وبمستری

افزایش سرعت سایت با ۷ روش واقعی برای وردپرس و همه سایت ها

افزایش سرعت سایت و بهینه‌سازی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در موفقیت سایت‌های تجارت الکترونیک و توسعه‌یافته نقش مستقیم دارد، در دنیای اینترنت و دهکده جهانی در کسری از ثانیه پیروزی و موفقیت و همچنین شکست مشخص خواهد شد طوری که اگر صفحه وب‌سایت شما کمی کند بوده و بهینه‌سازی نشده باشد و با تأخیر بارگذاری شود، نرخ بازدید کاهش‌یافته و موجب نارضایتی کاربر و درنتیجه خروج وی از سایت شما خواهد شد.

افزایش سرعت سایت

عوامل تأثیرگذار در افزایش سرعت سایت

از دست دادن رضایت مشتری و بازدیدکننده در تجارت و دنیای بازاریابی و تجاری روز دنیا به معنی از دست دادن سرمایه‌های ارزشمندی است که هر ثانیه آن برای هر شخصی ارزشمند است درنتیجه دقت کنید که به موضوع افزایش سرعت سایت و درنتیجه بهینه‌سازی سایت خود رسیدگی کنید.

در ادامه به‌صورت موردی به برخی از عواملی که باعث تأثیرگذاری در سرعت بارگذاری صفحات سایت شما خواهد شد خواهیم پرداخت و نکاتی را برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما پیشنهاد خواهیم کرد، درنتیجه تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

” اگر بالا آمدن سایت شما بیش از ۳ ثانیه به طول بیانجامد ۴۰% بازدیدکنندگان سایت شما را ترک می کنند “

منبع: Kissmetrics

 

افزایش سرعت سایت از طریق بهینه‌سازی کدها

هر وب‌سایتی در ظاهر از مجموعه‌ای المان تشکیل‌شده اما در پشت‌صحنه این المان‌ها و تصاویر کدها قرار دارند، بهینه کردن این کدها باعث افزایش سرعت سایت خواهد شد و درنتیجه موجب می‌شود برای بارگذاری سایت حافظه کمتری موردنیاز باشد، البته لازم به ذکر است که فرآیند بهینه‌سازی نیازمند صرف زمان و هزینه است، اما مطمئناً پس از مشاهده نتیجه کار و افزایش سرعت سایت خود متوجه اهمیت این موضوع خواهید شد.

افزایش سرعت سایت با کاهش فایل‌های css و javascript

علیرغم بهینه‌سازی کدهای سایت، مجموعه از فایل‌ها نیز وجود دارد که هنگام بارگذاری سایت دریافت خواهند شد که کاهش تعداد و حجم این فایل‌ها نیز در افزایش سرعت سایت نقش مهمی را ایفا خواهد کرد، به‌صورت مثال اگر یک وب‌سایت دارای ۳ پیوست از نوع Javascript باشد، مرورگر برای بارگذاری آن‌ها باید به تعداد فایل‌ها درخواست ارسال نماید، این روند موجب کاهش سرعت خواهد شد.

حال اگر ما تمامی این فایل‌ها را در تعداد کمتری خلاصه‌تر و فشرده‌تر نماییم تعداد درخواست‌های موردنیاز برای بارگذاری فایل‌ها کاهش‌یافته و مرورگر می‌تواند تنها با یک درخواست تمامی اطلاعات را بارگذاری نماید درنتیجه موجب افزایش سرعت سایت و بهینه‌سازی خواهد شد.

کاهش حجم تصاویر موجود در سایت

عمده‌ترین نوع فایلی که در سایت‌ها دیده خواهد می‌شود، تصاویر هستند که در فرمت‌ها و حجم‌های مختلفی استفاده خواهند شد، فرمت مناسب و انتخاب درست حجم و اندازه تأثیر بسیار زیادی بر سرعت وب‌سایت دارد.

هدف از بهینه‌سازی تصاویر استفاده‌شده در سایت این است که بدون افت کیفیت مشهود بتوانیم حجم فایل‌ها را کاهش دهیم که با اندکی جستجو مشاهده خواهید کرد که برای این کار ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد و شما می‌توانید هم از طریق دستگاه کامپیوتر خود و یا به‌صورت آنلاین نسبت به این کار اقدام نمایید.

این عمل نیز موجب افزایش سرعت سایت به‌صورت مستقیم خواهد شد.

استفاده مناسب و به‌جا از کش ها

استفاده از کش ها یک نوع سازگار بسیار کاربردی در زمینه بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها محسوب خواهد شد، در این فرآیند به‌منظور کمتر کردن حجم فایل‌های ذخیره‌شده و هم‌چنین صرفه‌جویی در پهنای باند مصرفی هنگام بارگذاری سایت، عملکرد وب‌سایت و تنظیمات و هم‌چنین برخی از صفحات به‌صورت آفلاین در اولین بازدید کاربر در مرورگر وی ذخیره‌شده و این باعث خواهد شد که کاربر در بازدیدهای بعدی به‌جای بارگذاری از سرور، از سرور و فایل‌های محلی برای بارگذاری استفاده نماید و افزایش سرعت سایت را تجربه نماید.

البته در صورت اینکه تغییرات زیادی شامل حال سایت شود، نسخه جدید مجدداً نیاز به بارگذاری و ذخیره‌سازی دارد اما درواقع به‌صورت کلی این فرآیند باعث افزایش سرعت سایت شده و تعداد درخواست‌های ارسالی مرورگر برای بارگذاری را کاهش خواهد داد و این افزایش سرعت به‌خصوص برای کاربرانی که مرتباً از بازدیدکنندگان دائمی شما هستند مشهود خواهند بود.

افزایش سرعت سایت

فعال کردن قابلیت GZip

درواقع قابلیت Gzip نوعی الگوریتم خودکار کامپیوتری است که در پس‌زمینه و سرورها به‌صورت مرتب تکرار خواهد شد و باعث می‌شود که فایل‌های موجود در سرور فشرده‌سازی شده و زمان کمتری برای بارگذاری آن‌ها صرف شود، به‌نوعی این عمل مانند فشرده کردن کل وب‌سایت است، این قابلیت حتماً باید در مرورگر اینترنتی نیز فعال و قابل پشتیبانی باشد تا باعث افزایش سرعت سایت شود.

امروز فعال کردن قابلیت Gzip یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای افزایش سرعت سایت است زیرا اکثر مرورگرها از آن پشتیبانی می‌کنند، در این روند ابتدا اطلاعات در درخواست اول فشرده‌شده و به مرورگر ارسال می‌شود و مرورگر نیز با توجه به قابلیت Gzip فایل‌های فشرده‌شده را بارگذاری کرده و عملیات بارگذاری سریع‌تر انجام خواهد شد.

فعال سازی Gzip در Htaccess

  • ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
  • به بخش filemanager خود بروید.
  • در دایرکتوری Public_html ، فایل htaccess را بیابید.
  • سپس بر روی فایل htaccess کلیک راست کرده و آن را با ویرایشگر پنل باز کنید.
  • کدهای زیر را در انتهای فایل htaccess کپی کرده و فایل را ذخیره نمایید.
 

‫”۵۲ درصد خریداران اینترنتی ادعا می کنند لود سریع تر صفحات بر وفاداری و خرید متداوم آن ها تاثیر بسزایی دارد.”

منبع: Econsultancy

استفاده از قابلیت CDN در سرورها

قابلیت شبکه انتقال محتوا یا به‌اختصار CDN می‌تواند باعث شود که فایل‌هایی که به‌صورت دائمی و ثابت مربوط به یک سایت است در سرورهای مختلفی ذخیره شود و ازلحاظ مکانی و زمانی هنگام درخواست کاربر از نزدیک‌ترین سرور بارگذاری انجام شود، این روش باعث می‌شود تا در بازدیدهای بالا سرعت وب‌سایت افزایش پیدا کرد و دچار اختلال نگردد.

افزایش سرعت سایت از طریق انتقال شبکه محتوا یا Content Delivery Network امروزه در پرترافیک‌ترین وب‌سایت‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین روش مقابله با اختلال هنگام ترافیک بالا و افزایش سرعت سایت محسوب می‌شود.

انتخاب هاستینگ مناسب برای افزایش سرعت سایت

انتخاب یک سرور میزبانی مناسب و معتبر یکی از عوامل مهم در افزایش سرعت سایت است که درصورتی‌که شما مطمئن باشید اغلب بازدیدکنندگان شما داخلی هستند بهتر است از هاست هایی استفاده کنید که سرورهای آن‌ها در داخل کشور قرار دارند لذا ازلحاظ زمانی و مکانی سرعت بالاتری داشته و موجب افزایش سرعت سایت خواهد شد.

همچنین در زمان خرید هاستینگ به تأثیر استفاده از Gzip نیز توجه کنید زیرا برخی از سرورهای میزبانی این قابلیت را دارا نیستند و موجب تداخل در افزایش سرعت سایت خواهند شد.

پیشنهاد وبمسترفا برای یک هاست پرسرعت ایران سرور می باشد.

با توجه به تجربیاتی که طی سال های طولانی از کارکردن با هاستینگ های مختلف داریم، با اطمینان اعلام می‌کنیم در حال حاضر بهترین هاست ایران از نظر سرعت و امنیت و آپتایم، هاست کلود یا هاست وردپرس ایران سرور هست، این سرویس ها از سرعت خیلی بالا و امنیت بالا برخوردار هستند و از امکانات حرفه ای برخوردار هستند.وبمسترفا نیز از هاست های وردپرس ایران سرور استفاده نموده است.

هاست وردپرس ایران سرور

هاست کلود ایران سرور

در صورتیکه تمایل داشتید تجربه های من درباره بهترین هاستینگ های ایرانی را بخوانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

بهترین هاست

با تشکر از اینکه در مقاله راه های افزایش سرعت سایت کنار ما بودید، لطفا تجربیات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

ممنون می‌شم، درباره‌ ی این مطلب نظر بدین، منتظر شنیدنِ دیدگاه و تجربه شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن