بهترین ها

بهترین سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس (ارزان و چارتر)

با رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی و ارائه خدمات مختلف بر روی بستر اینترنت، اعتماد بیشتر مردم به خرید اینترنتی، پا به عرصه گردشگری باز کرده و این روزها شاهد به وجود آمدن سایت‌های مختلف برای خرید بلیط هستیم. ارائه بلیط هواپیما، بلیط قطار و حتی بلیط اتوبوس رقابت شدیدی را بین شرکت‌های حمل و نقل مسافر به وجود آورده است که باعث شده در انتخاب بهترین سایت برای خرید بلیط دچار ماندن در بین دوراهی باشید.

با ورود آژانس های چارتر کننده به صنعت هوایی به سرعت تب ایجاد نیاز برای استفاده از خدمات آژانس ها ویروسی شد.

در ایران مفهوم بلیط ارزان قیمت و یا لحظه آخری با عبارت چارتر گره معنایی خورده است. اولین ورود عبارت چارتر به اذهان مردم توسط آژانس های فیزیکی فروش بلیط صورت گرفت که توسط موتورهای جستجوی بلیط چارتر می توانستند بلیط های ارزان قیمت تر را به مردم ارائه کنند که این امر توانست به سرعت گروه مردمی که از خدمات هوایی استفاده میکنند را افزایش دهد و با این گسترش جامعه مخاطب ابزارهای دسترسی به چارتر هم افزایش یافت.

از همین رو شرکت‌های حمل و نقل برای اینکه وارد عرصه جدیدی در رقابت خود شوند اقدام به ارائه بلیط لحظه آخری با عنوان بلیط چارتر کرده‌اند که از این طریق می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین روش را برای خرید بلیط انتخاب کنید.

فارغ از اینکه دلیل سفر شما چیست و چه محتوایی را در پی دارد شما به عنوان یک مسافر برای شروع سفر خود نیازهای اولیه ای همچون جابجایی به مقصد و اقامت در مقصد برای شما دغدغه می شود.

در بسیاری از مواقع مراجعه به آژانس های فروش بلیط با توجه به محدودیت هایی از قبیل ساعت کاری، ترافیک، مشغله های کاری شما امری دشوار و خارج از حوصله می شود و زمانبر بودن پیدا کردن آدرس، تلفن و درجه کیفی هتل مورد نظر شما باعث می شود لزوم استفاده از مرجعی که این خدمات را برای شما فراهم آورد ملموس شود.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین سایت‌های خرید بلیط چارتر بپردازیم که به کمک آن می‌توانید با ارائه دهندگان بلیط لحظه آخر که ارزانترین قیمت را به شما خواهند داد را یافته و با بررسی هر یک از آنها هر سرویسی که مناسب سفر شماست را خریداری کنید.

بلیط چارتر یا بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط چارتر یا بلیط لحظه آخری، تمام یا بخشی از بلیط خطوط پرتردد هوایی است که به صورت ماهانه یا سالانه توسط آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی خریداری شده و به فروش می‌رسد. یعنی یک شرکت هواپیمایی در طول یک سال اقدام به خرید هزاران بلیط به صورت یکجا می‌کند که در این صورت هزینه هر بلیط کمتر خواهد شد.

با انجام این کار این آژانس هواپیمایی قادر است تا به دلیل پایین بودن نرخ خرید تخفیف مناسبی را هم برای بلیط خود لحاظ کرده و به مشتری ارائه کند. اما این نوع بلیط‌ها شرایطی دارند که انعطاف پذیر بودن‌ آنها را پایین خواهد آوردن. به عنوان نمونه ممکن است امکان بازگشت وجه و لغو کردن آنها به صورت کامل وجود نداشته باشد.

بهترین زمان و روش برای تهیه بلیط

به نظر شما افرادی که در زمینه سفر و گردشگری فعالیت دارند، هزینه لازم برای خرید انواع بلیط خود را به چه صورت تامین می‌کنند؟ آیا با وضعیت اقتصادی که در کشور حکم فرماست میتوان به سادگی روزها را صرف سفر کرده و دغدغه مالی نداشت؟ قطعا که اینطور نیست. برای اینکه به پاسخ این سوال برسید ادامه ماجرا را ببینید تا یک موشکافی در این زمینه داشته باشیم.

وقتی افراد در هر زمینه شروع به فعالیت کرده و تجربه‌های لازم را کسب می‌کنند به اصطلاح با فوت کوزه‌گری آن آشنا خواهند شد. در زمینه تهیه بلیط نیز داستان به همین شکل است و اگر بتوانید کمی در خریدهای خود دقت کنید خواهید دانست که بهترین روش برای خرید بلیط و بهترین زمان تهیه بلیط چگونه است.

1- صبح زود، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما است

یکی از معضلاتی که افراد همیشه در حال سفر دارند این است که به دلایل مختلف این امکان وجود دارد که سفر خود را لغو کنند. بنابراین خرید بلیط در صبح اول روز به همه افراد پیشنهاد می‌شود تا اگر چنین اتفاقی رخ داد این امکان را داشته باشند که با پرواز بعدی خود را به مقصد برسانند.

وقتی بلیط خود را برای آخرین لحظه پرواز در آن روز انتخاب کنید و این اتفاق رخ دهد مجبور هستید تا فردای آن روز منتظر بمانید تا با پرواز بعدی به مقصد بروید. تازه مسئله دیگر این است که ممکن است در فردای آن روز به دلیل شرایط جوی یا وجود تعطیلات امکان سفر را نداشته باشید.

2- اواسط هفته را برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اگر بخواهید در خارج از کشور بلیط هواپیما یا قطار رزرو کنید، ارزان‌ترین روزهای هفته، چهارشنبه و پنجشنبه است. اما این مسئله در کشور ایران کمی فرق دارد. بهترین زمان خرید برای خرید بلیط هواپیما یا قطار در کشور ما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه است.

اگر به قیمت‌ها توجه کنید، متوجه می‌شوید که معمولا دو روز مانده به آخر هفته‌ها قیمت‌ها زیادتر و از یک روز بعد از تعطیلات آخر هفته قیمت‌ها به نسبت کمتر می‌شود که در این صورت می‌توان به نتیجه فوق رسید.

دلیل این امر وجود تردد بسیار بالا در برخی خطوط هواپیمایی است. به عنوان نمونه بعد از مشهد یکی از مقاصد گردشگری داخلی پرواز تهران کیش است که تردد بالایی دارد. در این صورت اگر مایل به سفر در اواخر هفته و تعطیلات به این مقصد گردشگری باشید، با انتخاب پرواز خود در روزهای پنجشنبه یا جمعه هم تنوع انتخاب کمتری دارید و هم باید هزینه بیشتری به دلیل شلوغ بودن این مقصد گردشگری پرداخت کنید.

3- خرید بلیط قطار را فراموش نکنید

برخی بر این باورند که هواپیما و سفر هوایی بهترین راهکار برای سفر است، اما از روش های دیگر زمینی مثل قطار برای سفر کردن غافل هستند. کشور ما ایران به 4 فصل بودن خود معروف است که در هر زمان که نیاز به سفر و فرار از شلوغی کسب و کار خود داشته باشید، می‌توانید بر اساس ‌‌ذائقه خود یکی از مکان‌ها را انتخاب کرده و به آن سفر کنید.

استفاده از سفر هوایی باعث خواهد شد تا نهایتا ظرف مدت 3 ساعت دورترین مسافت ممکن را از آن سوی ایران به سوی دیگر طی کنید. اما استفاده از قطار برای سفرها باعث می‌شود که از طبیعت زیبای ایران نیز استفاده ببرید. مزیت دیگر استفاده از قطار نیز هزینه کمتر ان نسبت به بلیط هواپیما خواهد بود.

4- خرید بلیط سیستمی را در نظر بگیرید

تهیه بلیط سیستمی به دلیل انعطاف بالایی که دارد امکان عقب انداختن سفر یا پس دادن بلیط را به شما خواهند داد. در صورتی که استفاده از بلیط چارتر و لحظه آخری اینطور نیست و شاید حتی نتوانید سفر خود را عقب بیندازید. در این صورتی بلیط تهیه شده به هیچ دردی نخواهد خورد.

5- خرید خود را از بهترین سایت خرید بلیط انجام دهید

یکی از راه‌ها برای شناسایی بهترین سایت خرید بلیط چارتر یا بلیط معمولی این است که قیمت بلیط را برای مقصد خود بررسی کنید. سایر مواردی که باید به آن توجه کنید ارائه کد تخفیف، امکان خرید بلیط به صورت رفت و برگشت، دارای پشتیبانی قوی برای پاسخ دادن به برخی از سوالاتی که در ذهن شما در رابطه با خرید بلیط چارتر نقش بسته می‌باشد.

6- برخورداری از بیمه مسافرتی

از آنجایی که در مسافرت‌ها چه به صورت داخلی و چه به صورت خارجی به هر دلیلی ممکن است یک حادثه در انتظار مسافران باشد، بنابراین توجه به اینکه از بیمه مسافرتی استفاده کنید امری ضروری به حساب می‌آید. حتما سعی کنید تا جای ممکن از بیمه مسافرتی برای سفرهای خود استفاده کنید.

توجه به این موضوع باعث شده تا شرکت‌های هواپیمایی که در زمینه فروش بلیط فعالیت دارند، با شرکت‌های بیمه وارد قرارداد شده و امکان تهیه بیمه مسافرتی برای مسافران خود را فراهم کنند تا در زمانی که اتفاقات اورژانسی رخ داد بتوان از بیمه استفاده کرده و خسارات مالی را به حداقل رساند. معمولا این موارد شامل موارد پزشکی، بازگرداندن چمدان مسافر، بازگرداندن جسد مسافر در صورتی که در حین مسافرت فوت شده باشد و… فراهم خواهد بود.

اگر هر سایتی را که بررسی کردید و در موارد فوق دارای امتیاز مناسبی بود که شما را متقاعد کند کافی است از یکی از این سایت‌های خرید بلیط استفاده کنید.

 

بهترین سایت‌های بلیط چارتر

حال که با برخی ترفندها برای خرید بلیط ارزان قیمت آشنا شدید در ادامه به معرفی بهترین سایت‌های خرید بلیط چارتر می‌پردازیم که می‌توانید خرید خود را از آنها انجام دهید.

1- قاصدک 24

سامانه خرید بلیط قاصدک 24، این امکان را به شما می‌دهد که با مراجعه به این سایت و تکمیل فیلدهای مبدا و مقصد، تاریخ سفر خود را همراه با جزییات بیشتر آن که شامل تعداد مسافر و خرید بلیط به صورت رفت و برگشت است را جستجو کرده و هر زمان که بهترین و ارزان‌ترین بلیط در دسترس است را خریداری کنید.

بدین ترتیب خرید اینترنتی بلیط چارتر هواپیما از قاصدک 24 به سادگی و با محدود سازی لیست نتایج از طریق فیلترهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد به صورت حرفه‌ای انجام گرفته و می‌توانید مناسب‌ترین بلیط را برای سفر خود انتخاب کنید.

در این سایت صرفا بلیط چارتر را تهیه نمی‌کنید، بلکه بلیط‌های سیستمی نیز با انعطاف پذیری بالا در دسترس خواهند بود. قاصدک 24 یکی از سایت‌هایی است که قیمت بلیط چارتر با نرخ ارزان را در اختیار قرار می‌دهد. از آنجایی که قیمت بلیط چارتر توسط شرکت‌های چارتر کننده تعیین می‌شود و ایرلاین‌ها اختیاری در تعیین قیمت آن‌ها ندارند، همین امر سبب شده تا قیمت بلیط چارتر هواپیما در مقایسه با بلیط‌های سیستمی نوسانات چشمگیری برای یک مسیر خاص داشته باشد.

یکی از مزایای قاصدک 24 داشتن بیمه مسافرتی است. بیمه نامه‌های مسافرتی این شرکت با همکاری بیمه سامان و در پکیج‌های متنوع ارائه می‌گردد. این بیمه نامه‌ها هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان، هزینه ناشی از تأخیر چمدان، بازگرداندن جسد متوفی و حوادثی از این دست را پوشش می‌دهد و انواع سفر از جمله تک نفره، تجاری، خانوادگی و… را تحت پوشش قرار خواهد داد که استفاده از آنها سفر مطمئن‌تری برای شما رقم خواهد زد.

2- علی بابا

علی بابا نیز یکی دیگر از ارائه دهندگان بلیط چارتر و لحظه آخری است که تبلیغات گسترده‌ای برای ارائه خدمات خود کرده است. بی شک شما نیز با مراجعه به سایت‌های پر بازدید با تبلیغات این شرکت گردشگری آشنا شده‌اید. این سایت علاوه بر ارائه بلیط هواپیما بلیط قطار، اتوبوس، برگزاری تور و امکان رزرو هتل را نیز به شما خواهد داد که کاملا مناسب افرادی است که تب و تاب گردشگری دارند.

در علی بابا نیز مشابه سایر سرویس‌ها کافی است مبدا و مقصد مورد نظر را انتخاب کنید، سپس تعداد مسافر و نوع بلیط را در حالت رفت و برگشت یا صرفا بلیط یک طرفه انتخاب کرده و اقدام به جستجو کنید. در نهایت لیستی از شرکت‌های هواپیمایی به شما نمایش داده خواهد شد که با استفاده از فیلترهای مورد نظر مثل زمان پرواز، قیمت بلیط، شرکت هواپیمایی مورد نظر، کلاس پروازی و سایر فیلترهایی که در دسترس قرار دارد بهترین بلیط را برای سفر خود انتخاب کنید.

همچنین این امکان برای شما قرار داده شده است تا بتوانید بلیط‌های موجود برای مقصد مورد نظر با همان ویژگی‌های انتخابی را برای روز قبل یا بعد نیز سریعا مشاهده کرده و مجبور نباشید که مجددا فرم جستجوی بلیط را پر کنید.

علاوه بر این موارد از آنجایی که هزینه یکی از مهم‌ترین مقوله‌های انتخاب بلیط است و مشتریان سریعا آن را انتخاب می‌کنند، ارزان‌ترین بلیط موجود در نتایج جستجو به شما نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن می‌توانید به بلیط دسترسی داشته و آن را خریداری کنید. امکان استرداد بلیط خریداری شده، مشاهده ظرفیت هر پرواز و استفاده از کد تخفیف‌های منتشر شده توسط این سرویس نیز از دیگر مزایای آن است.

نیما قاضی زاده درباره شروع ایده علی بابا اینگونه می گوید:

من در زندگی بیشتر این‌گونه کار کردم که یک ایده ای را دیدم و جذبش شدم و تمام تلاشم را کردم که آن ایده را به نقطه‌ی کمالش برسانم. علی بابا هم برای من به همین صورت بود و موقعی که با این ایده آشنا شدم احساس کردم که این ایده می‌تواند تحول بزرگی در بازار سفر در ایران ایجاد کند و ما می‌توانیم کار بزرگی در این حوزه انجام دهیم. وقتی مجید موضوع را برای من توضیح داد من کاملاً به آن باور پیدا کردم.

ما وقتی کار را شروع کردیم یک آژانس مسافرتی بود که توسط مجید بنیان‌گذاری شده بود و دو سه‌نفری در آن کار می‌کردند که من هم به این مجموعه اضافه شدم و ما همان روز این را می‌دیدیم که هدفمان این است که با استفاده از تکنولوژی e-commerce، وب و فروش آنلاین در حوزه‌ی خدمات گردشگری تحولی در ارائه‌ی خدمات به مسافران و گردشگران ایرانی ایجاد کنیم و از همان زمان ایده‌های بزرگ‌تری هم داشتیم که با این ایده‌ها و باورها کار را شروع کردیم و توانستیم که سایت علی بابا را لانچ کنیم.

3- دیجی چارتر

دیجی چارتر نیز یکی دیگر از سایت‌های مناسب برای تهیه بلیط لحظه آخری است که می‌تواند گزینه خوبی برای خرید بلیط هواپیما برای لحظات آخر که تصمیم به مسافرت می‌گیرید باشد.

مهم‌ترین ویژگی دیجی چارتر که باعث محبوبیت آن شده است ارائه بلیط هواپیما باقیمت‌های منحصر به‌فرد و چارتری است. دیجی چارتر قیمت بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی را به‌صورت ویژه و با همکاری آژانس‌های معتبر تهیه و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

این سایت نیز مانند سایر نمونه‌های فوق امکان انتخاب مبدا، مقصد، زمان سفر و تعداد مسافر را برای شما تعبیه کرده که با کلیک روی دکمه جستجو می‌توانید بر اساس فیلترهای مختلف از جمله قیمت گذاری، شرکت هواپیمایی مورد نظر و… بلیط خود را تهیه کنید. همچنین این امکان نیز تعبیه شده تا قادر باشید بلیط را به صورت رفت و برگشت خریداری کنید.

یکی دیگر از مزایایی که باعث محبوبیت این سایت شده ارائه بسته‌های پیشنهادی است. اگر جزو افرادی هستید که اهل مسافرت هستید اما هنوز مکانی را برای سفر انتخاب نکردید یا اینکه بر سر دوراهی انتخاب قرار دارید، این سایت بخشی را به عنوان بسته‌های پیشنهادی در نظر گرفته که به صورت تخفیف عرضه شده‌اند. کافی است به این بخش مراجعه کرده و هر یک از مکان‌های پیشنهادی که به صورت روزانه ارائه می‌شود را بپسندید.

همچنین این امکان نیز برای شما فراهم شده تا از طریق اپلیکیشن موبایلی این سایت قادر به تهیه بلیط چارتر باشید. از دیگر مزایای این سرویس برای تهیه بلیط چارتری میتوان به امکان استرداد بلیط خریداری شده، امکان مشاهده ظرفیت پروازها و امکان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری اشاره کرد.

آیا تجربه خرید بلیط چارتر از سایت‌های فوق را داشته‌اید؟ چه مزایا و معایبی را داشتند؟ نظر خود را در این رابطه مطرح کنید.

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

s�ظر

  1. سلام
    اسمی از سایت پیک خورشید نیاورده بودید در صورتی که از نظر من ارزان ترین سایت خرید بلیط هواپیماست از طرفی هم ترانسفر رایگان داره از درب خونه تا درب فرودگاه که هیچکدوم از سایت های ذکر شده نه قیمت اون رو دارن و نه خدماتش رو
    لطفا تمامی اژانس هارو اضافه کنید

  2. سلام. من از سایت سالوا تراول خرید کردم ولی شک کردم که نکته معتبر نباشه و برام مشکل پیش بیاد.
    قیمتهاش از تمام سایت ها و آژانس های هواپیمایی پایین تره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن