سئو

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ مفهوم Seo از دیدگاه ۲۰ سئو کار بزرگ دنیا

دیدگاه های کارشناسان در مورد اینکه سئو چیست ؟

سئو چیست ، سئو مجموعه عواملی است که باعث می شود سایت شما در موتورهای جستجو در رتبه‌های برتر قرار بگیرد و موتور جستجو را برای یافتن وب سایت شما، به کار می اندازد، همچنین باعث می‌شود موتور جستجو محتوای وب سایت شما را درک کند و از نظر میزان محبوبیت و ارتباط، آن را رتبه بندی کند.

در ادامه معنا و مفهوم و اینکه سئو چیست را از دیدگاه بهترین سئوکاران دنیا بررسی می‌کنیم.

 

کارل هندی، کارشناس سئو و تجارت الکترونیکی carlhendy.com

 


معنی سئو چیست فرآیندی برای کمک رسانی به موتورهای جستجو است تا محتوای وب سایت شما را بر طبق جستجوی کاربران پیدا کند.

 

الی شوارتز ، کارشناس سئو و توسعه دهنده SurveyMonkey

 


مفهوم سئو چیست، فرق بین داشتن دو نوع وب سایت است. اولی یک وب سایتی موفق با رتبه بندی بسیار بالا است که قادر به جذب حجم بالایی از ترافیک با قدرت بسیار زیاد است و دومی یک وب سایتی با رتبه بندی بسیار پایین که شاید در هر ماه فقط چند صد بازدید داشته باشد. اما در کل سئو چیست ؟ سئو یک بهینه ساز برای بالا بردن رتبه وب سایت شما است که این عمل را با جذب حجم بزرگی از ترافیک به وب سایت شما در موتورهای جستجو انجام می دهد.

می خواهید تلاش کنید که در سئو به رتبه بالاتری دست پیدا کنید و ترافیک بیشتری جذب کنید تا بتوانید درآمدتان را افزایش دهید . اما چگونه این کار را شروع می کنید؟

خب قبل از اینکه کاری انجام بدهید، اطمینان حاصل کنید که معنی سئو چیست را کاملا درک کرده اید و یک بررسی کامل در رابطه با اجرای سئو برای وب سایت خودتان انجام داده اید اما چگونه ؟ فقط کافی است با استفاده از ابزار بررسی سایت Ahrefs سخت تلاش کنید و سپس از این طریق مشکلاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید را برطرف کنید. این ابزار به شما کمک خواهد کرد که کاملا به صورت اساسی در سئو مهارت پیدا کنید تا قدم به قدم با یادگیری اساسی سئو به صورت عملی، سئو خودتان را پیاده سازی کنید. در این حالت به خوبی درک خواهید کرد که سئو چیست.

 

متیو وود وارد، بازاریاب اینترنت و سئو در matthewwoodward.co.uk

 


سئو چیست؟ سئو محتوای یک وب سایت را سازماندهی می کند و موتورهای جستجو می توانند با روش خزیدن، خواندن و شاخص گذاری برای جستجوهای مربوطه، رتبه بندی صحیحی را انجام دهند. اصلی ترین هدف این است که شما از کسانی که به دنبالتان هستند پیغامی را دریافت کنید. اگر شما کفش می فروشید، وقتی با کسی رو به رو می شوید که در جستجوهای خود قوانین منطقه ای خاصی را در نظر دارد، ممکن است در این باره زیاد کمکتان نکند. مفهوم سئو چیست، درک فرصت های کشف SERP های متنوعی است که موتورهای جستجو ارائه می دهند. برای مثال داستان های برتر،دانستنی ها، قطعات ویژه ، نقشه ها و غیره. همچنین اطمینان  داشته باشید که سایت شما برای نمایش این ویژگی ها در جستجوهای مربوطه، ساختاردهی شده است. یک سئو کاری که می داند سئو چیست، میتواند یکی از اعضای کلاسیک وبمستر شما باشد، شخصی که تقریبا همه چیز را در یک وب سایت می تواند انجام دهد و بسیار متمرکز بروی محدوده کاری اش است. برای مثال کسی که فقط بروی جنبه های خاصی در ساختار داده ها کار می کند.

نکات زیادی برای رعایت در این زمینه وجود دارد ، اما یک سئوکار خوب بودن به این معنا نیست که مجبور به مدیریت تمام این موارد هستید در واقع درست مانند یک فروشنده یا بازاریاب خوب، شما بایستی یک کپی رایتر یا یک کارگردان هنری خوبی باشید. یک سئوکار با مردم در زمینه های مختلفی کار می کند تا به آنها کمک کند این را درک کنند که چگونه آنها می توانند نتایج جستجوی اساسی موثری را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشند. و همچنین برای یادگیری نیازمندی ها و محدودیت هایی کمک می کند که می توانند اثربخشی سئو را بیشتر کند.

 

ماتس تلاندر، کارشناس بهینه سازی موتورهای جستجو Perficient

 


سئو چیست یک موضوع وسیعی برای گفتگو می باشد. هنگامی که شما کلمه سئو را در اینترنت تایپ و جستجو کنید نتایج نامحدودی از منابع مختلفی را دریافت می کنید. به عبارت ساده، سئو چیست به چگونگی دستکاری کردن موتورهای جستجو گفته می شود. برای اینکه وب سایت شما را در اولین صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نمایش می دهد البته تا وقتی که شما از طریق تولید محتوا با اطلاعات جدید و داشتن اعتماد به نفس در حال سبقت از دیگر وب سایت ها، با بازار و محصولات مشابه هستید.

 

سن سی ، بنیانگذار  و مدیر اجرایی هک سئو

 


سئو چیست ؟ به نظر من حدس می زنم، سئو از بابت دیده شدن در موتورهای جستجو، بررسی چند باره در سرورهای اصلی و از لحاظ سرعت تکنیک صحیحی می باشد. رتبه بندی برای جستجوی محتوا و جلوگیری از محتوای تکراری، به طور کلی به نشانه گذاری HTML و معماری سایت مربوط می شوند.

 

دیوید نیلور، مدیر دیجیتال Bronco

 


سئو چیست؟ از نظر من، نوعی فرآیندی برای ارائه هرچه بیشتر یک نام تجاری از طریق موتورهای جستجو می باشد. در بعضی مواقع، این روش برای بدست آوردن رتبه بندی بالا استفاده می شود اما در بعضی کسب و کارها صرفا با انجام این روش عمل رتبه بندی امکان پذیر نیست. الگوریتم های گوگل بسیار پیچیده و جانبه دارانه شده است همچنین بعضی از وب سایت ها هرگز برای کلید واژه های خاصی رتبه ای کسب نمی کنند. با این حال ، آن وب سایت ها را سلب صلاحیت نمی کند. فرصت های دیگری نیز برای ارائه وب سایت خودتان از طریق محیط های کاری مورد استفاده برای گوگل وجود دارد که شامل یوتیوب، اسلایدشو و یا حتی ارسال پست های مهمان در وب سایت های قدرتمند می باشند. برای مثال اگر شما در گوگل لینک کلاه سفید ساخته اید، پس پست مرا در رتبه بندی پست میهمان Ahref ، خواهید دید که این پست بخاطر عملیات من در معرض تعداد زیادی از بازدیدها قرار گرفته است.

 

رایان استوارت، سرمایه گذار شرکت theblueprint.training

 


سئو چیست مفهومی است برای کمک رسانی در بهینه سازی جستجوهای افراد است، تا آن نتیجه ای را که می خواهند بدست آورند. این نتایج می تواند یک محصول، تکه ای از اطلاعات، محتوای سرگرمی یا یک گزارش شخصی مانند پیدا کردن بخشی از یک خاطره باشد. با وجود تکنولوژی های پیشرفته و بروز موتورهای جستجو و پیشروی ها در این زمینه، سئو هنوز هم برای ایجاد نتیجه ای با تخصصی کافی،قدرتمند و قابل اعتماد (EAT) درحال تمرین و بررسی است تا موتور، نتیجه جستجوی شما را به بهترین شکل فرض کند. این به این معنی است که جستجوی مشابه باید یک خدمات SERP کاملا متفاوتی باشد به منظور اینکه جستجوی افراد و پیش آمدهای آنها در جستجو، بدرستی مورد هدایت قرار گیرند.

به عنوان یک سئوکار و تحقیق کننده در زمینه سئو چیست ، ما می توانیم بر روی محتواها و وب سایتمان متمرکز شده و دیدمان را نسبت به آن ها بازتر کنیم. برای برآورده کردن نیازهای گوگل در سطح استراتژیک و سپس با تولید محتوا و توسعه لینک و آزمایش کردن تاکتیکی خروجی ها و پیاده سازی تکنیک هایی برای تحقق استراتژی وسیعی از ارائه ها به عنوان یک کارشناس با قدرت و اعتماد به نفس، شروع به حل کردن مشکلات موجود در این زمینه می شویم.

راس تواندیل، مدیر عامل شرکت Type A Media

 


دو نوع جواب برای پرسش ” سئو چیست ” وجود دارد. اولین تعریف ساده از سئو چیست این است که، سئو برای بهینه سازی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین علم و هنر بهینه سازی وب سایت ها برای ترافیک های سازمانی از سوی موتورهای جستجو، پایه گذاری شده است. بدلیل اینکه سئو یک اصطلاحی بسیار قدیمی می باشد، دومین تعریف از سئو چیست تعریف آسانی نمی باشد. سئو در حال حاضر مجبور به بهینه سازی کاربران و موتورهای جستجو می باشد و باید طیف گسترده ای از قوانینی برای نظم و ترتیب دادن به سئو را رعایت کند تا بهینه سازی فنی محتوا، بازاریابی محتوا، بهینه سازی مبدل، تجربه کاربران و طبقه بندی ها را مورد پوشش قرار دهد. ترافیک سازمانی برای جستجو در گوگل همانند یوتیوب، آمازون و سایر محیط های کاری، منحصر به فرد نمی باشد و نباید هم باشد.

از این رو، سئو بایستی یک بهینه ساز اصولی محتوا و سایت ها برای کاربران و روباتها به منظور بدست آوردن ترافیک اساسی از سوی موتورهای جستجو و محیط های اجتماعی باشد که می تواند جمله ای خلاصه در رابطه با معنای سئو چیست باشد.

 

کوین اندیگ، کارشناس و راه انداز سئو kevin-indig.com

 


سئو چیست باید دارای مفهومی به عنوان یک استدلال UXO (بهینه ساز تجربه کاربری) باشد. وظیفه شما به عنوان یک سئوکار این است که به موتورهای جستجو کمک کنید تا به آسانی عمل جستجو،خزیدن، درک و تطبیق محتوا با نیت کاربر نهایی(جستجو کننده)  را انجام دهد. این به معنی بهینه سازی خارجی مرسوم وب سایت می باشد.

با وجود SERP های پیچیده ی بیشتری ، شما بایستی در مورد ویدئو، خلاصه سایت ها، ویژگی های برجسته، جستجوهای صوتی و موارد دیگری از عناصر SERP ها ، خوب فکر کنید. که همه اینها با روند سریعی توسط جستجوی مصرف کنندگان برای مصارف اطلاعاتی، در حال تکامل هستند. معنی سئو چیست خیلی هم مربوط به رتبه بندی کلمات کلیدی نیست بلکه دادن پاسخ سریعی به سوالات خاص کاربران است.

 

رابی ریچاردز، بنیانگذار robbierichards.com

 


سئو چیست؟ به صورت مرسوم ، سئو عملیاتی برای افزایش ترافیک از سوی موتورهای جستجو می باشد. چیزی که مردم به آن تمایل دارند، ایده ای است که در کادر جستجو مرورگر در قالب یک سوال بنویسند که پاسخ خودشان را بگیرند. سئو جایی است که الگوریتم های جستجوی مرسوم مانند کلمات کلیدی،کیفیت محتوا و لینک ها در آن اعمال شده اند.

امروزه برای درک مفهوم سئو چیست دید وسیعی لازم است. برای مثال بدست آوردن ترافیک از سوی دستیار گوگل به عنوان یکی از روش ها بسیار مطرح سئو می باشد. شاید بهترین راه برای فکر کردن درباره سئو چیست آن است که عمل کرد آن در قابلیت بدست آوردن ترافیک برای پاسخ به درخواست های کاربران، بدون درنظر گرفتن اطلاعاتی است که درخواست آنها در زمان و مکان خاصی صورت می گیرند.

 

اریک انگ، مدیر کل Perficient

 


سئو چیست را می توان اینگونه بیان کرد که سئو ترکیبی از هنر و علم می باشد. پاسخ به سئو چیست می تواند در شناسایی سوالات و نیازهای مشتریانتان به شما کمک کند که چگونه شما می توانید به آنها پاسخ دهید و چگونه می توانید این تضمین را بدهید که وقتی این مشتریان درخواستی از موتور جستجو می کنند، آنها پاسخ شما را در نتیجه جستجو پیدا کنند، که این بهترین نوع ترافیک در وب سایت شما خواهد بود.

 

اندرو کوک استارکی، مشاور سئو در Optimisy

 


سئو چیست ؟ به نظر من، سئو ترافیک سازمانی هدفدار را برای یک دامنه خاصی فراهم می کند. هر جستجو، چالشی به منظور بدست آوردن تجربه مناسبی برای موتورهای جستجو و کاربرانشان است. این کاملا برای هر وضعیتی متفاوت است و این باعث می شود که سئو یک کار چالش برانگیز باشد. برخی دامنه ها نیاز به محتوا دارند و بعضی نیاز به لینک دارند و برخی دامنه ها هم به لحاظ فنی از دیگر رقیبانشان عقب هستند. براساس این بررسی ها در تعریف سئو چیست، می توان به این نتیجه رسید که هرگز لحظه ی خسته کننده ای در عملیات سئو وجود ندارد.

 

جان ویلم بوببین، نویسنده و مشاور سئو در  11-internet.nl

 


سئو چیست ؟ سئو یک عبارت ساده ایست که مربوط به فردی با فهم خاصی است. بدلیل کاربردهای زیادی که در ارتباط با ترافیک سازمانی در سایت، لینک و برنامه کاربردی دارد قابل قدردانی است. اما در حالت کلی سئو چیست مساوی دانش + تجربه + دانش کاربردی + پیروزی + معامله می باشد.

 

مارتین وودز، مشاور سئو و موسس SALT.agency

 


سئو یک نوع روش بازاریابی است که وسیله ای برای نفوذ به جستجوی سازمانی گوگل می باشد. زمانی که شما محتوایی را می نویسید که برای کلیدواژه خاصی بهینه سازی شده است،گوگل شما را در اولین صفحه جستجوهای کسی که برای این کلید واژه جستجو را انجام می دهد، رتبه بندی می کند. در حالی که اگر استفاده کننده ها از این کلیدواژه زیاد باشد، شما می توانید با استفاده از محتوای با کیفیت و صفحات ترکیبی بهینه سازی شده و با لینک هایی با کیفیت خوب، سئو را تحریک کنید.

زیبایی سئو در اینجاست که، هنگامی که شما یک بار در گوگل رتبه بندی می شوید، شما برای مدت زیادی در آن رتبه خواهید ماند و قادر به بهره مند شدن از مزایای ترافیک رایگان می شوید که روزانه سایت شما را مورد هدف قرار داده اند. همچنین ترافیک سازمانی مراقب مشتریانی است که به آسانی به فرم های دیگری از ترافیک تبدیل شوند. گفته می شود که اغلب نویسنده ها در روند بخش رتبه بندی ترافیک وب سایتشان دچار وسواس می شوند و اغلب دچار فراموشی در پیاده سازی بخش های دیگری از بازاریابی می شوند.

فراموش نکنید شما باید همیشه برای اصول قدرتمند کپی رایت سرمایه گذاری کنید تا نتیجه ترافیک خودتان را از یک بازدید کننده سایت به یک مشتری واقعی تبدیل کنید

 

گرگوری الرفینک، مدیر بازاریابی Empire Flippers

 

 

لطفا شما نیز در قسمت نظرات بفرمائید از دیدگاه شما سئو چیست؟

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن