت به سیستم های وای فای قیمت پائین تری دارد و شرکت های زیادی خدمات ADSL را ارائه می دهند.

طبق گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق نتایج نظرسنجی از کاربران بخش فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات از خدمات سرویس دهنده های اینترنتی و بررسی میزان رضایت مندی کاربران از فروردین ماه تا شهریورماه سال ۱۳۹۷ نتایج این بررسی را اعلام کردند.

تعداد شرکت هایی که در این بررسی مورد ارزیابی قرار گرفتند ۹ شرکت بودند.

شرکت مخابرات در همه شاخصه های تعیین شده پائین ترین رضایت مندی مشترکان و کاربران را نصیب خود نموده است و شاتل با امتیاز ۱۷٫۵۵ در شاخص میزان رضایت مندی کاربران در استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت کسب کرده است . شرکت های آسیاتک، رهام داتک، های وب و پارس آنلاین رتبه های دوم تا پنجم را کسب کرده اند.

مقایسه این نتایج با نتایج ارزیابی در اردیبهشت تا آذرماه سال ۱۳۹۶ بیانگر این است که در دوره قبل نیز شاتل مقام نخست را کسب کرده و های وب حائز رتبه ۲ شده است و سال ۹۷ آسیا تک مقام دوم را دریافت کرده است.

بررسی نتایج گزارش ارزیابی رضایت مندی کاربران بین اردیبهشت تا آذر ماه سال ۱۳۹۷ روشن کننده این است که شرکت مخابرات در سال ۱۳۹۷ نیز همچنان در پائین ترین رتبه قرار دارد.

افزایش سطح رضایت مندی کاربران و شهروندان از خدمات ارتباطی ثابت در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.

بنابرین رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ۱۴مهرماه سال ۱۳۹۷ اعلام کردند که برنامه نرم افزاری تلفن همراه برای رسیدگی به شکایات مشترکان و کاربران با قابلیت اطلاعات دهی و اطلاعات گیری راه اندازی می شود .

 همچنین اعلام کردند که این برنامه دارای امکاناتی می باشد تا مشترکان و کاربران کمبودهای پوشش های شبکه اپراتورهای تلفن همراه را در همان لحظه گزارش دهند و می توانند شکایت های خود را در هر لحظه از اپراتورها در این برنامه اندرویدی ثبت کنند و گزارش آن را دریافت نمایند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کردند که ساخت برنامه نرم افزاری تلفن همراه به همراه سامانه ۱۹۵ که براساس نقشه است برای شفافیت بیشتر در جهت تحقق دسترسی آزاد به اطلاعات و رعایت حقوق شهروندی و ارائه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

خدمات اینترنت و انتخاب بهترین ارائه دهنده اینترنت خانگی و موضوع رضایت از آن همیشه با بحث ها و چالش های مختلفی روبرو بوده است.

بی شک، یکی از مهم ترین عوامل انتخاب یک سرویس دهنده اینترنت توسط کاربران، میزان رضایت دیگر کاربران جامعه از آن ارائه دهنده اینترنت است.

امیدواریم با مطالعه ی این مطلب، بتوانید بهترین سرویس دهنده اینترنت خانگی را شناسایی کنید.

از نظر شما بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت خانگی در ایران کدام شرکت است؟

 

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.💗

نوشته های مشابه

ممنون می‌شم، درباره‌ ی این مطلب نظر بدین، منتظر شنیدنِ دیدگاه و تجربه شما هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 نظر

 1. راجع به شرکتهای دیگه نمیدونم اما نن چهارپنج ساله از پارس انلاین اینترنت میگیرم باید بگم سال به سال خدماتشون افتضاح وافتضاحتر میشه
  الان دنبال شرکت خوب میگشتم که پارس انلاین رو بزارم کنار مهرم حلال جونم آزاد…
  از مطالب وراهنماییهاتون متشکرم
  خیلی کمکم خواهدکرد

 2. اینترنت مخابرات یه تجربه وحشتناکه ، با یه دزد تمام عیار روبرو می شی که هیچ جوابی بهت نمیده

  1. نامردا همه خط ها رو میگن فیبر نوری کردند نمیشه از شرکتهای خصوصی اینترنت گرفت ، کلا تو این مملکت گیر افتادیم .

 3. پارس آنلاین بدترین شرکت سرویس دهنده و البته که شرکت های دیگر هم کم از سودجویی و کم فروشی شان نشنیده ایم!

 4. باسلام ازمخابرات سرعت۸مگ خریدم به زور۳مگ جوابمیده ۱۰۰بارتماس گرفتم اخرش گفتن باید ۱ماهه میخریدی وتست میکردی خودت مقصری…..

 5. آسیاتک دارم.تاپارسال خیلی خوب بود.الان چندماهه واقعاافتضاح شده سرعتش.تعرفه روبردن بالا کیفیتم اوردن پایین.بیشترازاونی هم که مصرف میکنی کم میکنن

 6. سلام ما چندین ساله شاتل داریم و باید بگم به معنای واقعی کلمه افتضاحههههه بعد چجوری رتبه اولو داره؟؟؟؟؟

 7. سلام
  مطلب مفیدی بود و با بحثی تحلیلی روشن کرد که چگونه باید راجع به خرید اینترنت خانگی تصمیم گرفت.
  یک نکته جالب این نوشته، تذکر این مهم بود که اگرچه شرکت شاتل در ایران اول است، اما اگر تنها تهران را در نظر بگیریم، شرکت آسیاتک مقام نخست رو داره و برای من که از تهران میخوام برای این کار اقدام کنم، راهنمایی دقیقی بود.
  اگر این مطلب با ارزیابی های جدید سازمان مقررات رادیویی به روزرسانی بشه، بیشتر مفید خواهد بود.

 8. تف به این ستکان داری اینترنت تازه اشتراک گرفتم قطع است یه توصیه به هموطنانم اینترنت نگیر از شرکت ها اگه پولته رودوست داری خدمات دهی صفر من مشترکه آسیاتکم ازش ناراضیم همین پولی که دادم به اینترنت میتونستم یه بشقاب دیگه به ماهواره ام اضافه کنم و حالشو ببرم تازه نصاب ماهواره خیلی با وجدان تره کمتر میگیره برای تنظیمات از گفتن بود از شما نشنفتن

 9. بهتر بود بجای تیتر بهترین سرویس دهندگان اینترنت کدام شرکتها هستند مینوشتین کدام سرویس دهندگان کمتر راهزنی میکنند.والا ما که هر شرکتیو دیدیم برا خودش مرادبیگ هستش..راستی مگر یه قوانینی برای ارایه نت وجود نداره ؟مثلا برای سرعت دو مگ مگر شرکتها موظف نیستند که حداقل ۴۰ گیگ بین الملل رو به مبلغ ۲۵ تومان بفروشن؟پس چرا مثلا اسیاتک همین سرویس رو ۳۶ تومن میده؟

بستن
بستن