شبکه های پیام رسانکسب و کار آنلاین

افزایش ممبر کانال تلگرام و حفظ اعضا کانال با ۷ روش رایگان و تضمینی

افزایش ممبر تلگرام آغاز راه یک تجارت

امروزه بیشتر کسب و کارها در فضای مجازی هم فعالیت دارند. دغدغه مهمی که کسب و کارها در فضای مجازی دارند، افزایش ممبر تلگرام یا افزایش ممبر کانال هایشان است. اما چگونه می توان باعث افزایش ممبر کانال شد؟ خیلی آسان و راحت. کافی  است با ما همراه شوید.

تلگرام، این پیام رسان محبوب در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به طوری که طبق آمار رسمی، بیش از سی میلیون کاربر آن را نصب کرده اند. شکی نیست حضور کسب و کارها و شرکت ها در این فضای مجازی ، تأثیر مثبتی در تجارت آنها خواهد داشت. استفاده از این ظرفیت می تواند سکوی پرتاب شما به سمت موفقیت باشد. امروزه میلیون ها نفر در ایران و جهان مشغول کسب در آمد از این پیام رسان محبوب هستند. اما چگونه می توان از این راه به کسب درآمد رسید؟ پاسخ روشن است. باید عضوهای واقعی و هدفمند برای کانال تلگرام خود جذب کنید. افزایش ممبر تلگرام یکی از راه های تضمین موفقیت شماست. هر چه عضو کانال شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری در انتظار شماست.

راه‌های مفید برای افزایش ممبر کانال تلگرام

چگونه باعث افزایش ممبر کانال خود شویم؟

برای اینکه باعث افزایش ممبر تلگرام خود شوید، باید صبور باشید. خلاقیت به خرج دهید. البته گاهی اوقات لازم است پول هم خرج کنید. اما این حرف بدان معنی نیست که بدون پول نمی شود کسب درآمد داشت. این حرف اشتباه است.

قبل از وارد شدن به بحث اصلی لازم است یک موضوع را برای شما روشن کنیم. افزایش ممبر تلگرام فیک دردی را دوا نمی کند.

تلاش کنید ممبر فیک نخرید. این کار اصلأ صحیح نیست. تصور کنید کانال شما ده هزار ممبر دارد ولی بازدید از پست های شما به دو هزار هم نمی رسد. این باعث بی اعتباری کسب و کار شما می شود. برخی مشتریان از این قضیه ناراحت شده و احساس می کنند درصدد کلاه برداری از آنها هستید. لذا هرگز اقدام به خرید ممبر فیک نکنید. برای کسب و کار خود ارزش قائل شوید. با ما همراه باشید تا پرده از هفت ترفند ساده ای برداریم که راه رسیدن به موفقیت در این زمینه را هموار می کند.

هفت ترفند ساده برای افزایش ممبر تلگرام

خب به بخش اصلی مقاله رسیدیم. فراموش نکنید که صبور باشید و دستورعمل ها را با حوصله دنبال کنید. صبر و حوصله کلید موفقیت شماست. با ما همراه باشید.

اول : اصول اولیه را جدی بگیرید.

ابتدا هدف خود را مشخص کنید و بی هدف اقدام به زدن کانال نکنید. اگر هدف شما کسب درآمد است، بهتر است به فکر یک ایده جالب باشید. تلاش کنید پروفایل کانال شما کاملأ اختصاصی و مخصوص شما طراحی شده باشد. از توضیح مختصر و زیبا برای پروفایل خود استفاده کنید. آدرس کانال هم کوتاه باشد تا در یادها باقی بماند.

دوم : با دوستان نزدیک شروع کنید.

سعی کنید در قدم اول با دعوت از دوستان نزدیک شروع کنید. می توانید کانال خود را به دوستان و نزدیکان معرفی کنید و تقاضا کنید عضو کانال شوند. چرا که اگر افراد ناآشنا وارد کانال شما شوند و ببیند عضو کمی دارید، سریع لفت خواهند داد. لذا بهتر است قدم دوم را با دوستان و نزدیکان بردارید.

سوم : اندکی ممبر فیک بگیرید.

اشکالی ندارد. در قدم اول برای استارت کار می توانید تعداد بسیار کمی ممبر فیک بگیرید تا کانال شما خالی  نباشد. راه های مختلفی برای جذب ممبر فیک وجود دارد. می توانید 400 الی 500 ممبر فیک به کانال خود اضافه کنید. بیش از آن اصلأ توصیه نمی شود.

چهارم : وبلاگ یا سایت طراحی کنید و لینک خود را شیر کنید.

بهتر است در دنیای اینترنت و سایت ها هم فعال باشید. از ظرفیت سایت ها به خوبی استفاده کنید. یک وبلاگ باز کنید و در آن از موضوعات کانال خود بنویسید. مثلا اگر موضوع شما فروش لوازم خودرو است، وبلاگی باز کرده و درباره آن توضیحات بنویسید و سپس آدرس کانال تلگرام خود را وارد کنید. اینگونه ممکن است با سرچ مثلأ لوازم خودرو وبلاگ شما هم بالا بیاید و مشتریان زیادی را به کانال شما بکشاند.

پنجم: از سایت های مختلف استفاده کنید.

اگر برای افزایش ممبر تلگرام خود حوصله طراحی یک وبلاگ را ندارید، پیشنهاد می کنیم از سایت هایی که به معرفی کانال های تلگرام می پردازند کمک بگیرید. نباید ظرفیت اینترنت را نادیده گرفت. شما می توانید با مراجعه به سایت های مختلفی نظیر مای چنلز، تلگرام چنلز و … اقدام به معرفی کانال خود کنید تا با سرچ در گوگل آدرس شما را هم پیدا کنند.

ششم : از ظرفیت شبکه های اجتماعی مختلف غافل نشوید.

برای افزایش ممبر تلگرام باید از ظرفیت شبکه های اجتمائی نظیر توئیتر، اینستاگرام، فیس بوک و … استفاده کنید. حتمأ کانال خود را در این شبکه ها تبلیغ کنید. مثلا اگر در حوزه خدمات خودرو فعالیت می کنید، با سرچ هشتگ خودرو و یا خدمات خودرو، زیر عکس ها بنویسید که در این حوزه فعالیت دارید و دعوت کنید به کانال شما هم سر بزنند.

هفتم : گروه ها و سوپر گروه های تلگرام راهی برای افزایش ممبر تلگرام

در این زمینه بهتر است وارد گروه های مرتبط شوید. اگر موضوع شما خدمات خودرو است بهتر است عضو گروهی در حوزه خودرو شوید نه در حوزه آشپزی! سپس به تبلیغ کانال خود بپردازید. اگر از گروه اخراج شدید، راه دیگری هم برای شما داریم. می توانید با طراحی یک عکس زیبا و نوشتن جمله “پروفایل من را نگاه کن”، مخاطبان را به سمت خود جذب کنید و در قسمت توضیحات پروفایل، از کانال و کسب و کار خود بنویسید.

هشتم : تبادل با کانال های مختلف

می توانید برای جذب ممبر و افزایش ممبر تلگرام خود با کانال های همسان تبادل لینک داشته باشید. البته حتمأ هم همسان بودن مهم نیست. مثلا اگر در حوزه خدمات خودرو فعالیت می کنید با کانال های ماشین و قوانین خودرو و … هم تبادل لینک داشته باشید. شاید بپرسید از کجا کانال های همسان را پیدا کنیم. سایت هایی که در بالا معرفی کردیم نظیر مای چنلز، تلگرام چنلز و … کمک مفیدی برای شما در پیدا کردن کانال های مختلف خواهد بود.

نهم : چالش و مسابقه هیجان انگیز برگزار کنید.

یک روش عالی برای افزایش ممبر تلگرام است. می توانید مسابقات متعددی برگزار کنید و جایزه بدهید. مثلا مسابقه عکس خودرو برگزار کنید و به خودروهایی که بیشتری بازدید را خورده اند جایزه بدهید. در این صورت ده برابر جایزه داده شده سود خواهید کرد. یا چالش های مختلف برگزار کنید و از اعضا بخواهید از آنها عکس گرفته ارسال کنند. برای آنها نظرسنجی برگزار کنید.

دهم : از کپی کردن پست و عکس خودداری کنید

خیلی مهم است. برای افزایش ممبر تلگرام باید از کپی کردن محتوا خودداری کنید. می توانید در برنامه های مختلفی نظیر فتوشاپ بر روی عکس ها کار کنید و آنها را زیبا تر کنید. حتی می توانید با یک فونت زیبا آدرس کانال تلگرام خود را در عکس ها بنویسید.

یازدهم : با کاربران در تعامل باشید.

خیلی اهمیت دارد که با ممبر و کاربران کانال خود ارتباط داشته باشید. یا نظر آنها را درباره پستی بپرسید و پاسخ آنها را منتشر کنید. یا برای تولید محتوای کانال از آنها کمک بخواهید. اینکار برای کاربران حس خوبی ایجاد خواهد کرد.

دوازدهم : هشتگ های تلگرام  فراموش نشود.

از هشتگ استفاده کنید. اینکار باعث می شود اگر کاربری دنبال محتوای خاصی بگردد با سرچ هشتگ به آن دسترسی داشته باشد. اینکار مشتری پسند است و موجب رضایت مشتری و کاربران خواهد شد. همچنین به افزایش ممبر تلگرام شما کمک شایانی می کند.

سیزده : خودتان هم خلاق باشید.

این روش هایی که اشاره شد، همگی باعث افزایش ممبر تلگرام شما خواهند شد، ولی شما هم کمی خلاقیت به خرج دهید. سعی کنید ایده های ناب و تازه ای پیدا کنید و به وسیله آن به جذب کاربر بپردازید. شاید یک روش جالب خلق کردید و توانستید از آن نهایت استفاده را بکنید.

این آغاز راه بود. بعد از اینکه به ممبر دلخواه خود رسیدید، باید به فکر طراحی استراتژی برای حفظ ممبر باشید. فراموش نکنید که حفظ ممبر از افزایش ممبر تلگرام سخت تر است. با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله هم بپردازیم.

چگونه ممبر کانال تلگرام خود را حفظ کنیم ؟

همانطور که گفتیم حفظ عضو از جذب عضو سخت تر است. توجه کنید الویت شما باید حفظ اعضای کانال باشد. نباید اجازه دهید اعضای کانال شما بی دلیل ریزش کند و لفت دهند. ابتدا به فکر طراحی استراتژی برای حفظ عضو باشید. بعد می توانید به فکر جذب عضو و افزایش ممبر تلگرام هم باشید.

برای همین منظور چند راهکار برای شما ارائه داده ایم تا جلوی ریزش کانال خود را بگیرید.

اول : تبلیغات زیاد ریزش عضو را به دنبال دارد.

فراموش نکنید که کانال شما فقط برای کسب سود نیست. به فکر علایق و سلایق اعضا هم باشید. تبلیغات زیاد کاربران را فراری می دهد. لذا سعی کنید تبلیغات شما در یک روز بیش از 5 تبلیغ نباشد. فراموش نکنید که قرار است در کنار اعضا از محتوا لذت ببرید. پس هر تبلیغی را هم قبول نکنید.

دوم : پست های خوبی در کنار تبلیغ ها ارسال کنید

این هم یک روش خلاقانه برای کانال شماست. قبل از ارسال یک تبلیغ، پست خوب و مناسبی را به صورت خلاقانه طراحی کنید. بعد از ارسال پست تبلیغی در کانال بلافاصله پست خوب خود را هم ارسال کنید. این روش باعث می شود کاربران هم راضی باشند. حتی باعث افزایش ممبر تلگرام هم می شود.

سوم : زمانبندی مشخصی داشته باشید.

برای پست گذاشتن یک برنامه خوب و منظم داشته باشید. سعی کنید پست های خود را در ساعات خاصی منتشر کنید. مثلأ هر روز در سه نوبت پست بگذارید. این ساعات نباید اول صبح یا آخر شب باشد. این روش برای افزایش ممبر تلگرام خیلی مفید است. لذا نظم و انضباط پست ها را فراموش نکنید.

چهارم : به اندازه پست بگذارید.

بیش از حد یا کمتر از حد پست گذاشتن کار مناسبی نیست. حوصله کاربران را در نظر بگیرید. نباید در یک روز مثلأ از بیست پست بیشتر بگذارید. البته اینطور هم نباشد که یک روز اصلا پست نگذارید. روزی حداقل یک پست و حداکثر 15 پست گزینه مناسبی برای افزایش ممبر تلگرام است.

پنج: از گذاشتن پست های طولانی خودداری کنید.

تلگرام کتاب نیست که پست های طولانی قرار دهید. هر چه کوتاه تر باشد بهتر است. خوانندگان حوصله خواندن پست های طولانی را ندارد و اگر این روال ادامه دار شود از کانال شما لفت خواهند داد.

شش: یک پست هدفمند بهتر از چندین پست بی هدف.

به محتوای پست های خود توجه کنید. کیفیت بهتر از کمیت است. بهتر است یک پست جالب و هدفمند بگذارید تا چندین پست بی هدف.

هفتم : نظر سنجی و تعامل فراموش نشود.

تعامل با کاربران در نگه داشتن عضو بسیار اثر بخش است. اگر در حوزه فیلم کانال دارید، می توانید با برگزاری یک نظر سنجی ، از مشتریان بپرسید چه سبک فیلمی را بیشتر قبول دارند. این تعامل با کاربران یکی از مهم ترین بخش های نگه داشتن ممبرهای کانال و حتی افزایش ممبر تلگرام است.

امیدواریم مقاله فوق کمکی هر چند کوچک به شما خوانندگان عزیز کرده باشد.

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن