با استارتاپ هابهترین هاتاکسی آنلاین

بهترین تاکسی اینترنتی و آنلاین در ایران و تهران (مقایسه+کدتخفیف)

این روزها کمتر کسی هست که از تاکسی اینترنتی یا تاکسی آنلاین استفاده نکرده باشد، حضور تاکسی های اینترنتی در زندگی خیلی از ما تاثیر گذاشته، طوری که شاید روزانه چند بار از تاکسی اینترنتی استفاده کنیم و یا دوستی داشته باشیم که در یک تاکسی آنلاین مشغول به کار باشد یا روزی نباشد که اخباری در این مورد به گوشمان نرسد، در این مقاله درباره بهترین تاکسی اینترنتی و تجربیات مختلف در این زمینه صحبت می کنیم، همراه ما باشید.

تاکسی اینترنتی

تاکسی اینترنتی چیست؟

تقریبا در اواسط سال ۹۳ بود که تهرانی ها متوجه شدند، می‌توانند بدون تماس تلفنی و پیداکردن شماره آژانس و یا گرفتن و چانه زدن با تاکسی‌ها، برای رفت و آمد خود تاکسی بگیرند.

ماشین هایی که عمدتا  تمیز بودند و رانندگان آن با  رفتاری مناسب حاضر می‌شدند با قیمتی  پایین تر از آژانس‌ها و دربستی‌ها به جابه‌جایی مسافران از مبدا مورد نظر به مقصد دلخواه مبادرت بورزند و کافی بود برای استفاده از تاکسی اینترنتی فقط یک گوشی هوشمند داشته باشند.

این ماشین ها که ابتدا تاکسی یاب نام داشتند، از اردیبهشت ۹۴ نام خود را از تاکسی یاب به اسنپ تغییر دادند.

و امروزه حضور تاکسی‌های آنلاین و حجم زیاد استفاده روزانه از آنها باعث شد دید مردم نسبت به استارتاپ‌ها افزایش پیدا کند و حتی گاها در اطراف خود می‌بینید که مردم ازعباراتی مثل «اسنپ بگیر» استفاده می کنند.

حتی خود شما خیلی به ندرت پیش می‌آید برای کرایه ماشین به آژانس زنگ بزنید و می توانیم نتیجه بگیریم یکی از کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می شود، آژانس های تاکسی هستند.

 

ملاک های بررسی بهترین تاکسی اینترنتی

در این مقاله قصد داریم به مقایسه و بررسی چهار تاکسی اینترنتی در ایران که بیشترین استفاده را دارند بپردازیم.

از همان چند سال گذشته که اولین تاکسی‌های اینترنتی در ایران شروع به فعالیت کردند سه تاکسی اینترنتی اسنپ، تپ‌سی و کارپینو  و ماکسیم بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده‌اند که در این مقاله قصد داریم به بررسی این چهار تاکسی اینترنتی بپردازیم.

اما پیش از اینکه به بررسی هر کدام بپردازیم بهتر است که یک سری ملاک و معیار که باعث خواهد شد بتوان یکی از این سرویس‌ها را به عنوان بهترین تاکسی اینترنتی در نظر گرفت را مورد بررسی قرار دهیم.

۱- قیمت گذاری مناسب مسیرها در تاکسی آنلاین

بی شک داشتن قیمت مناسب برای سفرهای درون شهری بیشترین اولویت را داراست.

آنچه سبب می‌شود مسافران برای سفرهای درون شهری خود، یک اپلیکیشن را نسبت به اپلیکیشن دیگری ترجیح دهند به عواملی چون کارایی و راحتی کار با اپلیکیشن، در دسترس بودن ماشین‌های متعدد، رعایت احترام به حقوق مسافر و از همه مهم‌تر نرخ مناسب، بستگی دارد.

از آنجایی که تاکسی‌های اینترنتی بر اساس برخی ساختارهای مختلف مانند مسافت، میزان ترافیک و… محاسبه می‌شود، بنابراین در هر ساعت از روز یا شب ممکن است قیمت مختلفی برای یک مسیر یکسان وجود داشته باشد.

وقتی مبدا و مقصد را برای شروع سفر انتخاب می‌کنید، کاری که اپلیکیشن انجام می‌دهد این است که پیش از هر چیز مسیرهای منتهی به مقصد را بررسی خواهد کرد. سپس ترافیک را در نظر گرفته و همچنین بر اساس میزان درصدی که بر اساس ساعت وجود دارد در نهایت قیمت محاسبه و نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال اگر شما در ابتدای روز کاری و در ساعت ۶ صبح درخواست سفر کنید به دلیل اینکه ترافیک زیادی وجود ندارد نسبت به زمان‌هایی مثل عصر که ترافیک وجود دارد قیمت کمتری خواهید داشت. معمولا در بیشتر تاکسی های اینترنتی در ساعاتی که ترافیک وجود دارد ۳۰ درصد افزایش قیمت نسبت به ساعات بدون ترافیک وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت محاسبه شده مربوط به نوع سرویس انتخابی است. به عنوان نمونه در بیشتر تاکسی‌های اینترنتی وضعیتی وجود دارد که به کمک آن بتوانید خودرو مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنید.

خودروهایی چون پراید  در رده بندی معمولی یا کلاسیک قرار دارند که شاید دوست نداشته باشید با چنین خودروهایی سفر کنید و در مقابل بخواهید سوار خودروهایی میان رده مثل برلیانس شوید که در این صورت باید هنگام انتخاب سرویس حالت ویژه را انتخاب کنید.

یا اگر خانم‌ هستید، دوست دارید که راننده حتما خانم باشد و بخواهید خودرویی که راننده خانم دارد را انتخاب کنید.

 

۲- ارائه تخفیف‌های مناسبتی

تاکسی‌های اینترنتی کار خود را از پایتخت شروع کرده و به مرور فعالیت خود را در سایر شهرهای بزرگ و کوچک ایران توسعه دادند. به همین جهت یکی از تخفیف‌هایی که ارائه می‌شود ارائه سفر رایگان در بازه زمانی مشخصی است که برای اولین بار فعالیت آنها در یک شهر جدید آغاز می‌شود.

یا در مناسبت‌های ملی و روزهای خاص نیز کدهای تخفیف برای رزرو خودرو ارائه می‌شود تا از این جهت هم جذب مسافر بیشتری را داشته باشند و هم اینکه تعداد مسافران جابجا شده خود را بیشتر کنند. مسافران نیز تمایل به این سرویس‌ها دارند و معمولا شبکه‌های اجتماعی که کدهای تخفیف ارائه می‌شود را دنبال می‌کنند.

۳- ارائه سرویس‌های مختلف

سرویس‌های مختلف باعث خواهد شد تا سفری راحت را داشته باشید. هر کدام از تاکسی‌های اینترنتی این ویژگی را در خود پیاده سازی کرده‌اند تا بتوانید سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

یکی از این موارد شامل حمل مسافر یا بسته است. اسنپ علاوه بر سرویس خودرو، سرویس دیگری را برای موتور سیکلت‌ها راه‌اندازی کرده است تا بتوانید بسته‌های پستی خود را از این طریق به دست دیگران برسانید.

یا همانطور که در بالا ذکر شد در هنگام درخواست خودرو شاید به دنبال خودروهای لوکس باشید که در این صورت می‌توانید هنگام انتخاب مبدا و مقصد، نوع خودرو خود را انتخاب کرده و با پرداخت هزینه بیشتر از خودرو لوکس یا راننده خانم برای سفر درون شهری خود استفاده کنید.

۴- تعداد خودروها و رانندگان زیاد

داشتن تعداد خودرو زیاد یکی از عواملی است که باعث خواهد شد سریع‌تر به مقصد برسید. گاها پیش می‌آید که به دلیل نبود خودرو در نزدیک‌ترین محدوده مورد نظر شما باید دقایقی را صبر کنید تا یک خودرو خالی آماده حمل مسافر باشد. یا اینکه منتظر بمانید به موقعیت مکانی شما برسد.

وجود چنین مشکلی بزرگترین کاستی برای یک تاکسی اینترنتی خواهد بود که برطرف کردن آن هم به استخدام تعداد رانندگان بیشتر نیاز دارد.

۵- رابط کاربری و دسترسی سریع

یکی از کاستی‌هایی که می تواند در هنگام درخواست خودرو وجود داشته باشد نبود رابط کاربری مناسب یا در دسترس نبودن سرویس به روش‌های دیگر باشد. به عنوان نمونه طی اتفاقی که در اپ استور و آی‌تونز رخ داد این بود که برنامه اسنپ به دلایل مختلفی حذف شد.

در چنین زمانی اسنپ بعد از چند روز به این نتیجه رسید تا نسخه تحت وب درخواست خودرو خود را ارائه کند. در این صورت حتی اگر گوشی اندروید یا ios نداشته باشید یا اینکه به صورت کلی از گوشی هم استفاده نکنید، به راحتی قادر خواهید بود از طریق مرورگر به آدرس نسخه تحت وب مراجعه کرده و درخواست سفر خود را ثبت کنید.

۶- امنیت و رعایت حقوق مسافر

حضور تاکسی‌های آنلاین نه‌تنها امنیت را کاهش نداده است، بلکه باعث شد سطح جدیدی از آن را تجربه کنیم؛ به واسطه این استارتاپ‌ها مسافر با چند Tap کردن در این اپلیکیشن‌ها، می‌تواند وضعیت سفر خود را با آشنایان خود به اشتراک بگذارد و به صورت Live تحت نظارت باشد. تا همین چند سال پیش این ویژگی و سطح امنیت را در شکل سنتی تاکسی و آژانس نداشتیم و افراد با ترس و نگرانی مداوم نگران حال عزیزانش تا رسیدن به مقصد و خبردادن آنها می‌شدند.

تامین امنیت مسافران مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. تقریبا همه سرویس‌ها در ابتدا به این شکل بودند که شماره شما برای راننده در دسترس بود و از طریق پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام میشد که خودرو رسیده و در انتظار شماست.

این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی مثل مزاحمت و زیر سوال بردن حریم شخصی کاربران میشد که تاکسی‌های اینترنتی تصمیم گرفتند بستری برای تبادل پیام و تماس تلفنی مستقیما از طریق برنامه خود فراهم کنند.

اما باز هم با این حال در برخی موارد کاربران از این گلایه دارند که تجربه سفر خوبی را با برخی رانندگان ندارند.

وجود این موارد هم باعث شد تا از ابتدا قابلیتی در برنامه‌ها ایجاد شود تا مسافر پس از اتمام سفر امتیاز خود را برای راننده ثبت کند. در این صورت با بررسی امتیازات راننده میتوان به این نتیجه رسید که اگر راننده‌ای برخی موارد را رعایت نمی‌کند و امتیاز پایینی دارد را از ناوگان حمل خارج کرد.

البته در حال حاضر اسنپ امکان تماس با شماره نامشخص را فعال کرده که متاسفانه این شماره اختلالات زیادی دارد.

۷- ارائه سفر رایگان

برخی تاکسی‌های اینترنتی قابلیتی را مثل امتیاز گیری یا بر اساس بالا بودن تعداد سفر در برنامه خود لحاظ کرده‌اند که بر اساس این معیارها میتوانید در برخی مواقع سفر رایگان داشته باشید.

به عنوان نمونه در برخی از تاکسی‌های اینترنتی که برخی مسافران دارای تعداد سفر بسیار بالایی بودند و استفاده زیادی از برنامه می‌کردند این قابلیت برای چنین افرادی فراهم شد تا گاها در بازه‌های زمانی خاص سفر رایگان را تجربه کنند.

 • سفر رایگان اسنپ: با استفاده از کد معرف و دعوت هر یک از دوستان خود به اسنپ، ۸٫۰۰۰ تومان اعتبار به آنها هدیه داده می‌شود که در اینطور حساب شما به مبلغ ۱۵٫۰۰۰ تومان شارژ خواهد شد. حال هر زمان قصد سفر داشته باشید این ۱۵٫۰۰۰ تومان لحاظ می‌شود که در صورت بالا بودن مبلغ مقدار باقیمانده آن را پرداخت می‌کنید.
 • سفر رایگان تپ‌سی: در تپ‌سی نیز دقیقا چنین روشی وجود دارد. تفاوتی که در این روش وجود دارد این است که با دعوت هر یک از دوستانتان به کمک کد معرف مبلغ ۵ هزار تومان برای آنها تخفیف لحاظ شده و خود شما نیز می‌توانید از ۵ هزار تومان تخفیف استفاده کنید. بنابراین اشکالی که تپ‌سی در این حالت دارد این است که مبلغ به عنوان تخفیف به شما داده می‌شود و امکان استفاده از آن به صورت شارژ و افزوده شدن به حساب کاربریتان فراهم نیست.
 • سفر رایگان کارپینو: سفر رایگان در این تاکسی اینترنتی نیز مشابه تپ‌سی به صورت تخفیف لحاظ می‌شود، با این تفاوت که مبلغ آن ۱۰ هزار تومان است.

۸- عدم ارائه سرویس به افراد دارای معلولیت

یکی از بزرگ‌ترین عیب تاکسی‌های اینترنتی که در هیچ یک از آنها هنوز هم با تعداد درخواست بالا ثبت نشده این است که امکانی برای مسافرانی که دارای معلولیت هستند ثبت نشده است.

به عنوان نمونه در برخی از موارد که این افراد گله داشتند این بود که درخواست خودرو داشته‌اند اما خودروی فرستاده شده برای آنها طبق معمول پراید بوده که دوگانه سوز بودن آن باعث شده تا فرد سفر را لغو کند، چون امکان جاگیری ویلچر را ندارند.

از آنجایی که با لغو سفر به تعداد بیش از ۳ مورد اکانت به حالت تعلیق در می‌آید، تا زمانی که این مورد به کمک پشتیبانی برطرف نشود دیگر امکان استفاده از برنامه وجود ندارد.

این مورد را شخصا از دو سرویس دهنده اسنپ و تپ‌سی درخواست کردم، تنها پاسخی که به آن داده شد این بود که این موضوع در حال بررسی است و به زودی پیاده سازی خواهد شد. اما هنوز هم پس از گذشت دو سال خبری از افزودن قابلیتی برای اینکه خودرو مناسب‌تر برای افراد دارای معلولیت قابل انتخاب باشد وجود ندارد.

افراد ناشنوا نیز مشکل جدی دارند و در ارتباط گیری با راننده واقعا دچار مشکل هستند.

۹- در دسترس نبودن

به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده در زمان خاصی که خواستید اسنپ بگیرید، نه‌تنها سرویس اسنپ قطع بوده، بلکه تپسی و کارپینو هم دچار اختلال بودند. این اختلال همزمان تاحدی بوده که بسیاری به این فکر فرو می‌روند که: «مگر می‌شود همزمان قطع شوند؟! حتما روی یک سرور قرار دارند یا حتما همشون مال یه شرکته»

متاسفانه چون تعداد درخواستهای اسنپ بیشتر می باشد، زمانی که سرورهای اسنپ به هر دلیلی ناگهان دچار اختلال شوند؛ سیل عظیمی از مردم که تاکسی می‌خواهند، وقتی متوجه اختلال در اسنپ می‌شوند، به سراغ اپلیکیشن‌های رقیب او یعنی تپسی و کارپینو می‌روند.

این تاکسی های اینترنتی که انتظار این حجم از ریکوئست را ندارند، دچار اختلال می‌شوند.

بررسی سرویس‌های تاکسی‌های اینترنتی

همانطور که چند باری در مثال‌ها ذکر شد، داشتن سرویس‌های ویژه باعث می‌شود که سفر مناسب تری را تجربه کنید که در ادامه به معرفی برخی از سرویس‌های ویژه هر تاکسی اینترنتی می‌پردازیم.

تاکسی اینترنتی اسنپ snapp

بعد از اینکه مبدا و مقصد را مشخص کردید، مشابه تصویر زیر می‌توانید از بخش سرویس‌های ویژه‌ای که در برنامه تعبیه شده است، سرویس دلخواه خود را انتخاب کنید. با انتخاب هر سرویس قیمت متفاوتی برای شما لحاظ شده که می‌توانید پس از بررسی هر کدام یکی از آنها را انتخاب کنید.

اسنپ اکو تجربه یک سفر خوب و اقتصادی را برای شما رقم خواهد زد که در واقع سرویس پایه اسنپ، همین گزینه است و به صورت پیش فرض این گزینه انتخاب می‌شود.

اگه می‎خواید به عنوان راننده در اسنپ مشغول به کار بشین، در این لینک براتون آموزش ثبت نام راننده در اسنپ رو آماده کردیم

آموزش ثبت نام راننده اسنپ

 

در سرویس اسنپ پلاس، سفر شما درجه به مراتب بالاتری خواهد داشت چرا که با خودروهای لوکس و جدیدتر، تجربه سفری باکیفیت را نسبت به حالت پایه خواهید داشت.

سرویس اسنپ رز نیز مختص خودروهای بانوان می‌شود؛ با انتخاب این نوع سفر راننده خودرو خانم خواهد بود و بانوان سفر بهتر و راحت‌تری را تجربه خواهند کرد.

در نهایت سرویس اسنپ باکس قرار دارد که به کمک آن می‌توانید یک بسته را توسط پیک موتوری به مقصد برسانید.

مهم‌ترین مزایای اسنپ:

 • بهره گیری از تعداد بسیار زیاد خودروها در تمامی مناطق شهر
 • قدیمی‌تر بودن
 • ورود توسط حساب کاربری گوگل بدون نیاز به ثبت نام جداگانه
 • عدم قطعی سرور و سرعت بالاتر نسبت به تپ سی

اسنپ در چه شهرهایی فعال است؟

  • آذربایجان شرقی (تبریز، سردرود، سهند)
  • آذربایجان غربی (ارومیه، خوی)
  • اردبیل (اردبیل، سرعین)
  • اصفهان (آران و بیدگل، اصفهان، بهارستان، خمینی‌شهر، درچه، دولت‌آباد، شاهین‌شهر، فلاورجان، فولادشهر، کاشان، نجف‌آباد، ویلاشهر)
  • البرز (کرج، نظرآباد، هشتگرد)
  • ایلام (ایلام)
  • بوشهر (بوشهر، چغادک، عالی‌شهر)
  • تهران (اسلامشهر، بومهن، پردیس، تهران، رباط‌کریم، رودهن، شهریار، لواسانات)
  • چهارمحال و بختیاری (شهرکرد)
  • خراسان رضوی (چناران، سبزوار، شاندیز، طرقبه، طوس، گلبهار، مشهد، نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه)
  • خراسان شمالی (بجنورد)
  • خوزستان (آبادان، اهواز، خرمشهر، اندیمشک، دزفول)
  • زنجان (زنجان)
  • سمنان (سمنان، شاهرود، شهمیرزاد، مهدی‌شهر)
  • سیستان و بلوچستان (زاهدان)
  • فارس (شیراز، صدرا، کازرون، لارستان، مرودشت)
  • قزوین (قزوین)
  • قم (قم)
  • کردستان (سنندج)
  • کرمان (کرمان)
  • کرمانشاه (کرمانشاه)
  • کهگیلویه و بویراحمد (یاسوج)
  • گلستان (گرگان)
  • گیلان (آستانه اشرفیه، انزلی، رشت، کوچصفهان، لاهیجان، لنگرود)
  • لرستان (خرم‌آباد، بروجرد)
  • مازندران (آمل، ارطه، امامزاده عبدالله، امیرکلا، ایزدشهر، بابل، بابلسر، بهنمیر، جویبار، خوش رودپی، دابودشت، زرگر شهر، ساری، سرخرود، سورک، شیرگاه، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، مرزیکلا، نکا، هادی شهر، پایین هولار، کیاکلا، گتاب، گلوگاه بابل)
  • مرکزی (اراک، ساوه)
  • هرمزگان (بندرعباس)
  • همدان (بهار،مریانج، ملایر، همدان )
  • یزد (تفت، مهریز، یزد، اردکان، میبد)

 

تاکسی اینترنتی تپ‌سی TAP30

سرویس‌های ویژه در تاکسی اینترنتی تپ‌سی به ۳ گزینه ختم می‌شود که در تصویر زیر نمونه آن را مشاهده می‌کنید.

سرویس کلاسیک که در واقع سرویس پایه و اصلی تپ‌سی است شامل خودروهای معمولی می‌شود که با استفاده از آن تجربه یک سفر معمولی را خواهید داشت.

سرویس پرو تجربه سفری باکیفیت‌تر را به شما خواهد داد، زیرا خودروهای موجود در این سرویس شامل خودروهای لوکس هستند.

در نهایت سرویس پرایم قرار دارد که مخصوص بانوان بوده و مشابه همان سرویس رز اسنپ است. به کمک این سرویس می‌توانید راننده خانم را برای سفر انتخاب کنید.

اگه می‎خواید به عنوان راننده در تپسی مشغول به کار بشین، در این لینک براتون آموزش ثبت نام راننده در تپسی رو براتون آماده کردیم

آموزش ثبت نام راننده تپسی

محاسبه‎ی هزینه‎ی‎ سفرها در تپسی چگونه است؟

محاسبه‎ی هزینه‎ی سفرها موضوع چالش برانگیزی می‎باشد که باید طوری اتفاق بیفتد که باعث جلب رضایت مسافر و راننده به طور همزمان شود.

در اپلیکیشن تپسی، الگوریتمی به کار رفته است که هزینه‎ی سفرها را با توجه به نوع و زمان سفر و به صورت خودکار محاسبه می‎کند.

به عبارت دیگر، هر سفر دارای ویژگی خاصی مثل میزان ترافیک، مسافتی که باید در طول سفر طی شود و در دسترس بودن خودرو در هنگام درخواست سفر می‎باشد و این الگوریتم هزینه ی هرکدام از ویژگی ها را به طور مجزا محاسبه می‎کند.

یکی از مزیت های سیستم قیمت گذاری تپسی این است که افزایش قیمت ها کاملا هدفمند می‎باشد.

مثلا اگر مسافری درخواست سفری داشته باشد که مسیرش کم ترافیک است اما این درخواست در ساعات اوج ترافیک باشد، نیازی نیست هزینه ی بیشتری برای ساعات اوج ترافیک بپردازد.

محاسبه هزینه‎ی سفر به این شکل، به مسافر و راننده این تضمین را می دهد که هر گونه افزایش هزینه، مبنایی منطقی و منصفانه دارد.

مهم‌ترین مزایای تپ سی:

 • هزینه پایین تر نسبت به اسنپ در برخی مسیرها
 • خودروهای با کیفیت‌تر
 • نشان دادن ترافیک لحظه‌ای خیابان‌ها
 • اولین سفر شما تا سقف ۱۵ هزار تومان رایگان خواهد بود

تپ‎سی در چه شهرهایی فعال است؟

تهران، شیراز، کرج، اصفهان، تبریز، مشهد، لاهیجان، بندرانزلی، رشت، اهواز و یزد، کرمان، ارومیه،ساری، بابل، قائمشهر.

کد تخفیف تپ‎سی

با استفاده از لینک زیر تپسی رو نصب کنید و یک سفر رایگان هدیه بگیرید.

ورود به تپسی

تاکسی اینترنتی کارپینو

«کارپینو» نخستین شرکتی بود که از سازمان تاکسیرانی مجوز ارائه خدمات در زمینه تاکسی آنلاین گرفت.

کارپینو که نخستین شرکت با مجوز رسمی از تاکسیرانی بوده است هنوز نتوانسته رشد قابل توجهی نشان دهد در حالی که شاهد حضور رانندگان تاکسی در سرویس‌های اینترنتی رقیبش هستیم.

از آنجایی که کارپینو مختص تاکسی‌های درون شهری است بهترین مزیتی که دارد در این است که شامل طرح‌های ترافیکی نخواهد بود. بنابراین اگر به موقعیتی قصد سفر دارید که ورود خودروهای مجاز به آنجا فراهم نیست، استفاده از این تاکسی اینترنتی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

در کارپینو نیز مشابه دو سرویس قبلی امکان استفاده از انواع خودرو عادی، لوکس و حتی ون نیز وجود دارد. علاوه بر این می‌توانید راننده خودرو را هم انتخاب کنید که آقا باشد یا خانم.

تقریبا به جز مورد آخر همه ویژگی‌های بالا در هر سه سرویس دهنده اسنپ، تپ‌سی و کارپینو لحاظ شده و از رتبه خوبی برخوردار هستند.

تاکسی اینترنتی دینگ

“دینگ” یکی دیگر از تاکسی های اینترنتی می‎باشد که در ایران شروع به کار کرده اند.

از ویژگی های این تاکسی اینترنتی می‎توان قابلیت رزرو و در اختیار را نام برد. در حالت رزرو شما می‎توانید از قبل تاکسی را برای زمان خاصی رزرو کنید و نگران دیر آمدن تاکسی و دیر رسیدن نباشید.

در صورتی که بخواهید در یک روز و چند ساعت به چندین مکان مختلف سفر کنید می‎توانید با استفاده از سرویس در اختیار این کار را به راحتی و با هزینه کم انجام دهید.

دینگ فعلا فقط در تهران فعال می‎باشد.

تاکسی اینترنتی ماکسیم

سامانه حمل و نقل ماکسیم یکی از بزرگترین موسسات IT در روسیه را دارا می باشد که کسب و کاری پیچیده همچون سامانه حمل و نقل آنلاین را در کشورهای مختلف راه اندازی کرده و تصمیم ورود به مارکت ایران را گرفته است.

شرکت ماکسیم از سال ۲۰۱۴ به بعد به فعالیت‌های برون مرزی خود روی آورد و اولین سفر موفقیت آمیز خود را ۲۴ مورخ  مهرماه ۹۶  در تهران انجام داد.

ماکسیمی ها پس از تهران به شهرهای باجمعیت بالای ۱ میلیون نفر رفتند و بعد هم به شهرهای با جمعیت صدهزار نفر ورود پیدا کردند.

تاکسی اینترنتی ماکسیم

امکانات تاکسی اینترنتی ماکسیم:

 •   امکان رزرو خودرو برای ساعت و روز دلخواه
 • مشخص بودن هزینه سفارش پیش از آغاز سفر
 • پشتیبانی رایگان و ۲۴ ساعته از طریق پیامک و تماس تلفنی
 • امکان ثبت سفارش از طریق شماره ۱۶۱۱ در هر ساعت از شبانه روز
 • ثبت درخواست‌های تکمیلی همچون نیاز به صندلی کودک در خودرو، همراه داشتن بار
 • امکان افزودن مقصدهای دوم، سوم و …

کشورهایی که تاکسی اینترنتی ماکسیم حضور دارد:

ماکسیم در حال حاضر در کشور های ایران، آذربایجان، اندونزی، ایتالیا، اوکراین، بلاروس، بلغارستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، گرجستان، روسیه و شیلی فعال است.

شهرهای ایران که ماکسیم حضور دارد:

ماکسیم امروزه با فعالیت در ۶۰ شهر ایران، بزرگترین تاکسی آنلاین از حیث وسعت فعالیت در کشور محسوب می‌شوند.

تا به امروز، تجربه سفر با سرویس ماکسیم را ساکنان شهرهایی چون اصفهان، اهواز، بندرعباس، تهران، تبریز، رشت، زاهدان، شیراز، قم، کرمان، مشهد، یزد و بسیاری دیگر از شهرهای ایران داشته‌اند.‎

 

سرویس جدید ماکسیم به مسافران کمک میکند هنگامی که از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده نمی کنند و یا امکان اتصال تلفن همراه به اینترنت وجود ندارد، از خدمات سامانه درخواست خودروی ماکسیم استفاده کنند. گفتنی است مراحل رد یا قبول درخواست مسافر، هرلحظه از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اطلاع مسافر می‌رسد و پس از تعیین راننده و پذیرش سفارش توسط وی، اطلاعات راننده شامل نام و نام خانوادگی، شماره پلاک خودرو، رنگ و مدل آن، زمان رسیدن راننده به مشتری و نیز هزینه سفر توسط اپراتور به مسافر اعلام می شود.

یکی از تفاوت های ماکسیم با تپ سی و اسنپ

مسافرین اسنپ یا تپ سی بارها از پیدا نکردن ماشین در ساعت‌های پیک ترافیک، مخصوصا در مناطقی از شهر که درخواست‌ها از آن قسمت‌ها بیشتر است، انتقاد کرده‌اند.

گاهی این عدم دسترسی به سرویس به خاطر عدم موجودیت خودرو است و خیلی اوقات به این دلیل است که رقم در نظر گرفته شده برای سفر در زمان‌های ترافیک برای راننده مناسب نیست.

در ماکسیم قسمتی وجود دارد که شما به دلخواه خودتان می‌توانید رقمی به مبلغ سفر اضافه کنید تا راننده را برای قبول کردن سرویستان راضی کنید

 

کدام تاکسی اینترنتی ارزان تر است؟

 

مسیر دانشگاه الزهرا به نمایشگاه بین المللی در تهران ساعت ۱۹

تپ سی ۷۵۰۰ تومان

اسنپ ۱۱۵۰۰ تومان

 بررسی در چند مورد دیگر نشان می دهد که هزینه های تپ سی نسبت به اسنپ کمتر می باشد.

بقیه تاکسی های اینترنتی در تهران و شهرستان ها

تاکسی اینترنتی کاروانرو :

شما با این اپلیکیشن می‌توانید افرادی را که با شما هم مسیر هستند پیدا کنید و هزینه سفر خود را کاهش دهید.

کاروانرو به شما کمک میکنه تا افرادی که با خودرو به محلی مشابه شما سفر میکنند رو پیدا کنید، این کار به صورت بالقوه‌ای باعث کاهش زمان سفر روزانه شما و کم کردن هزینه سفر تا نصف میشه.

با تقسیم خرج سفر، راننده‌ها می‌توانند هزینه های خود را تا ۸۰ درصد کاهش دهند. مسافران هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای ناچیز، از راحتی سفر با خودروی شخصی لذت ببرند.

تاکسی آنلاین تاچسی :

اپلیکیشن تاچسی امکان ارائه خدمات مختلفی نظیر سواری، ون، پیک موتوری و سرویس ویژه بانوان را برای شما فراهم می‌کند، تاچسی فعالیت خود را ابتدا در شهر مشهد و اکنون در شهرهای یزد و اهواز  و گرگان نیز فعالیت دارد.

تاکسی آنلاین همپاشو :

این اپلیکیشن برای کاهش ترافیک شهر ارائه شده است. بدین صورت که شما می‌توانید همسفر خود را پیدا کنید و با این کار تعداد خودروهای تک سرنشین در شهر کاهش می‌یابد. همچنین شما می‌توانید در این اپلیکیشن مشخصات کلی همسفر خود را هم وارد کنید.

همپا، یک سرویس کارپولینگ است که مسافر ها و راننده های هم مسیر، همسفر خود را پیدا میکنند و با اشتراگ گذاری یک خودرو، همسفر میشوند.
البته در حال حاضر سایت این مجموعه در دسترس نمی باشد.

تاکسی اینترنتی رهسپار

(سامانه اشتراک گذاری سفرهای شهری و بین شهری)

رهسپار راه کاری نوین برای سفری ایمن و ارزان است که به وسیله به اشتراک گذاری وسیله نقلیه در سفر های بین شهری صورت میگیرد. به این روش Ridesharing گفته میشود.

رهسپار اولین سامانه امن به اشتراک گذاری سفر، در ایران می باشد که با ارائه خدمات برتر، در میان کاربران خود محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

در این سامانه افرادی که از خودرو شخصی استفاده میکنند و تک ‌سرنشین هستند، مسیر خود را در نرم‌افزار رهسپار اعلام می‌کنند و مسافرانی که با آنها هم‌ مسیر هستند و مبدا و مقصد مشترکی دارند از طریق این نرم ‌افزار به یک دیگر معرفی می‌شوند و می‌توانند با هم، همسفر شوند.

تاکسی اینترنتی قونقا

تاکسی آنلاین قونقا یک سیستم هوشمندِ درخواست تاکسی اینترنتی در تبریز است که کاربران می توانند بدون نیاز به تماس تلفنی یا دادن آدرس به موقعیت مکانی خود، هرجایی از شهر که باشند، تاکسی درخواست کنند

قونقا یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های خود را کاهش خودروهای تک سرنشین و به صرفه‌تر کردن استفاده حمل و نقل عمومی عنوان کرده، طوری که بارها مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که با کاهش هزینه سفرهای درون شهری کاری خواهند کرد که بیرون آمدن با اتومبیل شخصی برای هیچ کس صرفه اقتصادی نداشته باشد.

در سرویس جدید قونقا به نام قونقا خطی مسافران می‌توانند سفر دربستی خود را با افراد دیگری که هم مسیر با آنان هستند به اشتراک گذاشته و هزینه بسیار کمتری نسبت به سفر مشابه در سرویس معمولی قونقا پرداخت نمایند، این درحالیست که در مقابل نیز رانندگان می‌توانند درآمد بالاتری نسبت به قبل کسب نمایند و این یعنی یک پروسه برد برد برای مسافر و راننده.

هم‌اکنون قونقا با داشتن روزانه حدود ۱۲هزار سفر و بیش از ۵هزار راننده در سطح شهر تبریز می‌خواهد با ایجاد تنوع در خدمات قشر بزرگتری را در دایره خدمات خود قرار داده و وارد این سیستم نماید.

 

لطفا شما نیز در قسمت نظرات از تجربیات خود از تاکسی های اینترنتی برایمان بگویید.

از نظر شما بهترین تاکسی اینترنتی و آنلاین کدام است؟

 

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

s�ظر

   1. سلام کار پینو نوشته بود که در وقت ثبت نام کد معرف را وارد کنید و هدیه دریافت کنید نصب کردم موقع ثبت نام اصلان جای برای کد معرف وجود نداشت یعنی دورغه

 1. چند بار سعی کردم از اپلیکیشن ماکسیم استفاده کنم، اما متاسفانه کار نکرد !!
  امکان انتخاب مبدا رو نقشه رو نداشتم و پین روی نقشه ثبت نمیشد.
  در این بازار رقابتی تاکسی های اینترنتی، کار نکردن اپلیکیشن ایراد بزرگیه.

  1. قطعا اسنپ از همه د دسترس تر هست و هر لحظه اناده هست اما باقی موارد نیستند و اگر هم باشن قبول نمیکنن

 2. با تشکر از مطلب خوب و مفید مقایسه تاکسی های انلاین / میخواستم بپرسم کدوم اپلیکیشن یا سایت سفر بین شهری که بشه به عنوان همسفر راننده ای رو پیدا کرد نه بصورت دربستی وجود داره که فعال هم باشه وجود دار؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن