مارکتینگ

کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ ? بصورت دلاری و ریالی در دیجی کالا

هنر و علم فروش محصولات و خدمات در بستر شبکه‌های دیجیتالی از قبیل اینترنت و شبکه‌های مجازی یکی از علومی هست که افراد زیادی در جستجوی مفاهیم آن هستند، هنر بازاریابی اینترنتی به معنای یافتن ترکیبی مناسب از استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی است که سبب جذب بازار هدف می‌شود و در واقع امکان فروش را فراهم می‌آورد، یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی و راه های کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ می باشد.

افیلیت مارکتینگ و همه مطالب جالبی که باید در این روش از بازاریابی بدانید را در این مطلب می خوانیم و یاد می گیریم، چطور از طریق افلیت مارکتینگ در اینترنت کسب درآمد کنیم؟

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

 

افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ که با نام‌های بازاریابی پورسانتی، بازاریابی معرف، بازاریابی رابطه مند و بازاریابی وابسته شناخته می شود.

افیلیت مارکتینگ یکی از روش های موثر بازاریابی و یکی از تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ با اثربخشی بالا در کل دنیاست، فروشگاه‌های آنلاین معتبری چون آمازون، Ebay.com ، سوق ، لازادا و علی اکسپرس  در خارج از ایران سال‌هاست که از افیلیت مارکتینگ برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند.

سایت‌هایی نظیر دیجی کالا، بامیلو  نیز در ایران  ازین روش برای بازاریابی و فروش محصولات خود استفاده می‌کنند.

اساس افیلیت مارکتینگ، بازاریاب (این فرد می‌تواند صاحب یک وب‌سایت‌ باشد، یا یک پیج فعال در اینستاگرام یا کانال‌ تلگرام داشته باشد و یا هیچ کدوم ازینها، صرفا یک نفر با ارتباطات زیاد باشد) می‌تواند کاربرنهایی را به سایت فروشنده هدایت می‌کند و در صورتیکه کاربر خریدی در این سایت انجام دهد، توسط سایت فروشنده به بازاریاب کمیسیون پرداخت می‌شود.

بسیاری از افراد در اینترنت تنها راه درآمدیشان از طریق مدل بازاریابی افیلیت یا همکاری در فروش می‌باشد.

معادل فارسی افلیت مارکتینگ در ایران، همکاری در فروش می‌باشد، اصطلاحا اگر شما بخواهید برای شرکتی بصورت افیلیت فعالیت کنید، مانند یک نماینده محصولات آن شرکت را به فروش می‌رسانید ولی تمامی امور مربوط به پشتیبانی توسط آن شرکت انجام می‌شود.

به این پاداش به اصطلاح «پرداخت به ازای عمل» گفته می شود؛ در اینجا عمل می تواند خرید آنلاین یک محصول یا سرویس باشد، یا حتی ایجاد یک سرنخ، ثبت نام، دانلود، تماس یا هر عمل دیگری که مشتری نهایی انجام می دهد. و اخیراً حتی خرید آفلاین یا حضوری را هم شامل می شود ،البته به شرطی که بتوان با یک کالابرگ یا بارکد این خرید را پیگیری کرد.

تعریف ویکی‌پدیا از بازاریابی افیلیت یا همکاری در فروش :

یک روش بازاریابیست که در آن کسب و کار به یک یا چند نفر که بازدید کننده یا مشتریانی را به کسب و کار ارجاع داده‌اند، پاداش می‌دهد. برای مثال سایت‌ها برای ارجاء بازدیدکنندگان جدید یا خریداران جدید هدیه یا مبلغی را به شخصی که معرفی را انجام داده پرداخت می‌کنند. این صنعت چهار بازیگر اصلی دارد: کالا، شبکه،ناشر و مشتری.فروش رابطه‌ای نوعی از بازاریابیست که محصولات و خدمات دیگران را در قبال دریافت کمیسیون برای فروش یا ارئه خدمات در سایت، وبلاگ یا از طریق لینک های که در اختیار شما قرار داده می‌شود بصورت آنلاین به کاربران دیگر معرفی کنید.بطور خلاصه می توان گفت فروش رابطه‌ای یعنی بازاریابی و معرفی کالا یا خدمات دیگران به منظور فروش کالا یا خدمات آنها و استفاده مشترک از سود به دست آمده بر اساس توافق انجام شده.

از کجا باید کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ را شروع کرد

کافی است به سایت فروشنده و یا تولید کننده یک محصول و یا خدمات یک ویزیتور یا یک بازدیدکننده بفرستید و اگر بازدیدکننده ای که فرستادید از فروشگاه آنلاین معرفی شده محصول و یا خدماتی خریداری کند، سایت باید درصدی از فروش محصول را به شما پرداخت کند. شما باید محصولات سایت مورد نظر را در سایت و یا پیج خود تبلیغ کنید مثلاً در نظر بگیرید که شما یک پیج اینستاگرام دارید و محصولات یک فروشگاه آنلاین را به کاربران خود معرفی می کنید و این معرفی منجر به خرید می شود.

شیوه کار افیلیت مارکتینگ:

در این مدل از بازاریابی شخص سومی به جز فروشنده و خریدار به عنوان همکار در فروش وارد عمل می‌شود. این فرد می‌تواند صاحب یک وب‌سایت‌ باشد، یا یک پیج فعال در اینستاگرام یا کانال‌ تلگرام و یا هیچ کدوم ازینها، صرفا یک نفر با ارتباطات زیاد باشدکه با تبلیغ یا معرفی کالاهای شرکت دیگر، مخاطبان خود را به فروشگاه شرکت مورد نظر فرستاده و در ازای فروش کالا، از دآن شرکت کمیسیون دریافت کنند.

در این روش‌‌ به شما به عنوان کسی که تمایل دارید روی فروش محصولات یک شرکت کار کنید، یک لینک یکتا ارائه می‌شود و شما به روش‌های مختلف این لینک را به کاربران خود ارائه می‌دهید و در صورتیکه کاربر شما از طریق لینک شما وارد سایت شرکت مورد نظر شما شود و خرید انجام دهد، برای شما پورسانت منظور می‌شود.

برخی سایت‌ها نیز به شما یک کد معرف می‌دهند که کسی که از طرف شما خرید ‌می‌کند نام شما را بعنوان معرف وارد کند ولی سایت‌های حرفه ای که ازین روش برای فروش محصولات خود استفاده می کنند بجای کد معرف به شما لینک یکتا می‌دهند و کاربر شما که وارد سایت هدف شود در کوکی های سایت ذخیره می‌شود که این کاربر از طریق چه لینکی وارد سایت شده و کمیسیون را برای شما منظور می‌کنند.

برای کسب درآمد از افلیت، نیاز به سرمایه گذاری نیست، حتی نیاز به داشتن یک شبکه اجتماعی پر مخاطب هم نیست و تنها کافیست که یک سایت، کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام داشته باشید و با ترغیب هر تعداد کاربر به خرید از سایت موردنظر، پورسانت یا کمیسیون دریافت کنید.

 

روش کسب درآمد از همکاری فروش یا افیلیت مارکتینگ برای صاحبان سایت:

چقدر خوب می‌شد از وبسایتتان درآمد چند برابری داشته باشید

پس از تمام تلاش هایی که برای ساخت وبلاگ یا سایت خود انجام می دهید، یکی از کارهایی که باید انجام دهید، کسب درآمد از آن می باشد.

اما سوال بسیاری از وبلاگ نویسان که ذهنشان را مشغول می کند این است : “از کجا کسب درآمد از سایتم را شروع کنم؟”

جواب به این سوال، سخت هست و خیلی خیلی باید توضیح بدیم ولی اگه بخوام یه جواب ساده بدم، برای شروع، افیلیت مارکتینگ گزینه خوبیه.

 

سیستم همکاری در فروش به شما وعده درآمدهای بزرگ می‌دهد، اما این وعده نیازمند تلاش و تصمیمات درست است.

یکی از این تصمیمات و استراتژی‌ها ایجاد ارتباط با سایر افراد و وب‌سایت‌ها است. کافیست بتوانید اعتماد آن‌ها را کسب کرده و آن‌ها نیز در عوض سایت یا صفحه شبکه اجتماعی شما را به مخاطبانشان معرفی کنند.

از این طریق شما می‌توانید مخاطبان آن‌ها را نیز به جمع مخاطبان کنونی خود اضافه کنید.

شما باید سایت خود را در برابر گوگل ایمن کنید. نکته بسیار مهم این است که شما نباید به یک سورس ترافیک -مخصوصا گوگل–  اکتفا کنید.

بسیاری از همکاران فروش در گذشته این کار را انجام می‌دادند و برای مثال بعد از آپدیت‌های پاندا و پنگوئن، همه چیز یک شبه بهم ریخت؛ دیگر وب‌سایت اول نتایج جستجو نبودند و درآمدشان به طرز چشمگیری کاهش یافت. وی در ادامه افزود که شما قبل از شروع فعالیت باید به فکر سورس‌های ترافیک دیگری نیز باشید.

در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی ثابت کرده اند که می‌توانند ابزار قابل اطمینانی برای هدایت بازدیدکنندگان به صفحه شما باشند. گوگل به صورت مداوم در حال تغییر الگوریتم‌های جستجو است و راهکار عاقلانه، ارتباط با بقیه سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای جذب هر چه بیشتر مخاطب است.

سیستم افلیت دیجی‌کالا

درآمد حاصل از سیستم همکاری در فروش می‌تواند بسیار مناسب شما باشد، اما بهتر است واقع بینانه به این قضیه نگاه کنیم. قرار نیست که شما در ماه اول درآمد بسیار بزرگی کسب کنید. در نتیجه بهتر است که در ابتدا به صورت نیمه وقت به این کار بپردازید و پس از قدرتمندتر شدن سایت یا شبکه اجتماعی‌تان، زمان آن است که تمام وقت خود را صرف بهبود محتوا و افزایش مشتریان‌تان کنید.

پیشنهاد ما این است که از همان ابتدا برنامه‌هایتان برای فروش را معطوف به یک سورس ترافیک نکنید و سعی کنید از منابع مختلف و دائم به جذب مشتری مشغول باشید؛ چون هر سورس ترافیکی می‌تواند یک شبه ناپدید شود و تمام زحمات شما را بی‌نتیجه کند.

ساخت یک وب سایت با ارتباطات و لینک‌های بسیار زیاد فرصت نوآوری و پیشرفت را به شما می‌دهد. در عین حال امکان تصمیم‌گیری سریع و ایجاد کمپین‌های جدید و پر‌سود با سایر همکاران از مزیت‌های این استراتژی است. با این وجود، این پروسه زمان‌بر است و بسیار مهم است که شما به صورت منظم محتوای منحصر به فرد تولید کنید.

این کار باعث می‌شود که صفحه شما نسبت به تغییرات موتورهای جستجو، به خصوص گوگل، ایمن شود و مخاطبان بیشتری از طریق کانال‌های مختلف جذب محتوای شما شوند

مزایای افیلیت مارکتینگ برای کسب درآمد

تمامی مسئولیت پس از فروش کالا و محصول با سیستم هست و هیچ ارتباطی با شما نداره! اگر مشتری کالا رو تحویل نگیره و برگشت بزنه (منظور کالای فیزیکی هست) این مورد ارتباطی با شما نداره و ضررهای اون با سیستم هست، اگر خریدار نیاز به ارتباط با فروشنده اصلی و پشتیبانی داشته باشه، اگر بخواد از گارانتی استفاده کنه و … ارتباطی با شما نداره و همه چیز بر می‌گرده به صاحب یا صاحبان اصلی محصولات و اون سیستم. شما فقط یک واسطه فروش هستین و فقط پورسانت فروش رو دریافت می‌کنین.

هزینه‌های هاست و دامین و دریافت مجوزها و … هم هیچ ارتباطی با شما نداره و شما فقط یک فروشنده واسطه هستین که این زحمت‌ها رو نداره و تنها کاری که انجام می‌ده فقط فروش محصولات هست بنابراین کسب درآمد از این سیستم‌ها یکسری مزایا هم داره.

۱- هزینه‌ای ندارد

هزینه های راه اندازی فوق العاده کم است. برای شروع یک کسب و کار معمولی که در آن فضایی را برای مغازه خود اجاره و اجناسی که در آنجا موجود کردید به راحتی می تواند چند ده میلیون برای شما هزینه داشته باشد. به عنوان یک بازاریاب پورسانتی بحث همکاری در فروش، هزینه آغاز کار برای شما بسیار کاهش پیدا می کند.

۲- تخصص نیاز ندارید

به نیروی متخصص نیاز ندارید. به هیچ نوع سیاست اداری، پرداخت دستمزد، مجوز و غیره احتیاجی ندارید. کار بازاریابی پورسانتی آغاز می کنید. کسب و کارتان را رشد می دهید و پیشرفت می کنید.

۳- نیازی به تولید محصول و خدمات ندارید

به خرید محصول فیزیکی احتیاج ندارید. تنها کافیست محصولاتی که در حال حاضر برای فروش در سایت فروشنده بارگذاری شده به مشتری معرفی کنید.

۴- دانش بالایی نمی‌خواهد

به دانش تخصصی برای فروش محصول احتیاج ندارید. اگر محصولات کاهش وزن را برای فروش در وب سایت خود قرار می دهید نیازی نیست که در زمینه ورزش و تغذیه مدرک دکتری داشته باشید. تنها کافیست ذهنیت مشتاق به یادگیری داشته باشید و بتوانید محصول درست را به افراد نیازمند آن معرفی کنید.

شما بدون اینکه بخواهید درگیر مسائل فنی یا فروش شوید، فقط سهم خودتان را از فروش دریافت ‌میکنید.

۵- درآمد مداوم

درآمد مداوم کسب می کنید. کمی شبیه پولی است که شما با آن خانه ای می خرید و سپس آن را رهن و اجاره می دهید. تا زمانی‌که شما مالک این خانه هستید و آن را اجاره می دهید، پول بدست می آورید. در یک شغل عادی، شما فقط یک بار برای کارهایی که انجام می دهید، حقوق دریافت می کنید، اما به عنوان یک بازاریاب پورسانتی، می توانید بطور مداوم پول دریافت کنید.

۶- ساعت کاری آزاد

ساعات کاری شما دست خودتان است. شما این اختیار را دارید که از هر فرصتی که داشتید کار کنید و زمان کاری شما بسیار انعطاف پذیر است. شما رئیس خودتان هستید. چقدر عالی است!!!!!

۱- فروشندگان فضای وسیع‌تری برای فروش محصولات یا خدماتشان دارند که درنتیجه مشتری و فروش بیشتری خواهند داشت.

۲- فروشندگان می‌توانند مشتری‌ها را بدون صرف زمان برای جستجوی آن‌ها پیدا کنند.

۳- یک بازاریاب افیلیت می‌تواند رئیس خودش باشد و در ساعات دلخواهش کار کند، و در عین حال بطور ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته درآمدزایی داشته باشد.

۴- بازاریاب افیلیت می‌تواند این کار را در کنار یک شغل دیگر انجام دهد، تنها چیزی که لازم دارد یک لپتاپ و اینترنت است.

۵- بازاریاب افیلیت نیازی نیست نگران پاسخگویی به مشتری‌ها باشد، چرا که تمام مسئولیت‌ها بر عهده‌ی فروشنده است.

 

سایت فروشنده از کجا می‌فهمد که بازدیدکننده از کدام معرف آمده است؟

هنگامی که شما عضو یک برنامه معرف می‌شوید، فروشنده، پنلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در داخل این پنل بتوانید لینک‌های مخصوصی را که با شماره اکانت شما کدگذاری شده است ایجاد کنید.

پس از اینکه این بنرها، متن‌های لینک‌دار و … را در سایت خود آپلود کردید، کاربران وبسایت شما، با کلیک کردن بر روی آن‌ها وارد سایت فروشنده می‌شوند. از آنجاییکه لینک‌های ایجاد شده، شماره اکانت شما را داخلشان دارند، سایت فروشنده خواهد فهمید که کاربری که وارد سایتش شده، از طریق کدام معرف معرفی شده است.

سایت هایی که در حال حاضر می توانید درآمد عالی از طریق افلیت داشته باشید:ایران سرور

ایران سرور به شما یک لینک یکتا ارائه می دهد، هر کسی که از طریق این لینک به سایت ایران سرور وارد شود و خرید سرویس انجام دهد بین ۱۰ تا ۴۰ درصد بابت هر خرید به شما پورسانت تعلق خواهد گرفت.

 

دیجی کالا

در سیستم همکاری در فروش دیجی‌کالا تسویه حساب‌ها به صورت ماهانه انجام می‌شود. هر خریدی که به صورت کامل انجام شده باشد و به دست مشتری رسیده باشد یک فروش موفق شناخته می‌شود و کمیسیون آن متناسب با گروه کالایی آن کالا در انتهای ماه به حساب شریک تجاری واریز می‌شود. ویژگی جالب این سیستم در این است که حتی اگر کاربری از طریق لینک‌های شما وارد سایت دیجی‌کالا شود اما به جای کالایی که شما معرفی کردید کالای دیگری خریداری کند، باز هم کمیسیون این خرید به حساب شما اضافه خواهد شد. همچنین اگر کاربری از طریق لینک‌های شما وارد سایت دیجی‌کالا شود و بدون خرید خارج شود اما تا ۱۵ روز بعد مجددا به سایت دیجی‌کالا برگردد و خرید خود را انجام دهد، باز هم کمیسیون این خرید به شما تعلق می‌گیرد.

 

افیلیت مارکتینگ و کسب درآمد ارزی

 

آمازون

کمپانی آمازون هم اکنون با بیش از 566 هزار کارمند، بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیاست که سرویس های مختلفی از جمله رایانش ابری و استریم فیلم و موسیقی را به صورت آنلاین ارائه می دهد. ارزش بازار این شرکت هم اکنون برابر 684.3 میلیارد دلار است و با درآمد 177 میلیارد دلاری در پایان سال 2017 میلادی، عنوان چهارمین کمپانی ارزشمند آمریکا را در اختیار دارد.

مزایای افیلیت مارکتینگ برای آمازون

آمازون بابت هر فروشی که داشته باشید، ۱۰ درصد کمیسیون به شما می دهد.
بابت هر خریدی که از طریق لینک شما وارد شود، پورسانت منظور می شود و مهم نیست که لینک شما مربوط به چه محصولی باشد.
با توجه به تنوع محصولی که در آمازون هست، در صورتیکه کاربری وارد آمازون شود، به احتمال زیاد خرید انجام می گیرد.

معایب افیلیت مارکتینگ برای آمازون

کوکی افیلیت مارکتینگ در آمازون فقط 24 ساعت طول می کشد و اگر کاربری بعد از 24 ساعت به سایت برگردد و خرید کند، متاسفانه برای شما درآمدی ندارد!

چنانچه شما هم سایت معتبری برای درآمد از طریق افلیت شناخت داشتید معرفی کنید.

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن