حالِ عالی

مولینگ چیست؟ ? ارزش واقعی مولینگ در دنیای شما چه میزان است؟

مولینگ چیست؟

یکی از اسم هایی که در سریال این روزهای شبکه یک به نام “به رنگ خاک” شنیده ایم، و تمام دعواها بر سر این مولینگ است و شاید برای خیلی از ما شنیدن این نام تازگی داشت.

مولینگ چیست

مولینگ یک گنج دریایی می باشد و در واقع یک گردنبند گرانقیمت می باشد و داشتن چنین گنجی شما را در تمامی زندگی بیمه می کند.

در دنیای دریا، هنوز گنج هایی وجود دارد که دست کسی به آن ها نرسیده است، این گنج ها مربوط به کشتی های به گل نشسته یا مربوط به دزدان دریایی می باشد که خودشان نیز گرفتار شده اند.

ولی موضوعی که در این مجال قصد صحبت درباره آن را دارم، اهمیت گنج در زندگی انسان هاست، همانطور که در این سریال همه دنبال مولینگ هستند، ما نیز باید به دنبال مولینگ واقعی دنیای خود باشیم.

از نظر من یکی از با ارزش ترین مولینگ های همه انسان ها زمان می باشد.

ارزش وقت و زمان را افراد موفق بهتر از سایر افراد درک می‌کنند. افراد موفق به خوبی می‌دانند که حتی بر روی ساعات آزاد خود هم بایستی سرمایه گذاری کنند و به عبارتی دیگر، از لحظه لحظه‌ی زمان خود به بهترین شکل، استفاده نمایند.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که افراد ثروتمند با استخدام خدمتکار، راحت تر هستند تا اینکه خودشان بخواهند کارهای خانه را انجام دهند؟ در حالیکه افراد دیگر این عقیده را دارند که چرا باید پولمان را برای کاری هدر بدهیم که خودمان هم قادر به انجام آن هستیم.

تفاوت عمده‌ی یک فرد موفق و یک فرد معمولی،  فقط بر سر نوع استفاده از مولینگ خود است و اینکه هر دو گروه چقدر حاضرند برای صرفه جویی در زمانشان از مولینگ های خود خرج کنند. به خصوص اینکه اگر از زاویه دیگر به این قضیه بنگریم افراد موفقی که ثروتمند شده‌اند، با استخدام دیگران برای انجام کارهای خانه‌شان، در واقع دارند برای دیگران درآمدزایی ایجاد می‌کنند.

اما سایر افراد با انجام دادن کارهای معمولی‌شان، در واقع زمانشان را دارند از دست می‌دهند و جای تعجب است که همیشه نیز شکایت دارند چرا زمان کافی برای انجام کارهای مورد علاقه‌ام ندارم. آنها هنوز رابطه ی علت و معلولی  بین ارزش زمان و زندگی را نفهمیده‌اند.

زمان در نزد افراد ثروثمند به معنای یک مولینگ با ارزش باورنکردنی است. به همین دلیل هم هست آنها مرتبا افراد بیشتر وبیشتری را استخدام می‌کنند تا کارهایشان را انجام دهند تا خودشان بتوانند با فراغ خاطر، بر روی رشد و توسعه‌ی کسب و کارشان متمرکز شوند. افرادی که مفهوم زمان را درک کنند متوجه خواهند شد که چطور باید در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود از زمان استفاده نمایید. یا به عبارتی دیگر زمان خودشان را برای انجام چه کارهایی مصرف کنند یا مصرف نکنند.

اگر تا حالا به هر دلیلی مشغول غر زدن بودید و احساس می‌کردید باید بیشتر از اینها کار می‌کردید و خودتان یا دیگران را سرزنش می‌کردید، بهتر است از همین حالا این رفتار را متوقف نمایید و شروع کنید به بررسی اینکه از حالا به بعد چطور می‌توانید زمان  های بیشتری را در اختیار خود بگذارید تا بر روی اهداف و علاقه‌مندی‌های خود، تمرکز کنید.

در واقع از حالا به بعد، تمرکز خود را از روی ناکامی‌‌های گذشته بردارید و بر روی آن‌چیزی بگذارید که دوست دارید به آن برسید.

امیدواریم شما نیز به مولینگ زندگی خود برسید و از آن بهره برداری کنید.

در صورتیکه تمایل دارید وبمسترفا به ایمیل شما یک آموزش رایگان مفید ارسال کند، فرم زیر را تکمیل کنید:

برچسب ها

زهره شهولی

زهره، ارشد MIS یا همون Management Information Systems داره که از زیرشاخه های آی تی هست، زهره عاشق نوشتن هست و در وبمسترفا تجربیات خودشو با عشق می‌نویسه.

نوشته های مشابه

s�ظر

  1. با عرض سلام و خسته نباشید به شما وطالبی که نوشتید خیلی خوب و عالی بود ممنون از مقاله زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن