رپورتاژ

10 رازی که سرمایه گذاران بیت کوین حاضر نیستند بدانید!

ترفندهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال | کیف پول من
بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در آن، یکی از جدیدترین راه‌های کسب درآمد است؛ اما برای این که بتوانید به بهترین شکل از این بازار سود به دست آورید، بهتر است که با تمام رمز و رازهای این بازار آشنا شوید. مهم‌ترین ارز دیجیتال در بازار، در حال حاضر بیت کوین است که بالاترین قیمت را نیز دارد. همین امر، باعث شده تا بسیاری از افراد، به دنبال سرمایه گذاری و کسب درآمد از بیت کوین باشند.
درحال حاضر افراد زیادی روی بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند و بسیاری از آن‌ها توانسته‌اند به سودهای کلان دست پیدا کنند؛ اما این کار، رمز و رازها و نکات مهمی دارد که ممکن است کسی جز این افراد از آن‌ها اطلاع نداشته باشد. با حضور مداوم و مشاهده اتفاقات، شما نیز می‌توانید در این بازار به موفقیت‌های بزرگ برسید؛ اما پیش از آن، باید نکات مهمی را در نظر گرفته و علاوه بر انجام دادن برخی از کارها، بعضی چیزها را انجام ندهید تا بتوانید سرمایه خود را حفظ کنید. در این مطلب، تلاش کردیم تا برخی از این نکات را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید سرمایه گذاری موفقی داشته باشید.

نکات مهم سرمایه گذاری در بازار بیت کوین

اگر شما جزء کسانی هستید که قصد دارید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که آموزش‌های کامل و لازم را ببینید. پس از این که آموزش‌های لازم را دیدید، باید با رعایت برخی نکات سرمایه گذاری خود را شروع کنید تا سوددهی شما دائمی باشد.

حفاظت از سرمایه؛ اولین گام در سرمایه گذاری مطمئن در ارز دیجیتال

اولین اقدام در راه سرمایه گذاری مطمئن این است که از سرمایه خود محافظت کنید. برای این کار باید آموزش‌های زیادی ببینید و سرمایه خود را بدون دانش کافی وارد بازار نکنید؛ زیرا ممکن است دچار ضرر و زیان شدیدی شوید و برای ادامه سرمایه گذاری نیز ناامید خواهید شد. این عوامل باعث می‌شوند تا به این فکر کنید که اولین کار برای انجام یک سرمایه گذاری مطمئن، حفاظت از سرمایه اولیه است.

برای حفاظت از سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال،‌ باید از ریسک‌های غیرمنطقی و شتابزده جلوگیری کنید. برای این کار، می‌توانید سرمایه خود را به چند بخش تقسیم کرده و با کمترین مقدار آن، اقدام به خرید و سرمایه گذاری روی بیت کوین بکنید. پس از این کار، در صورت بالا رفتن قیمت، سود خوبی خواهید کرد و اگر بازار دچار ریزش شود نیز، ضرر و زیان اندکی متوجه شما خواهد بود.

سرمایه خود را به صورت یکجا روی بیت کوین سرمایه گذاری نکنید!

یکی از اولین چیزهایی که در سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال باید بدانید این است که نباید تمام سرمایه خود را روی یک ارز بگذارید. در چنین شرایطی، تریدرها معمولا می‌گویند همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید. نکته مهمی که در مورد بازارهای ارز دیجیتال وجود دارد این است که ریسک در چنین بازاری بسیار بیشتر از بازارهای دیگر است. در بازار ارزهای دیجیتال، کسی به صورت قطمی نمی‌تواند نظری در مورد سقوط یا رشد یک ارز دیجیتال بدهد؛ بنابراین بهتر است که شما نیز برای اطمینان بیشتر تمام سرمایه خود را وارد بازار نکنید و با مقدار کم آغاز به کار بکنید. بیت کوین یکی از ارزهایی است که احتمال نابودی آن بسیار کم است؛ اما به این معنی نیست که این امر کاملا غیرممکن باشد. با این حال، خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن، بسیار مطمئن‌تر از خرید ارزهای جدید است؛ زیرا ممکن است پروژه‌های جدید بدون پشتوانه خاص وارد شده و خیلی سریع نیز نابود شوند.

مطلب پیشنهادی: شبکه بیت کوین

در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تحقیق کنید!

حداقل سرمایه گذاری در بیت کوین | کیف پول من

پیش از سرمایه گذاری و خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری، باید حتما در مورد آن تحقیق بکنید. بیت کوین، ارزی شناخته شده در بازار ارز دیجیتال است. با یک جست و جوی ساده در اینترنت، می‌توانید صدها مقاله با بررسی تخصصی در مورد بیت کوین پیدا کنید؛ اما با این وجود، باز هم در هنگام خرید باید عوامل دیگر که ممکن است روی قیمت آن تاثیرگذار باشند را در نظر بگیرید.

از هر کسی در بازار سرمایه پیروی نکنید و نظرات را تحلیل کنید!

برخی از افراد با تکیه بر دانش دیگران اقدام به ورود به بازار می‌کنند که این کار ممکن است باعث از بین رفتن سرمایه آن‌ها شود. در موارد مختلفی، بهتر است که از نظرات دیگران استفاده کرده و کمی مشورت بگیرید؛ اما این کار در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است کمی متفاوت باشد. افراد با روش‌های مختلفی اقدام به ترید می‌کنند و روشی که یک شخص با استفاده از آن درآمد زیادی کسب می‌کند، ممکن است برای شما زیان آور باشد. در چنین مواردی، بهتر است که به دانش خودتان تکیه کنید.

استایل و شخصیت ترید خود را به دست آورید!

هر فردی، دارای ویژگی‌های شخصیتی مانند ریسک پذیری متفاوتی است که با افراد دیگر متفاوت است. این ویژگی‌ها، باعث می‌شوند تا روش و استایل افراد برای ترید کردن نیز با یکدیگر متفاوت باشد. برای این که سرمایه گذاری موفقیت آمیزی داشته باشید، باید بتوانید شخصیت سرمایه گذاری خود را پیدا کرده و مطابق آن رفتار کنید. در این زمینه، چند روش وجود دارد که می‌توانید بر اساس آن‌ها اقدام به سرمایه گذاری بکنید. اولین روش آن، ترید به صورت لحظه‌ای است. در این روش، فرد باید هر روز به مدت چندین ساعت به صورت مداوم در حال بررسی بازار باشد و ترید را انجام دهد. ترید روزانه، روش دیگری است که باز هم وقت و انرژی زیادی را طلب می‌کند. روش سرمایه گذاری، برای افرادی است که زیاد نمی‌توانند در پلتفرم‌ها فعالیت کنند و با خرید و نگه داشتن ارز مورد نظر، روی آن سرمایه گذاری می‌کنند.

ورود به پروژه‌های با سودهای زیاد ممنوع!

خرید بیت کوین، یک بلاکچین بیت کوین با امنیت و اطمینان بالا است؛ بنابراین می‌توانید با خیال آسوده در آن فعالیت کنید. در عین حال پروژه‌های ناشناسی که ممکن است بلاکچین اختصاصی خود را داشته باشند و یا روی بلاکچین‌های دیگر مانند اتریوم ایجاد شده باشند، چندان قابل اطمینان نیستند. این پروژه‌ها، معمولا با سودهای بسیار بالا شروع می‌کنند؛ اما با گذشت زمان، به کلی نابود شده و تمام سرمایه سرمایه گذاران در این پروژه‌ها از بین خواهد رفت.

مطلب پیشنهادی: وایت پیپر بیت کوین

بهترین خودتان باشید، نه بهترین تریدر جهان!

برای این که بتوانید سرمایه گذاری خوبی داشته باشید، بهتر است که در این زمینه دانش و تخصص کافی داشته باشید؛ اما این به آن معنی نیست که باید بهترین در این راه باشید. این بازار، دارای پیچیدگی‌های زیادی است و هنوز هم بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای گاهی اوقات دچار ضرر و زیان می‌شوند؛ به همین دلیل باید انتظارات را از خودتان کم کنید تا با خیال راحت اقدام به ترید بکنید.

از این که سود خود را از دست داده‌اید، نترسید!

سرمایه گذاری ارز دیجیتال با سود روزانه | کیف پول من

بازار ارز دیجیتال و بیت کوین، بازاری غیرقابل پیش بینی است؛ به همین دلیل، ممکن است گاهی سود حاصل از معاملات را از دست بدهید. این اتفاق باعث می‌شود تا برخی از افراد از ادامه سرمایه گذاری ناامید شده و دیگر ادامه ندهند. اتفاق بدتر در این زمینه این است که افراد پس از این مورد، اقدام به گرفتن تصمیمات غیرمنطقی می‌کنند و این کار، ضرر و زیان بیشتری را به آن‌ها وارد خواهد کرد. بهترین کار در این مسیر این است که از فکر کردن به اتفاقات گذشته دست بردارید و تنها به مسیر پیش روی خود تمرکز کنید.

هرگز تصمیمات غیرمنطقی و عجولانه نگیرید!

بسیاری از افراد در بازار ارزهای دیجیتال، اقدام به گفتن تصمیمات احساسی و عجولانه می‌کنند. این کار،‌ زیان آور بوده و باعث می‌شود که تمام سرمایه از بین برود. در بازار ارز دیجیتال و سرمایه گذاری روی بیت کوین، ممکن است گاهی اوقات با سقوط ناگهانی بازار مواجه شویم و یا ببینیم که بیت کوین به یک باره در حال اوج گرفتن است. بسیاری از افراد، با مشاهده این تغییرات، اقدام به گرفتن تصمیمات احساسی می‌کنند. این کار اصلا توصیه نمی‌شود. بهترین کار در این زمینه صبر کردن است تا تب این نوسانات ناگهانی از بین برود.

سرمایه گذاری مطمئن در بازار ارز دیجیتال با صرافی ایرانی

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، یکی از روش‌های کسب درآمد است؛ اما تا زمانی که آموزش‌های کافی در این زمینه به دست نیاورده باشید، بهتر است که وارد آن نشوید. سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، نیاز به رعایت نکات متعددی دارد که در این مطلب، بخش مهمی از آن‌ها را برای شما بیان کردیم. برای سرمایه گذاری روی بیت کوین، باید این موارد را رعایت کنید تا به سوددهی بالا برسید. از طرف دیگر، استفاده از یک صرافی معتبر نیز، می‌تواند به کیفیت سرمایه گذاری شما کمک بکند. صرافی ایرانی کیف پول من، یک صرافی معتبر و با تجربه است که می‌توانید در آن روی بسیاری از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری بکنید. این صرافی، کیف پول اختصاصی نیز در اختیار شما قرار خواهد داد که می‌توانید پس از خرید ارز دیجیتال، آن را در کیف پول اختصاصی خود ذخیره کنید. برای این که از امکانات بیشمار این صرافی استفاده کنید، به سایت یا اپلیکیشن آن‌ها سر بزنید و یک سرمایه گذاری امن را تجربه کنید.

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن