وبمستری

رنک الکسا (alexa) چیست و برای افزایش رنک الکسا چه راه هایی وجود دارد؟

افزایش ترافیک سایت

سایت الکسا چیست؟

 

رنک الکسا (alexa) و افزایش ترافیک سایت یکی از مفاهیم جدیدی هستند که در بازاریابی اینترنتی و همچنین سئو مطرح شده است. Alexa.com یکی از سایت‌های زیر شاخه‌ی آمازون است که در مورد ترافیک سایت‌ها و همچنین تعداد بازدید آن‌ها اطلاعاتی را به کاربران ارائه می‌کند.

البته باید توجه داشته باشید که رنک الکسا تعداد کاربرانی که با استفاده از نوار ابزار الکسا (alexa)، سایت را مشاهده کرده‌اند، در آمار قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی کامل مفهوم رنک الکسا، اطلاعات و روش‌هایی را برای افزایش رنک الکسا و افزایش ترافیک سایت برای سایت‌های مختلف در اختیار شما قرار دهیم. اگر مایل هستید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

به نظر شما سئو چیست؟ در این مقاله مفهوم سئو از نظر ۲۰ سئو کار برتر دنیا را بخوانید. سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

رتبه بندی و رنک الکسا چیست؟

رنک الکسا یک سیستم جدید رتبه بندی است که با توجه به یک نوار ابزار تعداد بازدید کنندگان یک سایت را مشخص می‌کند. مفهومی که از این جمله استنباط می‌شود این است که باید قرار گیری در این رتبه بندی کاربران باید حتماً این نوار ابزار را روی مرور گر خود نصب کرده باشند.

alexaدر حقیقت رنک الکسا فقط کاربرانی را اندازه گیری می‌کند که با استفاده از نوار ابزار الکسا وارد یک سایت شده باشند.

برای مشخص شدن دقیق رتبه بندی به هر سایت یک عدد ارائه می‌شود که در دو مقیاس جهانی و همچنین کشوری مقایسه شده است.

افزایش رنک الکسا چه تأثیری بر سایت خواهد داشت؟

رنک الکسا یک معیار برای ارزش گذاری لینک‌های روی یک سایت هستند. در حقیقت زمانی که برای فروش یک سایت تصمیم گیری می‌شود، چیزی که ارزش آن سایت را مشخص می‌کند، رنک الکسای آن سایت است.

در زمینه‌ی تبلیغات نیز بدین گونه است. بسیاری از سایت‌هایی که لینک‌های تبلیغاتی می‌پذیرند، برای قیمت گذاری از رنک الکسا استفاده می‌کند. هرچه قدر رنک الکسای یک سایت بهتر باشد، هزینه تبلیغات در آن سایت و همچنین قیمت فروش آن سایت بیشتر خواهد بود.

در حقیقت افزایش رنک الکسا یک تکنیک برای افزایش قیمت تعرفه تبلیغات و همچنین قیمت فروش یک سایت نیز می‌تواند باشد.

 

نکته‌ای که در مقایسه‌ی رنک الکسای دو سایت باید در نظر داشته باشید، این است که این رتبه بندی برخلاف رتبه بندی گوگل است و در رنک الکسا (alexa) هرچقدر معیار به ۱ نزدیک‌تر باشد، سایت از رنک الکسای بهتری برخوردار است.

کار کردن با الکسا (alexa)

پس از توضیحات ارائه شده احتمالاً این سؤال برای بسیاری از شماها پیش آمده است، خوب حالا با رنک الکسا (alexa) آشنا شدم، برای افزایش رنک الکسا و افزایش ترافیک سایت چه کار باید بکنم؟ و یا اصلاً از کجا باید شروع کنم؟

پاسخ سؤال شما خیلی ساده است. برای استفاده از الکسا (alexa) دو راه وجود دارد. اگر از مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) استفاده می‌کنید، نوار ابزار الکسا را دانلود کنید و آن را نصب کنید.

اگر از مرورگر فایر فاکس استفاده می‌کنید، افزونه مربوط به نوار ابزار الکسا را دانلود کنید و آن را نصب کنید. این نوار ابزار رتبه الکسا، رتبه گوگل و همچنین اطلاعات مفید دیگری که برای در رتبه بندی سایت‌ها اهمیت دارد، به شما ارائه می‌دهد.

در ادامه روش‌ها و تکنیک‌هایی که برای بهبود رنک الکسا توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد را برای شما تشریح خواهیم کرد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

روش‌های افزایش رنک الکسا (alexa)

اولین کاری که پس از نصب نوار ابزار الکسا باید انجام دهید این است که وب سایت خود را به عنوان هوم پیج و یا صفحه اولیه آن قرار دهید. ویدجت رنک الکسا را در سایت خود بارگذاری کنید. این امر در مورد کاربرانی که نوار ابزار الکسا را نصب ندارند به شما کمک خواهد کرد. زیرا با کلیک روی آن این ویدجت برای آن‌ها حکم نوار ابزار الکسا را خواهد داشت.

همان طور که گفته شد در رتبه بندی الکسا، استفاده از نوار ابزار الکسا الزامی است. پس یکی از مفیدترین کارهایی که برای افزایش رنک الکسای سایت خود می‌توانید انجام دهید این است که کاربران سایت را تشویق کنید از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.

برای تشویق کاربران برای استفاده از نوار ابزار الکسا، می‌توانید برای سایت خود یک نوار ابزار اختصاصی ایجاد کنید و ابزارهای مورد نیاز مانند لینک توییتر، اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها عضو هستید را روی آن قرار دهید. این نوار ابزار را برای دانلود و استفاده کاربران روی سایت قرار دهید.

افزایش رنک الکسا

در محل کار خود، شرکت‌ها و یا کافی‌نت‌ها هر جایی که سیستم اینترنتی در اختیار شما قرار می‌گیرد، نوار ابزار الکسا را روی همه مرورگرها نصب کنید و سایت خود را به عنوان هوم پیج آن قرار دهید.

به دوستان و کاربران خود اطلاع دهید تا در سایت الکسا (alexa) در مورد سایت شما نظر بدهند. این به افزایش رنک الکسا و افزایش ترافیک سایت شما کمک خواهد کرد.

در مورد سایت الکسا در صفحات اجتماعی خود و همچنین در سایت خود اطلاع رسانی کنید. بسیاری از مدیران سایت‌ها در این مورد اطلاعات چندانی ندارند و در صورتی که این اطلاعات را در سایت شما پیدا کنند، روی لینک شما کلیک خواهند کرد.

بهترین جا برای افزایش رنک الکسا (alexa) گروه‌ها و سایت‌هایی است که مربوط به مدیران و بلاگرها هستند. زیرا بیشتر آن‌ها نوار ابزار الکسا را نصب دارند و در صورتی که به لینک شما توجه نشان دهند و روی آن کلیک کنند، به بهبود رتبه بندی الکسا و افزایش ترافیک سایت شما کمک خواهند کرد.

جامعه‌ی هدف را بشناسید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید، یکی از بزرگ‌ترین استفاده کنندگان نوار ابزار الکسا، کاربران شرق آسیا هستند. بنابراین با ارسال لینک و مطلب در مورد سایت خود برای آن‌ها می‌توانید به صورت چشمگیری رتبه بندی الکسا را برای سایت خود بهبود بدهید. در حقیقت ۵۰۰ سایت که بهترین رتبه بندی الکسا را دارند، متعلق به شرق آسیا هستند. این آمار قابل تأمل است.

در مورد مفاهیم الکسا و رنک الکسا روی سایت خود مطالبی را قرار دهید و کاربران را تشویق کنید تا روی لینک شما کلیک کنند.

در صفحات اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و … در مورد الکسا مطالبی را قرار دهید و لینک افزونه الکسا را در این صفحات قرار دهید. با کلیک کردن کاربران روی لینک این افزونه، آن‌ها را تشویق کنید که این افزونه را نصب کنند و صفحه شما را به عنوان هوم پیج آن قرار دهند.

امیدواریم با توجه به این نکات، بتوانید شاهد افزایش رنک الکسا و افزایش ترافیک سایت خود باشید.

لطفا با نظرات خود به ما اعلام کنید آیا این نکات برای شما مفید بود؟

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.💗

نوشته های مشابه

ممنون می‌شم، درباره‌ ی این مطلب نظر بدین، منتظر شنیدنِ دیدگاه و تجربه شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن