سئو

آموزش سئو سایت توسط یکی از ۱۰ سئو کار برتر ایران (رایگان+ویدئو)

کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می‌توان آن را به بهینه سازی برای موتورهای جستجو ترجمه کرد و اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم در واقع با آموزش سئو و یادگیری آن، شما می توانید سایت خود را در گوگل و موتورهای جستجو به لینک های اول برسانید و هرکس درباره موضوعی جستجو کند که درباره‌ی آن مطلبی در سایت شما باشد، به سایت شما هدایت می شود.

اگه می خواین یه خونه تو بالا شهر گوگل داشته باشین همراه ما باشین

آموزش ویدئویی نکات مهم سئو

یک آموزش ساده از طرف مهندس شهپری برای یادگیری سئو آماده کردیم و با این آموزش سئو می توانید سایت خود را در مدت کوتاه به صفحه اول گوگل برسانید.

اصلا سئو چیست؟

همانطور که بالا اشاره کردیم، سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است، در لغت به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است اما سئو در اصل عبارت است از مجموعه فن‌ها و نکاتی که هنگام نوشتن و ارائه یک مطلب در اینترنت باید رعایت شود.

از این حیث سئو اهمیت ویژه‌ای دارد چون باعث می‌شود تا در نتایج جستجوهای مرتبط با محتوای شما در موتورهای جستجو، سایت شما جز معتبرترین و اولین نتایج خدمات و سرویس‌ها باشد.

اگر سایت شما در صفحات نخست موتورهای جستجو نمایش داده شود قطعاً بسیار مفید خواهد بود زیرا طبق آمار، مشتری‌ها و کاربران برای دستیابی به اهداف خود بیشتر از صفحات ابتدایی لیست موتورهای جستجو استفاده می‌کنند پس درواقع با یادگیری آموزش سئو و فن‌های سئو شما می‌توانید از یک تبلیغات رایگان در بزرگ‌ترین موتورهای جستجوی جهان بهره‌مند شوید.

تبلیغات در چنین سایت‌هایی همواره نتایج مثبتی بر روی کسب‌وکار شما خواهد داشت و ممکن است آینده شرکت شما را دچار تحولی عظیم و حیرت‌انگیز کند چون در ادامه این امر موجب افزایش بازدیدکننده واقعی و جذب مشتری‌ها به وب‌سایت خواهد شد پس اگر در شروع راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستید حتماً مسئله آموزش سئو را به جد پیگیری نمایید.

هدف روش های سئو این است که هنگام جستجوی کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو، این موتورها رتبه‌ی بهتری را به مقاله‌ها و محتوای یک سایت اختصاص دهند.

اگه دوست داشتین اینم بخونین : سئو چیست از دیدگاه ۲۰ سئو کار بزرگ دنیا

آموزش سئو

آمارهای جالب درباره سئو و اهمیت سئو

‫95% اولین تجربه خرید و بازدید وب سایت ها از گوگل شروع می شود.

منبع: Kissmetrics

75% مشتریان هیچگاه به صفحه دوم گوگل برای جستجو نمی روند.

منبع: Imforza.com

گوگل هر روزه 63000 هزار جستجو در ثانیه دریافت می کند.

متوسط صفحه اول نتایج گوگل 1890 کلمه است

61 % بازاریابان عنوان کرده اند بهبود سئو و افزایش حضور ارگانیک آنها از اولویت های اصلی آنها به حساب می آید.

به روز رسانی و انتشار مجدد پست های قدیمی وبلاگ و ایجاد پست ها و تصاویر جدید می تواند ترافیک وبسایت را تا 111% افزایش دهد

 

چرا سئو یک سایت باید بهینه باشد؟

امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که اغلب کسب‌وکارها به‌سوی دیجیتالی شدن حرکت می‌کنند و برای رقابت با یکدیگر از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد پس برای خارج نشدن از چرخه رقابت مهم‌ترین مورد در تجارت الکترونیکی سئو و آموزش سئو است.

آموزش سئو و استفاده از این آموزش نکته‌ای است که موجب می‌شود میلیون‌ها کاربر به سمت سایت شما هدایت شوند و درنتیجه باعث شود که به اهداف خود ازجمله افزایش بازدیدکننده، مشتری و درنتیجه درآمد بیشتر برسید.

طبق بررسی‌های انجام‌شده بیشتر کاربران دهکده جهانی در جستجوهای خود بیشتر 5 مورد ابتدایی را مشاهده خواهند کرد پس درنتیجه هرچقدر رتبه صفحات شما در موتورهای جستجو بالاتر باشد احتمال هدایت کاربران بیشتر به سایت شما نیز همواره رقم قابل‌توجهی خواهد بود.

علاوه بر اهدافی همچون افزایش بازدیدکننده و مشتریان، سئو سایت ازلحاظ محیط کاربری و ارتباط کاربر با سایت نیز تأثیرگذار خواهد بود چون در برخی از فن‌ها و آموزش سئو مفاهیمی چون بهینه بودن حجم صفحات و سرعت دسترسی به آن‌ها نیز موردتوجه قرار خواهد گرفت.

یادگیری آموزش سئو و سئو سایت مناسب باعث پیشرفت دوچندان در شبکه‌های اجتماعی خواهد شد، دنیایی مجازی که امروز سهم عظیمی از بازار فناوری اطلاعات را در خود جای‌داده است و بسیاری از کسب‌وکارهای الکترونیکی در بستر این شبکه‌های اجتماعی در حال پیشرفت و توسعه هستند.

و کاربران بی‌شماری که در شبکه‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل پلاس، توییتر و… حضور دارند نیز می‌توانند باعث ترویج کسب‌وکار شما شوند و همه‌ی این موارد به سئو سایت مناسب بستگی خواهد داشت.

گفتنی است که طبق آمار کلیک‌های یک جستجو در موتور جستجوی گوگل، 67 درصد از کاربران تنها 5 نتیجه اول را مطالعه خواهند کرد و همین آمار کافی است تا به اهمیت سئو و آموزش سئو بپردازیم.

زمانی که در موتورهای جستجو عبارتی را که مدنظر شماست جستجو کنید نتایج حاصل در صفحات متعددی برای شما نمایش داده می‌شود که دارای ترتیب خاصی است.

سایت‌ها و صفحات وب بر اساس عوامل رتبه‌بندی موتورهای جستجو رتبه‌بندی شده و به کاربر نمایش داده می‌شوند بنابراین اگر شما آموزش سئو را دیده باشید و در سایت خود معیارهای اساسی سئو را رعایت کرده باشید و فاکتورهای اساسی آن برای موتورهای جستجو بهینه‌شده باشد شانس بیشتری برای قرارگیری در رتبه‌های بالاتر را خواهید داشت.

محبوب‌ترین موتور جستجو در بین کاربران گوگل است که طبق آخرین آمار 200 نوع سیگنال متفاوت را برای رتبه‌بندی نتایج بررسی می‌کند که به‌طورکلی به دودسته سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می‌شوند.

سئو و محتوا

آموزش سئو داخلی یا On-Page SEO

این نوع سئو و بهینه‌سازی آن به (On-Page SEO) نیز شناخته می‌شود و به عواملی تأکید خواهد کرد که در درون مطالب و خود سایت نهفته است و سایت باید برای این موارد نیز بهینه‌شده باشد.

در ذیل به برخی از این فاکتورها و آموزش سئو اشاره‌کرده و هرکدام را به‌صورت خلاصه تشریح خواهیم کرد.

 • کلیدواژه‌ها (Keyword): در وب‌سایت‌ها هر محتوایی که تولید خواهد شد هدف و موضوعی خاص را دنبال می‌کند که هدف نهایی محتوا را می‌توان به کمک کلمات کلیدی و اساسی آن مشخص نمود و به‌عنوان یک عامل کلمه کلیدی را به موتور جستجو معرفی نماییم، به‌عنوان‌مثال در صفحه‌ای با محتوای مربوط به آموزش سئو قطعاً کلیدواژه‌ها مربوط به سئو بوده و مفاهیم مرتبط با آن بحث خواهد شد.
 • برچسب‌های عناوین (Title Tag): پس از جستجوی یک عبارت در موتورهای جستجو نتایج با یک تیتر یا عنوان در هر خط قابل‌مشاهده است، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای بهبود سئو سایت انتخاب درست عنوان محتوا و استفاده از کلیدواژه در عنوان است.

به این نکته توجه کنید که جهت جداسازی عنوان از نام برند خود می‌توانید از علائم | – _ استفاده نمایید.

 • برچسب‌های هدر (Header tags): هر محتوایی که تولید می‌شود قطعاً یکپارچه نبوده و شامل قسمت‌های مختلفی است که هرکدام با سر تیترها و زیر تیترهایی مشخص خواهد شد، در زبان برنامه‌نویسی HTML هرکدام از این تیترها بر طبق اهمیت و مرتبه با عبارت H1 تا H6 مشخص خواهد شد که نحوه استفاده درست آن، تأکید بر روی کلیدواژه کانونی در تگ h1 و مترادف‌ها و عناوین زیرین در تگ‌های دیگر است.
 • بهینه‌سازی مطلب و محتوای سایت: (Content Optimization) همان‌طور که پیش‌تر گفته‌شده هر مطلب و محتوایی هدفی را دنبال می‌کند پس بدیهی است که در یک محتوا که هدف مشخصی دارد از کلمات کلیدی مرتبط استفاده شود به‌طوری‌که چگالی کلمات کلیدی نه زیاد و نه کم باشد.

نکته‌ی دیگری که حائز اهمیت است این است که محتوای شما نباید کوتاه‌تر از 400 کلمه باشد چون ممکن است از سوی گوگل تحت مجازات الگوریتم‌های محتوای بی‌کیفیت و کوتاه قرار بگیرید. مثلا همین آموزش سئو دارای 2700 کلمه است.

 • لینک دهی داخلی سایت (Internal Linking): یکی دیگر از مواردی که در بهینه‌سازی سایت و سئو نقش اساسی را ایفا می‌کند ارتباطات بین سایت‌ها و درون مطالب سایت است، شما می‌توانید در یک مطلب به نقاط مختلف سایت خود و یا محتواهای مشابه و مربوط لینک دهید تا بین چند مطلب ارتباط برقرار شود و بازدید تمامی مطالب به‌صورت زنجیره‌ای افزایش پیدا کند و کاربر نیز رضایت بیشتری از مطلب کامل شما داشته باشد فقط به این نکته توجه کنید که لینک‌ها باید مرتباً بررسی شوند تا اشتباه نبوده و کاربر را به صفحه‌ی درستی هدایت نماید.
 • آدرس‌های و لینک‌های صفحات سایت: همواره آدرس یا لینک یک محتوا باید با عنوان و هدف آن مرتبط باشد تا موتورهای جستجو و همچنین کاربران در هنگام مشاهده نتایج درک بهتری از مفهوم و محتوای مربوطه داشته باشند، حتی‌الامکان از استفاده کلمات اضافی بپرهیزید و عناوین نامربوط نیز انتخاب نکنید.
 • در برخی موارد ممکن است به دلایل مختلفی تصاویر بارگذاری نشوند، سئو برای حل این مشکل راه‌کار توصیف تصاویر را پیشنهاد داده است که با یک برچسب جایگزین یا Alt می‌توان تصویر مربوطه را توصیف نمود که گویای چه مطلبی است.
 • نکته‌ی دیگری که حائز اهمیت است این است که سایت باید برای دستگاه‌های مختلف قابلیت سفارشی‌سازی شدن را به‌صورت خودکار داشته باشد تا در صفحاتی با ابعاد و رزولوشن متفاوت به بهترین شکل نمایش داده شود و خللی در کار با آن ایجاد نشود پس حتماً به کد نویسی ها و معیاری‌های استانداردسازی سئو سایت و واکنش گرا بودن آن اهمیت دهید.
 • به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر صفحات شما ازلحاظ سرعت بارگذاری کند باشد می‌تواند باعث خستگی کاربر و درنتیجه خروج زودهنگام از صفحه شود لذا همیشه از بهینه‌ترین مطالب و تصاویر برای محتواهای خود استفاده نمایید.

آموزش سئو سایت

آموزش سئو بیرونی یا خارج از سایت یا Off page seo

علاوه بر مطالبی که در زمینه آموزش سئو داخلی مطالب سایت بررسی شد نکاتی نیز وجود دارند که پس از انتشار یک محتوا در سئو آن و بهبود جذب کاربر کمک‌کننده خواهند بود و این فرآیند را تسریع می‌بخشند.

همان‌طور که از اسم این نوع آموزش سئو مشخص است کاملاً در خارج از سایت مربوطه انجام خواهد شد و بیشتر می‌توان آن را یک نوع بازاریابی محتوا در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف نامید زیرا به‌نوعی تبلیغات محتوای شما در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی نمایش داده‌شده و باعث اشتراک‌گذاری و جذب بیشتر کاربر خواهد شد.

در ادامه به بررسی روش‌های بهبود سئو و آموزش سئو خارجی سایت خواهیم پرداخت:

ساخت آدرس و لینک (Link Building)

شاید شما هم با این عامل آشنایی داشته باشید و برای شما اتفاق افتاده باشد که در میان یک محتوا در یک سایت به مطلبی دیگر در سایتی متفاوت لینک دهی شده و کاربر را به سایتی جدید هدایت خواهد کرد. این عمل را لینک‌های برگشتی می‌نامند و یکی از تأثیرگذارترین عوامل در سئو سایت و رتبه‌بندی سایت شما در نتایج موتورهای جستجو است هرچه تعداد لینک‌های برگشتی به سایت شما بیشتر و از طرف سایت‌های معتبرتری باشد موجب تسریع و پیشرفت سایت شما نیز خواهد شد زیرا شما با این عمل هم‌اکنون به سایت‌هایی بااعتبار بالا مرتبط شده‌اید.

ازجمله ساخت لینک‌های برگشتی به محتوای سایت خود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آدرس‌دهی در حین وبلاگ نویسی
 • ارسال کامنت و بررسی و نقد در سایت‌ها همراه با لینک سایت خود
 • ارسال پست‌های تبلیغاتی یا مرتبط در انجمن‌ها
 • ثبت سایت و محتوای خود در سایت‌های جامع
 • و…

شبکه‌های مجازی و اجتماعی (Social Media)

امروزه در هر گوشه‌ای که حین صحبت کردن هستید حتماً نامی از شبکه‌های اجتماعی را نیز خواهید شنید، یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های مرتبط بین کاربران جهانی شبکه‌های اجتماعی است که به‌راحتی تمامی دنیا را باهم مرتبط می‌سازند.

شبکه‌های اجتماعی و تعاملی می‌تواند نقش لینک برگشتی را ایفا کند البته این نکته حائز اهمیت است که تمامی لینک‌ها و آدرس‌دهی‌ها در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت NoFollow است و از ارزش کمتری نسبت به سایر لینک‌های ساخته‌شده برگشتی خواهد است.

آموزش سئو مبتدی

اشتراک‌گذاری بوکمارک (Social bookmarking)

این دسته نوعی از شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند اما با این تفاوت که کاربران تنها صفحاتی را که به آن‌ها علاقه دارند ذخیره کرده و در معرض عموم قرار خواهند داد تا دیگران نیز از صفحات مرتبط با مطالب خود بهره‌مند شوند و به‌نوعی به‌صورت دسته‌جمعی برای پیشرفت بازدیدکننده و کاربران سایت اقدام خواهند کرد.

پیاده‌سازی سئو و فن‌های آن (SEO techniques)

پیاده‌سازی و بهینه‌سازی سایت‌ها برای موتورهای جستجو یا همان بهبود سئو به دو بخش کلی ازلحاظ اجرایی تقسیم می‌شوند، نوع اول بهینه‌سازی کلاه‌سفید نام دارد که مجموعه فاکتورهای طراحی سایت خوب و مفید را در سئو شامل می‌شود؛

نوع دوم بهینه‌سازی کلاه‌سیاه نام دارد که عوامل و فاکتورهایی هستند که به‌هیچ‌عنوان از سوی موتورهای جستجو قابل‌قبول نبوده و تمامی موتورهای جستجو به نحوی آن‌ها را مضر شناخته و برای جلوگیری از آن‌ها اقدام خواهند کرد.

سئو و ویژگی‌های بهینه‌سازی کلاه‌سفید

 • کاملاً منطبق با فاکتورها و دستورالعمل‌های موتورهای جستجو است.
 • محتوای آن‌ها تکراری، کوتاه و بی‌کیفیت نیست.
 • قانون کپی‌رایت و حقوق نویسنده رعایت خواهد شد.
 • سعی در تضمین محتوا برای کاربران نه برای موتورهای جستجو
 • بررسی و تضمین محتوای ایندکس شده و محتوای نمایش داده‌شده به کاربر

سئو و ویژگی‌های بهینه‌سازی کلاه‌سیاه

 • تلاش برای جلوگیری از روش‌های فریب موتورهای جستجو و آمار اشتباه
 • هدایت از صفحات موتور جستجو به صفحات نامربوط
 • هدایت کاربران از صفحاتی که محتوای نامربوطی نمایش داده‌شده
 • مخفی کردن المان‌هایی که در محتوا قابل‌مشاهده و خواندن نیست نظیر رنگ پس‌زمینه و فونت‌های کوچک
 • چگالی بیش‌ازحد کلمه کلید و یا استفاده‌ی کلمه کلیدی نامربوط

 به‌طورکلی در بهینه‌سازی سئو کلاه‌سفید هدف رضایت کاربر و در بهینه‌سازی سئو کلاه‌سیاه هدف افزایش رتبه در موتورهای جستجو با آماری غیرواقعی و روش‌های غیرقانونی است.

سئو و ابزارهای مورداستفاده در بهینه‌سازی سئو (SEO Tools)

همواره در هر کاری پیش از هر چیزی علاوه بر دانش مربوطه به ابزارهایی مرتبط نیاز است، آموزش سئو سایت نیز از این مجموعه مستثنا نیست و ابزارهایی جهت تحلیل و تجزیه راحت‌تر سئو سایت‌ها وجود دارد که می‌تواند با بررسی‌های دقیق نقاط ضعف سایت ما را موردبررسی قرار داده و همچنین راهکارهایی برای رفع مشکلات مربوط به سئو پیشنهاد دهند.

Google Analyticsanalytics: اگر به‌صورت جدی قصد دارید در این راه قدم بگذارید و در سئو پیشرفت کنید باید بدانید که نمی‌توانید گوگل آنالیتیکس را انکار کنید چون ویژگی‌های بسیار مفیدی برای بررسی سئو سایت ازجمله نرخ بازدیدها، تحلیل ترافیک، نرخ خروج و … در آن قابل‌بررسی است

Google Search Console: یکی دیگر از ابزارهای مفید و کاربردی شرکت گوگل در زمینه سئو سایت کنسول جستجوی گوگل است که شامل مجموعه‌ای از ابزارهای مفید است که شرکت گوگل برای وبمستران ارائه کرده است که باعث تسریع در مراحل ایندکس کردن و محتواهای تکراری و … می‌شود.

Google Keyword Plan: ابزار مهم بعدی شرکت گوگل در آموزش سئو صرفاً مختص انتخاب کلیدواژه‌های مناسب محتواها است که می‌توان در بازه‌های زمانی خاص از این پلن ها برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی و پیشرفت سایت و بازدید آن استفاده نمود.

Google Mobile-Friendly Test: همان‌طور که پیش‌تر گفته شد یکی از موارد بسیار مهم در سئو واکنش گرا بودن یک سایت است که این قابلیت را به کاربر می‌دهد تا در تمامی دستگاه‌ها قادر به بررسی و مشاهده نتایج با همان کیفیت اصلی باشد.

Google PageSpeed Insight: ازجمله موارد مهم دیگر در آموزش سئو و سئو سایت سرعت بارگذاری سایت و صفحات است که این ابزار گوگل علاوه بر بررسی سرعت سایت شما بر روی بهترین سرورها می‌تواند پیشنهاد‌هایی برای بهبود سرعت بارگذاری را نیز مطرح نماید.

Sitecheckup: اما اگر نیاز به یک سامانه جامع دارید تا در تمامی زمینه‌های سئو سایت شما را بررسی نموده و نتایج را با دسته‌بندی درست همراه با پیشنهاد‌های کاربردی برای رفع مشکل اعلام نماید این ابزار گزینه‌ی مناسبی است.

Browseo: یکی از ابزارهایی است که به روش عنکبوتی محتواها را بررسی می‌کند پس اگر یک محتوا در این سایت ناقص بود سریعاً برای رفع مشکل آن اقدام نمایید چون حتماً ایرادی در سئو سایت شما وجود دارد که شما از آن بی‌خبرید.

Open Site Explorer: یکی دیگر از موارد مهم در آموزش سئو سایت آدرس‌دهی‌های خارجی بود که این ابزار به شما کمک می‌کند تا لینک‌های ساخته‌شده را بررسی نموده و آن‌ها را مدیریت ‌نمایید.

آموزش seo

نتایج سئو و بهبود سئو سایت:

در یک‌بند می‌توان گفت مناسب‌ترین تبلیغ و بهترین بازدهی زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما در موتورهای جستجو وضعیت مناسبی داشته باشید زیرا روزانه میلیاردها جستجو در موتورهای جستجو انجام خواهد گرفت و حتی اگر درصد بسیار اندکی از آن سهم شما باشد پیشرفت چشمگیری بوده و می‌تواند آینده شما را متحول کند پس حتماً بحث آموزش سئو و بهبود سئو سایت را جدی گرفته و همواره برای بهبود آن تلاش نمایید.

اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که بهینه‌سازی سئو نیازمند دانش است پس درنتیجه باید بر روی آموزش سئو کارمندان خود نیز تمرکز کرده و آن را جدی بگیرید.

 

چرا باید در دوره آموزش سئو شرکت کنیم؟

شما می توانید از طریق راه‌های مختلف سئو را یاد بگیرید. خوشبختانه منابع زیادی در اینترنت وجود دارد تا شما بتوانید بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو را یاد بگیرید. اما یک راه مطمئن برای شروع شرکت در یک دوره سئو است. حضور در دوره‌ای با اساتید حرفه‌ای و سر فصل‌های آموزشی به روز باعث می‌شود شما مسیر یادگیری خود را سریع‌تر طی کنید، از تجربیات اساتید استفاده کنید و امکان رفع اشکال داشته باشید.

علاوه بر وجود استاتید حرفه‌ای و سرفصل‌های به روز، وجود ویژگی‌هایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم در یک دوره آموزش سئو نشان دهنده کیفیت بالای آن است:

 • ارائه ۰ تا ۱۰۰ مباحث تخصصی سئو به صورت تئوری و عملی مناسب برای افراد مبتدی و حتی حرفه‌ای
 • ارائه خدمات منتورینگ و پشتیانی منتور در صورت بروز هرگونه سؤال، مشکل و ابهام
 • امکان اشتغال به محض اتمام مسیر آموزش
 • برگزاری دوره به صورت حضوری | مجازی و آنلاین
 • امکان ارتباط و مطرح نمودن سئوالات با مدرسین در طول دوره
 • امکان ارتباط و تبادل اطلاعات با سایر رشدآموزان در طول دوره
 • اعطای مدرک معتبر
 • پشتیبانی آنلاین
 • دریافت مشاوره رایگان

 

امیدواریم این آموزش و ویدئو سئو برای شما مفید قرار گرفته باشه، در نهایت منتظر نظرات شما درباره این آموزش هستیم.

 

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

s�ظر

 1. آقای شهپری خیلی کارشون درسته
  من تو جشنواره وب و موبایل ایشونو دیدم.
  البته نمی دونستم ایشون سئو کار هستند.
  ممنون ازین آموزش خوب سئو
  خیلی جاها همینو پولی میفروشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن