شبکه های پیام رسان

هک تلگرام ، جلوگیری از هک و آموزش بازیابی اکانت تلگرام هک شده

هک تلگرام به راحتی!

حتما شما هم چشمتان به تبلیغات ربات ها و کانال های تلگرام افتاده است که ادعا دارند به سرعت و سادگی آب خوردن تلگرام را هک و تلگرام هک شده را به شما تحویل میدهند. اما این قضیه چقدر حقیقت دارد؟

ببینید، اگرشما یک برنامه نویس حرفه ای هستید، با جمع کردن یک تیم خوب و هزینه ی بسیار زیاد، شاید بعد از یک سال بتوانید تلگرام را هک کنید. 

اگر هک تلگرام انقدر آسان بود، پاول دوروف (صاحب تلگرام) جایزه ی 300 هزار دلاری برای کسی که بتواند تلگرام را هک کند نمیگذاشت.

چیزی که بین مردم معروف به هک تلگرام شده، در اصل فیشینگ یا مهندسی اجتماعی است. 

مهندسی اجتماعی سوء استفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است، که به کمک مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، فرد را به فاش کردن اطلاعات یا انجام کارهایی خاص متقاعد می‌کند. ویکی پدیا 

در این روش شماره ی آقای ایکس که قصد وارد شدن به تلگرامش را دارید در اپلیکیشن تلگرام وارد می‎کنید و کد برای آقای ایکس ارسال میشود. کاری که حالا باید بکنید، این است که با مهندسی اجتماعی به نحوی این کد را از آقای ایکس بگیرید.

با توجه به کاربرد زیاد تلگرام در بین کاربران کشورمان، قصد داریم در این مطلب به بررسی بازیابی تلگرام هک شده بپردازیم و روش های مختلف رفع هک برای این اپلیکیشن را بیان کنیم.

وقتی یک اپلیکیشن به محبوبیت زیادی می رسد و تعداد کاربران آن زیاد می شود معمولاً مباحثی در مورد چگونگی هک شدن آن نیز مطرح می شود.

هر اپلیکیشنی که بتواند امنیت بالاتری داشته باشد و به راحتی هک نشود می تواند کاربران زیادی را به خود جذب نماید.

تلگرام نیز به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان که در چند سال اخیر به دلیل ویژگی های مفید و کاربردی که برای مخاطبان خود ارائه داده است، از امنیت مناسبی برخوردار است. اما این به آن معنی نیست که به هیچ وجه نمی توان تلگرام را هک نمود.

به همین دلیل است که آشنایی با روش های بازیابی تلگرام هک شده برای کاربران آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا علاوه بر استفاده کاربردی از تلگرام، بتوانند از امنیت حریم شخصی خود نیز در این فضا مطمئن باشند.

این هک شدن ممکن است به دلیل عدم رعایت مسائل امنیتی توسط خود کاربران باشند که باعث می شوند تا اکانت آن ها توسط یک سرور دیگر نیز مورد بازیابی قرار بگیرد.

اما کاربران تلگرام با آشنایی با این موضوع می توانند در صورت لزوم به راحتی از این خطر جلوگیری نموده و حتی در صورتی که تلگرام آن ها هک شده بود به راحتی عمل بازیابی تلگرام هک شده را انجام دهند.

اگر می خواهید که از تلگرام درآمد کسب کنید لطفا این مقاله را بخوانید کسب درآمد از تلگرام با معرفی 10 روش واقعی و تضمینی

جلوگیری از هک شدن تلگرام

قبل از بازیابی تلگرام هک شده همیشه روش های پیشگیری از هک شدن در این اپلیکیشن از اهمیت بالاتری برخوردار است.

آگاهی از این روش های پیشگیرانه باعث می شود تا امنیت اکانت افراد در تلگرام بالاتر رفته و هک شدن آن ها به سادگی امکان پذیر نباشد.

اولین و مهم ترین روش برای جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرام این است که به هیچ وجه کدی که از طرف تلگرام برای افراد فرستاده می شود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

گاهی افراد با استفاده از ترفند های بسیاری مانند پیام هایی شامل اینکه اگر کد تلگرام را نفرستید اکانت شما مسدود می شود و … به راحتی باعث می شوند تا کاربران پیام هایی که حاوی کد تایید ورود به تلگرام است را برای آن ها فرستاده و آن ها به راحتی بتوانند به اکانت افراد ورود کنند.

 در این مرحله فرد پس از متوجه هک شدن تلگرام خود شد باید به بازیابی تلگرام هک شده بیاندیشد.

اما روش دوم که از اهمیت بیشتری برخوردار است و می تواند تا حدودی امنیت بالایی برای تلگرام شما را به دنبال داشته باشد ایجاد کد دو مرحله ای برای اکانت تلگرام است.

این کد  دو مرحله ای توسط خود کاربر در تنظیمات تلگرام وارد شده و باعث می شود تا پس از ورود رمز اولیه همیشه از کاربر یک کد خاصی خواسته شود.

هک تلگرام

برای اینکه بتوان این کد را فعال نمود، باید به روش زیر عمل کرد.

ابتدا باید به قسمت تنظیمات (setting) تلگرام رفته و روی گزینه ی privacy & security کلیک کرد.

با باز شدن این گزینه باید از میان گزینه های مختلف آن  Tow-step verification را انتخاب نمود.

در مرحله ی بعد باید set additional password را انتخاب نموده و یک عدد به عنوان رمز دوم در نظر بگیرید.

با تایید این رمز باید در مرحله ی بعدی دوباره رمز را وارد نموده و آن را تایید کنید. و در مرحله ی آخر باید یک آدرس ایمیل را برای بازیابی کد وارد شده ثبت نمود.

اکنون تلگرام شما دارای یک رمز دوم است که باعث می شود تا امنیت آن بالاتر رفته و هک شدن آن برای افراد بیگانه به سادگی امکان پذیر نباشد.

روش های بازیابی تلگرام هک شده

اکنون که بررسی روش های مختلف جلوگیری از هک شدن تلگرام پرداختیم لازم است تا روش هایی برای بازیابی تلگرام هک شده را نیز بیان کنیم تا در صورتی که تلگرام توسط سرور های بیگانه هک شد بتوان به راحتی آن را رفع هک نمود و امنیت آن را بازیابی کرد.

روش اول: حذف و غیر فعال نمودن نشست های فعال

تلگرام هک شده

تلگرام علاوه بر ویژگی های مثبت و امکانات بسیار زیادی که برای پیام رسانی در اختیار کاربران خود قرار داده است یک امکان بسیار جذاب و خوب نیز در قسمت تنظیمات خود ارائه داده است که کاربران با استفاده از آن می توانند به راحتی لیست تمامی دستگاه هایی که به اکانت تلگرام آن ها وصل شده است را مشاهده نمایند.

این قابلیت  Active sessions یا همان نشست های فعال نام دارد که باعث می شود تا در هنگام هک شدن تلگرام بتواند از آن جهت بازیابی تلگرام هک شده استفاده نمود.

به طور مثال اگر از طریق لپ تاپ و موبایل خود به اکانت تلگرام وصل باشید در این قسمت اسم دو دستگاه را مشاهده می کنید که با مشخصات کامل ثبت شده اند و نشان می دهند که این دو دستگاه می توانند از اکانت تلگرام استفاده نمایند.

 برای بازیابی تلگرام هک شده می توان در این قسمت از تنظیمات، دستگاه های ناشناس را از لیست دستگاه های وصل شده به تلگرام را حذف نمود و یا اینکه روی گزینه ی Terminate All Other Sessions کلیک کرد تا تمامی دستگاه های متصل شده به اکانت تلگرام ( به غیر از دستگاهی که هم اکنون کاربر در حال استفاده از آن است) غیر فعال شوند.

به این ترتیب دسترسی تمامی افراد بیگانه به اکانت تلگرام شما کاملاً مسدود شده و عملیات بازیابی تلگرام هک شده با موفقیت انجام می شود.

روش دوم: ارتباط با پشتیبانی تلگرام

 علاوه بر این اگر بازیابی تلگرام هک شده از روش بالا انجام نشد می توان از طریق قابلیت مکاتبه با پشتیبانی تلگرام برای رفع هم اقدام نمود.

در این روش تلگرام فرم های خاصی برای کاربران ارائه کرده است که در صورت لزوم با پر کردن و فرستادن آن برای پشتیبانی تلگرام بازیابی تلگرام هک شده را انجام خواهد داد.

 البته باید توجه داشته باشید که علاوه بر وارد نمودن شماره تلفن و ایمیل و برخی از اطلاعات دیگر، برای انجام درست این کار و پر کردن فرم های مربوط به آن باید آشنایی مناسبی با زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید دلیل بازیابی تلگرام هک شده خود را به خوبی بیان نمایید.

امیدواریم با توجه به این روش ها توانسته باشید اکانت تلگرام خودتان را بازیابی کنید. اگر این روش ها به شما کمکی کرد، به ما در بخش نظرات بگویید.

 

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن