اخبار هاستینگهاستینگ

هاست رایگان چیست و سایت های ارائه دهنده هاست رایگان وردپرس

هاست رایگان چیست ؟

همانطور که از نامش پیداست ، هاست رایگان یک سرویس هاست وب سایت می باشد که در قبالش هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید. چندین نوع هاست رایگان وجود دارد که زیر دامنه هایی برای کسانی که می خواهند وب سایت طراحی کنند، فراهم می کند. بعضی از محبوب ترین سایت های هاست رایگان ووردپرس و Blogger می باشد. زمانی که شما در طراحی وب سایتتان از این هاست های رایگان استفاده می کنید، وب سایت شما به صورت com.Blogpost.yoursite و wordpress.com. yoursite نامگذاری می شود. اگر شما می خواهید وب سایتی طراحی کنید که دامنه آن شامل هیچ سایت خارجی نباشد، در آن صورت باید یک دامنه بخرید سپس یک هاست غیر رایگان تهیه کنید. با این حال، شرکت های سرویس هاست رایگان زیادی وجود دارند که سرویس هاست رایگان همراه با بعضی از محصولات و سرویس های غیر رایگان را برای خرید شما ارائه می دهند.

هاست رایگان چیست ؟

مزایای هاست رایگان

بزرگترین مزایایی که یک هاست رایگان دارا می باشد، رایگان بودن آن، بدون پرداخت هیچ هزینه ای است. اکنون اگر شما شگفت زده هستید که چرا این شرکت های ارائه دهنده هاست رایگان، اجازه می دهند شما به صورت رایگان وب سایت خودتان را ایجاد کنید تا زمانیکه شما خاطر جمع هستید که آنها باعث هیچ خسارتی در این کسب  و کار نمی شوند. زمانی که وب سایت رایگان خود را با سرویس آنها ایجاد می کنید، آنها از وب سایت شما برای قرار دادن تبلیغات، آگهی و شکل های دیگری از رسانه های تبلیغاتی خود به منظور کسب درآمد، استفاده می کنند. بعضی وقت ها درآمد حاصل از تبلیغات را با صاحب سایت سهیم می شوند و بعضی اوقات نمی شوند. برای مثال زمانی که شما هاست رایگان را از blogger دریافت می کنید و اگر شما از سرویس های تبلیغاتی آنها استفاده کنید، سهمی از درآمد حاصل از آن تبلیغات که آنها در وب سایت شما قرار داده اند، به شما هم تعلق می گیرد. از سوی دیگر، زمانی که شما از سرویس هاست رایگان وورد پرس استفاده می کنید، شما هیچ کنترلی بر درآمد حاصله از تبلیغات بدست آمده از وب سایت خودتان را ندارید. اما این وضعیت زمانی که شما سرویس هاست خود را از نوع غیر رایگان تهیه  می کنید، کاملا فرق می کند. در اینصورت شما کنترل کاملی در وب سایت خود دارید و خودتان تصمیم می گیرید که آیا تبلیغاتی بر روی سایت قرار دهید یا نه، و اگر قرار دهید، تمام درآمد های حاصله از آن تبلیغات فقط به خودتان تعلق می گیرد، به غیر از این تفاوت های زیاد دیگری هم بین هاست رایگان و غیر رایگان وجود دارد.

سرویس هاست رایگان ووردپرس

سرویس های هاست زیادی در ارتباط با وورد پرس موجود می باشند اما ما در اینجا فقط به دو مورد از آن سرویس ها می پردازیم:

 1. سرویس Com

سرویس هاست رایگان وردپرس Com

WordPress.Com بهترین پلتفرم رایگان وورد پرس می باشد که می توانید پیدا کنید. زیرا برعکس WordPress.org ، در این سایت از تمام هاست های شما پشتیبانی می شود. شما مجبور به خرید هیچ نرم افزاری یا سرویس هاستی و حتی مدیریت هیچ وب سروری نیستید. به این ترتیب، این موارد باعث می شود اگر شما یک نویسند خوش ذوقی هستید، اینجا برای یک شروع در طراحی سایت، مکانی عالی باشد. با اینکه مشابه پلتفرم آنلاین WordPress.org است ، اما تنها تفاوت اصلی این است که کنترل شما بر روی سایت بسیار محدود است. اما تنها چیزی که بدست می آورید، یک وب سایت کم هزینه آنلاین برای شروع کارتان می باشد.

به آسانی قابل راه اندازی می باشد و حتی هر زمانی که خواستید می توانید هاست خودتان را به سرویس غیر رایگان با امکانات مختلفی ارتقا دهید، همچنین هاست رایگان می تواند بسیاری از نیازهایتان در وورد پرس را برطرف کند.

مشخصه های کلیدی

 • غیر از سرویس رایگان، شامل سرویس های پولی هم می باشد
 • صد ها قالب برای انتخاب در دسترس است
 • محبوبیت استفاده در موبایل را دارا می باشد
 • محبوب مشتری و سریع است
 • محبوب سئو است

مزایا

 • نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارد.
 • تا 3 گیگابایت گنجایش فضا دارد.
 • دارای بروز رسانی  و پشتیبان گیری اتوماتیک
 • دسترسی به صدها قالب برای انتخاب

معایت

 • هیچ کنترلی بر تبلیغاتی که بر روی سایت شما قرار می گیرد، ندارید.
 • اگر شرایط خدمات سرویس دهی را نقض کنید، سایت شما حذف می شود.
 • شما نمی توانید سایت هایی با قابلیت عضویت را ایجاد کنید.

 

 1. سرویس هاست رایگان 0000Webhost

سرویس هاست رایگان 0000Webhost

یکی از خدمات هاست رایگان وورد پرس می باشد که دارای رتبه بندی بالایی است. ظاهرا 0000webhost گزینه انتخابی میلیون ها کاربر فعال است. سرویس هایی که این هاست با هیچ هزینه ای ارائه می دهد، عالی می باشند و برخلاف WordPress.Com ، هیچ قوانین محدود کننده ای در آن وجود ندارد. برای مبتدیان یا پروژه هایی در سطح متوسط گزینه مناسبی است و شما می توانید در عرض چند دقیقه آن را راه اندازی کنید. تمام چیزی که نیاز دارید تا این سرویس را راه اندازی کنید فقط ثبت نام با حساب کاربریتان است. تنها ویژگی پیشرفته این سرویس رایگان هاست این است که به خوبی سرویس های غیر رایگان می باشد.

ویژگی های کلیدی

 • پشتیبانی از php و mysql بدون هیچ محدودیتی
 • فضای دیسک و پهنای باند زیاد
 • روند راه اندازی فقط با یک کلیک
 • محبوب مشتری و پشتیبانی در پاسخگویی به نیازهای آن
 • راه اندازی اتوماتیک
 • پشتیبانی از بانک اطلاعاتی php و mysql
 • راه اندازی بدون هیچ هزینه ای

مزایا

 • پهنای باند و فضای دیسک بسیار زیاد
 • برای همیشه رایگان و قابل اعتماد است
 • آموزش و راهنمایی برای کمک رسانی در روند راه اندازی

معایت

 • اسپم های تصادفی
 • محدودیت در تعداد اتصالات mysql
 • امنیت بسیار پایین

خرید بهترین هاست رایگان

چند نوع از بهترین سرویس های هاست رایگان عبارتند از InterServer.net ، BlueHost.com ، Hostinger.com ، A2Hosting.com و Hostgator.com می باشند.

چند دلیل منطقی برای اینکه چرا نباید از سرویس هاست رایگان استفاده کنیم

دلایل مختلفی برای اینکه از هاست رایگان استفاده نکنیم، وجود دارد که به چند مورد از آنها به شرح زیر خواهیم پرداخت :

 1. شما صاحب وب سایت خود نیستید

زمانی که شما صاحب وب سایت خود نیستید ، شما هیچ قدرتی بر موجودیت یا حضور آن ندارید. این شرکت ها می توانند هر زمانی که بخواهند برای حذف دامنه شما اقدام کنند و ممکن است سایت شما به دلایل مختلفی حذف شود.

 1. تبلیغات یا آگهی ها

زمانی که شما از هاست رایگان استفاده می کنید، شما با اجازه دادن به قرار گرفتن تبلیغات هاست بر روی وب سایت خود، هزینه آن را تلافی می کنید. در تمامی صفحات شما منوها یا آگهی های تبلیغاتی قرار می گیرد. و شما هیچ کنترلی در نشان دادن انواع تبلیغات ها بر روی سایت خود ندارید. بعضی از وب سایت های رایگان تبلیغات را اجبار نمی کنند و به دلیل کمبود درآمد،از سیستم هشدار دهنده شمارش معکوس برای محدودیت در زمان استفاده از هاست، استفاده می کنند.

در نتیجه زمانی که شما صاحب وب سایت خود هستید، خودتان می توانید از طریق قرار دادن تبلیغات ها کسب درآمد کنید.

 1. موتورهای جستجو زیاد از سایت شما خوششان نمی آید

نه تنها بازدید کننده گان شما را جستجو نمی کنند، حتی موتورهای جستجو هم وب سایت شما را زیاد جدی نمی گیرند.

 1. عدم انعطاف پذیری در طراحی و عملکرد

وب سایت شما توسط نمونه هایی که شرکت سرویس دهنده ارائه می دهد محدود خواهد شد. اغلب شما قادر به تغییر ظاهر ، لایه بندی و اضافه کردن ویژگی های جدیدی نیستید پس در اینصورت احساس راحتی نخواهید کرد.

 

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

۱ نظر

 1. هاست رایگان برای وردپرس فقط b6b.ir
  php 7.3 داره خیلی خوبه ساب دامنه رایگان هم داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن