بهترین ها

بهترین موسسه کنکور + گاج یا قلمچی ؟ تجربیات واقعی از موسسات کنکور

با انتخاب مناسب ترین موسسه آموزشی شاخ غول کنکور را بشکنید!

بهترین رتبه کنکور گرو انتخاب بهترین موسسه آموزشی کنکور!

موسسه کنکور

 

امروزه کمتر کسی پس از گرفتن مدرک دیپلم به دانشگاه نمی رود و به دنبال کار می گردد و شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه جزو برنامه های روتین زندگی افراد مخصوصا ایرانیان شده است و والدین از بدو تولد فرزندشان برای هزینه کنکور و دانشگاه فرزندانشان پول پس انداز می کنند.

همچنین توجه به مقوله کنکور و روی بورس بودن کنکور، باعث شده علاوه بر افرادی با تجربه و ماهر ،عده ای سودجو برای کسب درآمد های میلیاردی در این بخش حضور پیدا کنند.

در اینجا ما به مقایسه موسسات کنکور می پردازیم و معایب و مزایای آنها را بیان می کنیم تا در انتخاب بهترین موسسه به شما کمکی شود.

مزایای حضور در آزمون های آزمایشی قبل از کنکور

موسسات کنکور

از مزایای شرکت در آزمون های آزمایشی میتوان به محک زدن سطح یادگیری و یافتن نقاط قوت و ضعف مباحث آموزشی اشاره کرد.

همچنین داوطلبین با تجربه شرایطی مشابه شرایط کنکور، میتوانند برای کنترل استرس ، کنترل وقت و زمان ، بالا بردن سرعت تست زنی اقداماتی و تمریناتی را انجام دهند و به یکباره با رفتن سر جلسه کنکور غافلگیر نشوند.

مقایسه موسسات کنکور برگزار کننده آزمون های آزمایشی

موسسات مختلفی در ایران در بحث کنکور فعالیت می کنند. برخی موسسات فعال کنکور عبارتند از:  قلم چی ، گزینه دو ، سنجش ، گاج ، مبتکران ، واله ، آینده سازان و… .مواردی که باید در مورد این موسسه های برگزار کننده آزمون های آزمایشی بررسی شود شامل سختی سوالات ، جامعه آماری ، برنامه ریزی آزمون ها ، هزینه های هر موسسه و.. است.

ابتدا به بررسی موسسه کنکوری قلم چی می پردازیم و معایب و مزایای آن را متذکر می شویم.

از برترین مزایای کانون قلم چی ، میتوان به بالا بودن جامعه آماری حاضر در آزمون ها در طول سال و شباهت زیاد آن به کنکور اشاره کرد که باعث می شود ترازی که در آزمون کسب می شود بسیار نزدیک به واقعیت باشد.

مزیت دیگر آزمون قلم چی برنامه راهبردی از قبل طراحی شده توسط مشاوران خبره است و همچنین زمان بندی مناسب هر دوهفته یکبار که باعث می شود داوطلب در کوتاه مدت از وضعیت درسی خود آگاه شود.

مزیت دیگر موسسه قلم چی وجود پشتیبان برای راهنمایی و پیگیری دروس دانش آموزان است که این مورد بسیار خوشایند والدین داوطلب می باشد زیرا بار سنگینی را از دوش آنها بر می دارد و نگرانی آنها را برای پیگیری وضعیت درسی فرزندشان کم می کند.

بورسیه کردن دانش آموزان کم بضاعت دیگر مزیت کانون قلم چی است که می شود به آن اشاره کرد.

معایب آزمون های کانون قلم چی

برخی از مدارس با توجه به بودجه بندی آموزش و پرورش در تدریس دروس ،به آزمون های کانون قلم چی نمی رسند و این مشکل از دیرباز وجود داشته ولی هیچگونه تدبیری برای آن اندیشیده نشده است و داوطلب از پاسخ به بسیاری سوالات باز می ماند.

عیب دیگر قلم چی این است که هنگام ثبت نام در آزمون های کانون قلم چی به اجبار به دانش آموزان بن خرید کتاب داده می شود تا کتاب های کانون را خریداری کنند و هزینه های اضافه ای علاوه بر ثبت نام در آزمون ها متحمل شوند.

عیب دیگری که میتوان گفت مشخص بودن منابع طرح سوالات است که با این وجود دانش آموز می توان با داشتن منابعی محدود درصد بالایی از سوالات را جواب دهد در صورتیکه کنکور اینگونه نیست.

همچنین سوالات در قلم چی استاندارد خاصی ندارند و کاملا سلیقه ای مطرح می شوند.

دنبال جایی برای استخدام هستید؟ این مقاله رو بخونید معرفی بهترین سایت های استخدام و کاریابی ایران

 

از مزیت های موسسه گزینه دو میتوان به آزمون های جامع گزینه دو که شباهت زیادی به کنکور داشته و توانسته با استفاده از کادری مجرب ،نزدیک ترین سوالات به سوالات کنکور را طرح نماید، اشاره کرد.

هزینه هایی که گزینه دو دریافت می کند بسیار ارزنتر از سایر موسسات است.

داوطلبانی که در گزینه دو حضور پیدا می کنند میتوانند به صورت رایگان از مشاوره و دی وی دی ها و کتاب های این موسسه استفاده کنند.

از معایب گزینه دو پایین بودن جامعه ی آماری شرکت کننده در آزمون هاست که  باعث می شود تراز ها غیر واقعی باشند و فرد نتواند اطلاعات خودش را به درستی محک بزند.

همچنین وجود فاصله زمانی هر سه هفته یکبار مورد رضایت داوطلبان نیست و نمی توان برنامه روتینی برای سه هفته ایجاد کرد.

  • بررسی موسسه کنکور و آزمون های گاج

مزایای آزمون های گاج این است که به داوطلب این اجازه را می دهد، همزمان با دروس پایه دوازدهم در طول سال تحصیلی بتوانید بصورت مروری سوالات دروس سالهای دهم و یازدهم را نیز پاسخ دهد.

همچنین آزمون های تابستان و استاندارد بودن سوالات این موسسه باعث محبوبیت آزمون های این موسسه شده است.

از معایب آزمون های گاج می توان به جامعه ی آماری کم شرکت کنندگان در آزمون و به تبع رقابت کمتر، آسان بودن برخی از سوالات و بودجه بندی نامناسب این آزمون ها اشاره کرد.

از مزایای آزمون های آزمایشی سنجش ،آزمون های جامع و به خصوص بعد از عید سازمان سنجش دارای بیشترین داوطلب است و در این بازه زمانی دارای بالاترین جامعه آماری است و نزدیک ترین نتیجه به نتیجه کنکور را هم از نظر رتبه و هم از نظر تراز به شما می دهد.

همچنین سوالات آزمون ها بسیار نزدیک به کنکور مخصوصا در درس عربی و دروس عمومی بوده است.

از معایب آزمون های آزمایشی سنجش جامعه آماری پایین و نامناسب بودن برنامه راهبردی در طول سال و قبل عید است و همچنین استاندارد نبودن سوالات در درس شیمی است.

  • موسسه حرف آخر فعال در بخش آموزش کنکور

موسسه حرف آخر از سال 90 با تهیه پکیج های آموزشی با استفاده از شیوه تصویرسازی و شهودی سازی مطالب با هدف یادگیری و ماندگاری بالای مطالب برای داوطلبین پا به عرصه آموزشی و رقابت موسسات کنکوری گذاشت.

موسسه‌ی حرف آخر مزایای بسیار زیادی دارد مثلاً برای دو گروه داوطلبان  نظام قدیم و نظام جدید بصورت جدا و کامل مطالب آموزشی در پکیج ها قرار گرفته و کمبودی وجود ندارد.

از مزیت های دیگر موسسه کنکور حرف آخر ،تدریس دروس بصورت کاملا مفهومی است. همچنین به گونه ای برنامه ریزی شده که در طی زمان بسیار کمی حدودا سه الی چهار ماه همه دروس کنکور پایان می یابند.

هزینه دی وی دی ها مناسب بوده و به داوطلبین توسط افراد مجرب و رتبه پرور مشاوره تخصصی داده می شود.

از معایب این موسسه نداشتن آزمون های برنامه ریزی شده و سنگ محکی برای سنجش مطالب یاد گرفته شده است و با این تفاسیر باید جهت سنجش دانش و سطح یادگیری ،داوطلب در کنار تهیه پکیج از موسسه حرف آخر ، در آزمون های آزمایشی موسسه دیگری شرکت کرد که این خود به معنای متحمل شدن هزینه بالایی است.

بنابر تمامی مطالب گفته شده در بالا ، مهمترین مورد در کنکور و کسب موفقیت ،توجه خود داوطلب به وضعیت درسی و سطح یادگیری خودش است.

تا وقتی خود داوطلب طالب ارتقاء سطح دانش و یادگیری نباشد هیچکس نمی تواند او را وادار به موفقیت بکند و حتی با در اختیار قرار دادن بهترین امکانات هم بدون پشتکار و انگیزه هیچ اتفاقی خاصی نمی افتد.

به نظر شما کدام موسسه کنکور در زمینه ی به دست آوردن رتبه‎ی بالای دانش آموزان در کنکور موفق تر عمل کرده است؟

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

۱ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن