بهترین ها

تست سرعت اینترنت مخابرات، همراه اول و ایرانسل با ۶ سایت معتبر جهانی

امروزه اینترنت یکی از مهمترین بخش های زندگی مردم شده است و بیشترین زمان هر شخصی را به خود اختصاص داده است. مهمترین مولفه ی استفاده از اینترنت داشتن سرعت بالای آن است اما شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت هیچ گاه به این منظور رسیدگی ننموده اند.

ما در این جا 6 مورد از سایت ها ی معتبر تست سرعت اینترنت را  به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در سرویس های خانگی همچون مخابرات، شاتل و… و اپراتور هایی همچون ایرانسل، رایتل، همراه اول و… سرعت دانلود و سرعت آپلود خود را مورد آزمایش قرار دهید و از نویز و خرابی آن مطلع شوید.

روش هایی  برای تست سرعت اینترنت همراه اول و ایرانسل سرویس های خانگی

 

معرفی بهترین وب سایت تست سرعت اینترنت 

ما نیاز داریم که بدانیم سرعت دانلود و سرعت آپلود اینترنت مان چقدر است و آیا مشکل و نویزی دارد یا خیر. حال از خود می پرسیم: چگونه می توانیم از سرعت اینترنت خود مطلع شویم؟ برای رفع این سوال ما وب سایت های طراحی شده ای را که می توانند در کمترین زمان سرعت دقیق دانلود و آپلود اینترنت ما را مشخص کنند معرفی می کنیم.

 

1.تست سرعت اینترنت با وب سایت speedof.me

speedof.me را می‎توانیم یکی از بهترین سرویس های تست سرعت اینترنت به شمار آوریم.

با ارسال و دریافت فایل های مختلف می توانیم سرعت دانلود و آپلود را از طریق این وب سایت به سادگی مورد تست قرار دهیم.

در این وب سایت نتایج تست به صورت نموداری و آماری منتشر می شود و ما می توانیم آنها را با دیگران به اشتراک بگذاریم. این سرویس گوشی های هوشمند را نیز پشتیبانی می کند.

برای این که بدانیم بهترین شرایط برای استفاده از اینترنت چه زمانی است باید مکان واقعی خود را به این وب سایت بدهیم، در آن صورت نزدیک ترین سرور به ما را پیدا نموده و تست را آغاز می کند.

برای استفاده از این سرویس ابتدا وارد سایت می شوید. برروی Start Tast کلیک می کنید، فقط کافیست چند ثانیه صبر کنید تا سرویس نتایج تست سرعت اینترنت شما را به نمایش بگذارد.

برای این که بتوانیم بهترین نتیجه را از این تست دریافت کنیم باید قبل از آغاز تست، تمام فعالیت های اینترنتی خود را متوقف کنیم. مثلا اگر در حال انجام یکی از فعالیت هایی همچون دانلود و یا آپلود فایل هستید، آن را متوقف کنید. زیرا موجب اختلال در نتیجه ی تست می شود.

2.تست سرعت اینترنت با وب سایت TestMy.net

چگونه می توانیم از سرعت اینترنت های خانگی (ADSL) مطلع شویم؟ اگر بخواهیم علاوه بر تست سرعت اینترنت، اطلاعات دیگری نیز بدست آوریم وب سایت TestMy.net گزینه ی مناسبی می باشد. در این وب سایت می توانید سرعت دانلود و سرعت آپلود اینترنت خود را به صورت جداگانه بررسی کنید.

پس از آن که تست پایان یافت این وب سایت سرعت اینترنت شما را با سایر کاربران مورد مقایسه قرار می دهد.

کسانی که به دنبال یک تست صرفا ساده هستند نمی توانند از این وب سایت استفاده کنند زیرا این سرویس، اطلاعات دقیقی از سرعت اینترنت ارائه می دهد.

در این وب سایت به سه روش می توانید اینترنت خود را مورد تست قرار دهید:

  • تست سرعت دانلود ( Test My Download Speed )
  • تست سرعت آپلود ( Test My Upload Speed )
  • تست سرعت اتوماتیک ( Test My Speed Automatically )

تست سرعت اتوماتیک بهترین تست سرعت اینترنتی، به صورت کلی وساده است. زیرا در این نوع تست هر دو بخش آپلود و دانلود مورد آزمون قرار گرفته و شما می توانید نتیجه ی هر دو را هم زمان مشاهده نمایید.

 

بهترین ابزارهای تست سرعت لودشدن سایت را اینجا بخوانید:بهترین ابزارهای تست سرعت سایت

 

 

3.تست سرعت اینترنت با وب سایت SpeedTest

سایت تست سرعت

نرم افزار تحت وب Speed Test یکی دیگر از نرم افزارهای تست سرعت اینترنت می باشد. وب سایت SpeedTest.net دارای رابط بسیار آسانی است تا همه ی کاربران بتوانند به راحتی به نتایج مورد نظر خود دست یابند. فقط با یک کلیک بر روی GO کار وب سایت آغاز می شود و دیگر نیازی به اطلاعات و تنظیمات دیگر نیست.

این سرویس ها تست را با اتصال به نزدیک ترین سرور شروع می کنند و سرعت دانلود و تست آپلود را به صورت گرافیکی پینگ، به نمایش می گذارند.

در این سرویس ها می توانید به صورت دستی سرور را تغییر دهید و دوباره سرعت اینترنت خود را تست کنید. قابلیت دیگر این سرویس مقایسه کردن اطلاعات اینترنت خود با اینترنت دیگران همراه با نام شرکت سرویس دهنده به سایت است.

4.تست سرعت اینترنت وای فای با وب سایت Bandwidth Place

internet speed

یکی دیگر از سرویس های تست سرعت اینترنت وب سایت Bandwidth Place می باشند. این وب سایت نیز همانند دیگر وب سایت ها از طراحی ساده ای برای استفاده ی کاربران استفاده کرده است. به گونه ای که شما می توانید با گوشی هم از این وب سایت استفاده نمایید.

سرویس Bandwidth Place با داشتن پینگ کمتر، سریع ترین و نزدیک ترین سرور اینترنتی شما را پیدا می کند و تست سرعت را بر روی آن انجام می دهد.

در این سرویس نیز می توانید به صورت دستی سرور مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. در این سرویس با راهکارهایی برای داشتن اینترنت پر سرعت و اطلاعاتی درمورد سرویس های ارائه دهنده آشنا می شوید و هم زمان نتایج تست دانلود، تست آپلود و پینگ اینترنت خود را بدست می آورید.

5.تست سرعت اینترنت با وب سایت Fast

تست سرعت اینترنت

وب سایت تست سرعت Fast ساده ترین سایت تست سرعت اینترنت می باشد. به گونه ای که اصلا نیازی به حرکتی برای شروع تست در این وب سایت نمی باشد. به محض آن که وارد وب سایت شدید به صورت خودکار تست سرعت اینترنت شما آغاز می شود و پس از چند ثانیه به ساده ترین شکل می توانید نتایج تست خود را مشاهده نمایید.

شرکت طراحی کننده ی این سرویس، شرکت Netflix  است. شرکت نتفلیکس به  این منظور سرویس ساده ای ارائه نموده است، که می خواهد بداند آیا کاربرانش می توانند با کمترین سرعت اینترنت خود، ویدیو و فیلم های با کیفیت بالای این شرکت را مشاهده نمایند یا خیر. به این منظور تست سرعت ساده ای را طراحی نموده است.

اگر شما هم به دنبال سرویس ساده و بدون تنظیماتی برای تست سرعت اینترنت خود هستید، بهترین گزینه وب سایت تست سرعت اینترنت Fast می باشد.

تنها مشکلی که برای این وب سایت می توانیم بیان کنیم این است که، وب سایت Fast سرعت آپلود و دانلود را به صورت جداگانه در اختیار کاربرانش قرار نمی دهد و فقط به یک سرعت متوسط اکتفا می کند.

6.تست سرعت اینترنت وای فای با وب سایت Verizon

سرعت اینترنت

 هر شرکتی که ارائه دهنده ی اینترنت شما می باشد نیز یک ابزار تست سرعت دارد. که شما می توانید از آن استفاده کنید. شرکت های ارائه دهنده ی ISP برای کاربرانشان در وب سایت خود تست سرعت اینترنت ارائه می دهند.

اما اکثر کاربران از این تست سرعت ها استفاده نمی کنند زیرا معتقد هستند که تست سرعت شرکت های اراده دهنده غیر واقعی است و نمی توان به ان ها اطمینان نمود. با تمام این تفاسیر شرکت Verizon Xfinity، یک وب سایت برای تست سرعت اینترنت کاربرانش ارائه نموده است.

انجام تست در این وب سایت نیز بسیار ساده بوده و کافیست پس از ورود به وب سایت مورد نظر با کلیک بر روی Start Test آزمایش تست سرعت اینترنت خود را آغاز کنید. نتایج تست انجام شده در این وب سایت به صورت جداگانه ارائه می شود و شما می توانید این نتایج را با دیگران به اشتراک بگذارید.

تنها تفاوت این وب سایت تست سرعت با دیگر وب سایت های تست سرعت در این مورد است که، این وب سایت تست سرعت را بر روی سرورهای خود اجرا می کند و نزدیک ترین سرور به اینترنت شما را انتخاب نمی کند. و همین نکته می تواند شما را در چک نمودن نتایج تست انجام گرفته کمک شایانی نماید.

از کدام یک از سایت های تست سرعت اینترنت استفاده کرده اید؟ کدام یک شما را راضی کرده است؟ در بخش نظرات به ما بگویید.

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن