سئوکانتنت مارکتینگ

10 ابزار کاربردی برای انتخاب کلمه کلیدی (بسیار موثر در سئوی سایت)

ما به طور معمول برای یافتن موارد مورد نیازمان در اینترنت جستجو می کنیم. موضوع مورد جستجو برای کاربران به عنوان کلمه کلیدی شناخته می شود و محتوایی که نیاز دارند بر اساس آن کلمات کلیدی استخراج می شود. نویسندگان برای نوشتن و تولید محتوای صفحات اینترنتی به کلمات کلیدی نیاز دارند. برای به دست آوردن کلمات کلیدی باید ابزارهای انتخاب آن را بهتر بشناسید.

در اینجا می خواهیم ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی را به شما آموزش دهیم.

ابزاری های کیورد سئو

چه ابزاری را انتخاب کنیم تا بتوانیم بهترین تجزیه و تحلیل درباره ی کلمات کلیدی را داشته باشیم؟ تا بتوانیم یک بازاریابی کارآمد و بهینه ای داشته باشیم؟

می توانید از ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی برای توسعه کار خود به نحو احسن بهره ببرید. شاید شما یک طراح وبسایت یا یک بازاریاب اینترنتی باشید. برای رونق و توسعه کارتان نیاز دارید نسبت به بازار و علایق مشتریان اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید در این راستا بهترین عملکرد را داشته باشید.

ابزارهای کاربردی در انتخاب کلمات کلیدی

همانطور که گفتیم یک نویسنده برای نوشتن و تولید محتوا به کلمات کلیدی نیاز دارد. ما در ادامه می خواهیم ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی مورد استفاده در دنیا و اینکه این ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی چه خصوصیاتی می توانند داشته باشند را به شما معرفی کنیم . از جمله ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی می توان به ابزارهای زیر اشاره کرد:

 • Keyword Tool IO
 • Wordtracker
 • Keyword Planner
 • SEO Book
 • KW finde
 • Ubersuggest
 • SEOChat Suggestion Keyword Finder
 • Screamingfrog
 • WordStream’sFree Keyword Tool
 • Rellian Keyword Discovery

 

کلمه کلیدی

 

برای دیده شدن بهتر محتوا نیاز به یک عنوان عالی داریم. در این مطلب به شما نشان داده ایم که چگونه یک عنوان عالی انتخاب کنید چطور عنوان و تیتر جذاب برای محتوا انتخاب کنیم و بنویسیم؟

 

 

Keyword Tool IO کاملاً مشابه ابزار Ubersuggest عمل می کند با این تفاوت که در این ابزار، کلمات کلیدی از گوگل پیشنهاد نمی شود. بلکه  کلمات کلیدی از YouTube و Bing و یا ترکیبی از این دو به شما ارائه خواهد شد.

Wordtracker یکی از ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی است که در تحلیل کلمات کلیدی می تواند بسیار به شما کمک کند. کاری که این ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی انجام می دهد این است که شما یک کلمه کلیدی را به این ابزار می دهید و 100 کلمه کلیدی مرتبط از آن خواهید گرفت. علاوه بر این Wordtracker میانگین جستجوی روزانه این کلمات کلیدی را نشان می دهد. 

یکی دیگر از ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی ، ابزار Keyword Planner می باشد. شما به کمک این ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی علاوه بر تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی می توانید به اطلاعات زیر دست یابید:

 1. می توانید میزان رقابت کلمه کلیدی با دیگر کلمات کلیدی را بدست آورید.
 2. کدام کلمه مناسب کسب و کارتان می باشد؟
 3. جستجوی کلمه کلیدی در طی روزها، ماه ها و سال به چه میزان بوده است؟
 4. میانگین هزینه کلمه کلیدی برای اجرای کمپین های گوگل ادوردز چقدر می باشد؟

 همانطور که در مورد آخر گفته شد، این ابزار قابلیت بزرگتری به نام گوگل ادوردز دارد. همانطور که میدانید گوگل ادوردز یکی از ابزارهای تبلیغ برای سایت شما می باشد. روش کار این ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی نیز به این صورت است که در مقابل پرداخت هزینه، سایت شما در صفحه ی نتایج گوگل نشان داده می شود. 

برای کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل این متن را نیز بخوانید:انکرتکست (anchor text) چیست و چه اهمیتی در سئو و دیده شدن مطلب دارد؟

SEO Book یکی از ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی است که توسط Wordtracker ساخته شده است. این ابزار برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط از پایگاه داده های گوگل و یاهو بهره می برد. کاری که این ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی انجام می دهد، کلمات کلیدی مناسب برای توسعه کسب و کارتان ارائه می دهد که این می تواند به نوبه ی خود می تواند در بهبود عملکرد سایت شما تاثیرگذار باشد. 

 

انتخاب کلمه کلیدی

ابزار KW finder یکی از بهترین ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی می باشد که به شما کمک می کند از کلمه کلیدی که یک ماه گذشته مورد جستجو قرار گرفته، یک میانگین دقیق بدست آورید. همچنین میزان ترند شدن آن کلمه کلیدی را به شما ارائه می دهد. علاوه بر این میزان دشواری دریافت رتبه برای آن کلمه کلیدی را نیز نشان می دهد.

تفاوتی که ای ابزار با سایر ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی دارد، این است که شما تنها اجازه جستجوی 5 کلمه کلیدی در یک روز و به صورت رایگان خواهید داشت و برای جستجوی بیشتر از 5 کلمه کلیدی در روز باید پلن های آن را بخرید. 

کلمات کلیدی

این ابزار یک ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی بسیار هوشمند برای یافتن کلمات کلیدی می باشد. کاری که این ابزار انجام می دهد، ارائه کلمات کلیدی است که توسط گوگل به جستجوگر پیشنهاد می شود. این ابزار علاوه بر کلمات کلیدی گوگل، 100 کلمه کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی درخواستی شما ارائه می دهد. برای مراجعه به این لینک نیاز به یک فیلترشکن خواهید داشت.

این ابزار به شما کلمات کلیدی بسیار زیادی ارائه می دهد و علت این امر این است که از روش ترکیبی استفاده می کند. نتایج پیشنهادی این ابزار ترکیبی از Google  و Bing می باشد. کلمات کلیدی که به این روش و با استفاده از دو موتور جستجو به شما ارائه می شود، اکثراً تضمین شده توسط لیست پیشنهادی گوگل می باشد. 

keyword

این ابزار توسط یک شرکت در انگلستان به صورت کاملاً حرفه ای پیاده سازی شده است و دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد. یکی از مواردی که می توان در مورد این ابزار به آن به عنوان یکی از بهترین ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی اشاره کرد این است که نسخه ی رایگان آن دارای محدودیت هایی می باشد. به عنوان مثال این ابزار بیش از 500 آدرس را برای شما کراول نمی کند. هر چند این تعداد نیز رقم قابل توجهی است و می توان به بسیاری از کلمات کلیدی دست یافت.

این ابزار یکی دیگر از ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی قدرتمند می باشد که می تواند به شما بسیار کمک کند. WordStream’sFree Keyword Tool دارای یک پایگاه داده از کلمات کلیدی می باشد که تقریبا بیش از 10 میلیارد کلمه کلیدی را دارا می باشد. کاری که این ابزار انجام می دهد این است که کلمات کلیدی پیشنهادی را به همراه کلمات کلیدی مرتبط را ارائه می دهد. این ابزار دارای یک نسخه رایگان می باشد که به جستجوگران تنها تعداد 30 کلمه کلیدی را ارائه می دهد.

 

 

این ابزار همانند Free Keyword Tool عمل می کند. دارای یک پایگاه داده با بیش از چندین میلیارد کلمه کلیدی می باشد. علاوه بر آن تعداد دفعاتی که این کلمات کلیدی جستجو شده اند را نیز نگهداری می کند. در واقع تعداد دفعات جستجوی کلمه کلیدی مورد نظرتان در هر ماه را به شما نشان می دهد.

find best keywords

از کدام یک از ابزار های انتخاب کلمه کلیدی استفاده کرده اید و راضی بودید؟ نظر خود را در بخش نظرات به ما اعلام کنید.

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن