بهترین هاتاکسی آنلاین

کدام تاکسی اینترنتی برای رانندگان مناسب تر است؟(مقایسه دقیق بین اسنپ و تپ‎سی)

اگر پیگیر دنیای تاکسی های اینترنتی باشید؛ می توان گفت که این روزها تعداد آن به اندازه‌ای افزایش داشته است؛ که انتخاب هر کدام برای یک نقل مکان ساده، می تواند به راحتی هر شخصی را سردرگم نماید. از سویی دیگر، چالش جدیدی پیش روی اشخاص که می خواهند کار خود را با این تاکسی های مدرن امروزی آغاز کنند نیز وجود دارد. البته همیشه در انتخاب کردن عجله جایز نیست! چون ممکن است یک مورد نسبت به دیگر موارد موجود، بهتر یا اندکی نامناسب باشد. اگر جزء دسته ی دوم هستید، و می خواهید بدانید کدامیک بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان محسوب می شود، سعی کنید تا قبل از هرگونه تصمیم گیری، این مطلب را از دست ندهید.

بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان

یکی از پررنگ‌ترین رخدادهایی که به واسطه حضور اسنپ و سایر تاکسی‌های آنلاین ایجاد شده، بحث اشتغال»است.

به‌ دلیل حضور تاکسی‌های آنلاین، درآمد بسیاری از افراد کاهش پیدا کرد و حتی عده‌ای از شغل رانندگی برای شرکت‌ها و آژانس‌ها استعفا داده‌اند یا اخراج شدند، اما همان اسنپ و سایر استارتاپ‌های این حوزه صدها هزار شغل ایجاد کردند.

می‌توان گفت حدود 1 میلیون فرد توسط آنها به طور مستقیم مشفول به کار شده است که حدود 40% آن فعال محسوب می‌شوند؛ این میزان اشتغال‌زایی در کشور ما که طبق آمار رسمی بین 3 تا 4 میلیون بی‌کار دارد جای تامل دارد.

بخش بزرگی از این تعداد افراد شاغل را راننده‌ها تشکیل می‌دهند. از حدود 400 هزار راننده فعال در تاکسی‌های آنلاین عده‌ای به شکل کار تمام وقت در آن مشغول هستند و عده‌ای دیگر، پاره‌وقت یا شغل دوم.

خب، مشغول بودن در این شغل مزایای خودش را دارد؛ از «رئیس خود بودن» گرفته تا «محدود به بازه زمانی نبودن».

بررسی اسنپ و تپسی

بطور کلی تاکسی های اینترنتی ابتدا از سال 94 فعالیت خود را آغاز کردند. این آغاز فعالیت در جهت بهبود جابجایی و کنار گذاشتن دشواری های پیش روی مسافران صورت گرفت. از بین موارد موجود، به عنوان بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان که امروزه نامشان بر سر زبان ها افتاده است، می توان اسنپ و تپسی را نام برد. درست است که هر دوی این تاکسی ها عملکردی مشابه یکدیگر دارند. اما مزایا و معایبی در هریک وجود دارد که باعث می شود؛ انتخاب هر کدام با توجه به این فاکتور ها صورت گیرد.

اسنپ (Snapp)

 

مهمترین ویژگی مربوط به یکی از بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان، میزان درآمد آن است. باید بدانید که، میزان درآمد رانندگان اسنپ براساس کاهش کمیسیون ۱۵ درصدی به آنها ارائه می شود. اما پاداش دهی به رانندگان همواره وجود دارد.

از سویی دیگر می توان گفت که، روند تسویه حساب در این شرکت به صورت یک روز در میان انجام می شود. البته با توجه به عوامل متعدد موجود در این حوزه، میزان درآمد در هر ساعت، بخاطر تعداد سفرها متغیر است.

در فاکتور بعدی به عنوان انتخاب بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان می توان گفت، که اسنپ در صورت لغو یک سفر خاص توسط مسافر، مبلغی را به راننده ارائه می دهد.

شما به عنوان یک راننده در اسنپ، درآمد و سفر های بیشتری خواهید داشت. زیرا این تاکسی اینترنتی کاربرانی در حدود 580 هزار نفر دارد، که باعث رشد 100 درصدی استفاده از آن در ایران شده است. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست؛ که بدانید رانندگان فعال در این شرکت بیمه ندارند.

– از جمعه (۳۰ فروردین 98) پرداخت برای رانندگان اسنپ در روزهای تعطیل فعال شده است.
در صورت داشتن حساب در بانک‌های ملی، ملت، صادرات، سپه، تجارت و پاسارگاد تسویه حساب رانندگان اسنپ در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود.

– توان‌یابان، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران کسر کمیسیون نخواهند داشت.

-هزینه سفر با اسنپ بسته به موقعیت‌های مختلف به صورت پلکانی دستخوش تغییر خواهد شد و با در نظر گرفتن میزان عرضه و تقاضا به صورت میانگین افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

اسنپ در ساعات طرح ترافیک از سفرهایی که مبدا یا مقصد آن داخل محدوده طرح باشد، کمیسیون دریافت نمی‌کند. بنابراین برای راننده‌ها این دسته از سفرها جذاب‌تر هستند.

درآمد در تاکسی اینترنتی اسنپ به  الگوی رانندگی راننده اسنپ و اینکه چه زمانی راننده فعالیت می کند(مثلا اگر در زمان اوج سفرها باشد یعنی صبح های زود یا بعداز ظهرها- قطعا مسافر بیشتری وجود دارد) و دیگر عوامل بستگی دارد و قطعا اگر الگو رانندگی اصولی و مناسبی راننده اسنپ داشته باشد، می تواند درآمد خوبی کسب کند.

اسنپ برای جذب راننده جدید، پاداش هایی را برای معرفی یک راننده توسط رانندگان اسنپ در نظر گرفته است که از 25 هزار تومان تا 60 هزار تومان متغیر است.

به طور مثال در شهری مانند تهران یک راننده اسنپ با حدود 10 سفر (یا 10 مسیر) در روز می تواند میانگین درآمد روزانه 150 هزار تومان داشته باشد.

البته رانندگان اسنپ در شهری مانند مشهد، شرایط بهتری دارند، دلیل آن نیز کم بودن ترافیک بطور نسبی نسبت به تهران می باشد.

تپسی (TAP30)

تپسی

تاکسی اینترنتی تپسی مدتی بعد از اسنپ معرفی شده است. هزینه ی سفر برای مسافران در این اپلیکیشن تاکسی اینترنتی، کمی ارزان تر از اسنپ است، و می تواند از این لحاظ نیز برای عده‌ای از مسافران اولویت باشد. برعکس اسنپ، در تپسی در صورت لغو سفر مبلغی به راننده تعلق نخواهد گرفت.

اگر می خواهید در تپسی به عنوان راننده استخدام شوید باید بدانید که میزان مبلغ برای شروع کار و استعلام های مربوطه از شما دریافت خواهد شد.

در تپسی همچنین، پاداش ها بر اساس دوره های مختلف به رانندگان داده می شود. کمیسیون در این تاکسی اینترنتی به صورت 15 درصد محاسبه می شود. لازم به ذکر است که بررسی پیشینه‌ی راننده در تپسی به صورت استعلامی بوده؛ و مبلغی از این لحاظ از وی دریافت نخواهد شد.

در تپسی همچنین هیچگونه بیمه‌ای برای رانندگان در نظر گرفته نخواهد شد. اما تعداد کمتر رانندگان این تاکسی اینترنتی باعث می شود، تا این شرکت هنوز هم اقدام به استخدام راننده بیشتری نماید. سرویس و مزایایی که در تپسی ارائه می شود، پایه و اصلی بوده، و می‌تواند جزء بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان به حساب آید.

لطفا از تجربیات رانندگی خود در تاکسی های اینترنتی در بخش نظرات برایمان بگویید.

 

با حضور تاکسی های اینترنتی شرایط برای رانندگان آژانس های سنتی چگونه می شود؟ آیا بهتر است یا بدتر؟

خیلی از رانندگان آژانس‌های سنتی بدلیل هزینه های پایین تر تاکسی های اینترنتی، ازین وضعیت ناراحت هستند ولی در واقعیت شرایط بهتری برای رانندگان فراهم شده است.

۱) با درگرفتن رقابت بین اپلیکیشن‌ها کمیسیونی که راننده به آژانس سنتی پرداخت می‌کند، کم‌تر می‌شود و پول بیش‌تری در جیب راننده می‌ماند.

۲) راننده آژانس نیاز ندارد مسیر برگشت را خالی برگردد یا در خیابان دنبال مسافر برگردد و در نتیجه ضریب اشغال خودرو‌ تقریبا دو برابر می‌شود. ضمن این که از بابت آلودگی هوا و ترافیک هم به نفع شهر است.

۳) چون بازار کاراتر می‌شود و تابع تقاضای حمل و نقل به سمت راست می‌رود (یعنی بازار حمل و نقل بزرگ‌تر می‌شود) تقاضای بیشتری هم به سمت راننده‌ها می‌آید.

۴) اسنپ و تپسی هنوز سیاست قیمت‌گذاری لحظه‌ای منسجمی ندارند و بیشتر پاداش موردی به رانندگان پرداخت می‌کند، ولی اگر این‌ نوع سیاست‌ها را هم اعمال کنند تعرفه رانندگان متناسب با ترافیک و وضعیت رانندگی تغییر می‌کند.

۵) و هنوز جای زیادی هست که خدمات ارزش‌افزوده (مثل تحویل بسته، سرویس مدرسه، خرید و…) هم به این قضیه اضافه شده و درآمدهای جدیدی برای رانندگان خلق کند.

موج اضافه شدن به تاکسی‌ های اینترنتی از سوی رانندگان آژانس روز به روز بیشتر می‌شود. نرخ‌های مقرون به صرفه‌تر و سریع السیر بودن تاکسی‌ های آنلاین، مسافران را تا حد زیادی راضی نموده، حتی مقابله به مثل اتحادیه آژانس‌داران با ساخت اپلیکیشنی مشابه با نام «آژانسی» هم توفیقی نداشت و عدم استقبال از آن باعث تعطیلی‌اش شد.

این موارد نشان می‌دهد که تاکسی‌های اینترنتی دایره مشتریان وسیع‌تری دارد و بخت و اقبال بیشتری هم پیدا کرده‌اند.

بهترین تاکسی های اینترنتی و آنلاین رو برای شما در این مطلب گردآوری کردیم بهترین تاکسی اینترنتی و آنلاین در ایران و تهران

مقایسه‌ی درآمد راننده‌ها در ایران و آمریکا

دو نمونه‌ی مشهور از اپلیکیشن‌های درخواست ماشین در آمریکا اوبر (Uber) و لیفت (Lyft) هستند که اولی قسمت بسیار بزرگ‌تری از بازار را در اختیار دارد. (براساس گزارش بیزینس اینسایدر در حال حاضر حدود ۷۷ درصد) در نتیجه، ترجیح دادم وضعیت کرایه‌ها در اوبر را بررسی کنم.

تاکسی

در وبسایت اوبر اطلاعات دقیقی در این مورد وجود ندارد. اما در آن به این موارد اشاره شده:

 • هر راننده‌ای که بیش‌تر کار کند، درآمد بیش‌تری هم دارد. (پس به‌تر است میزان درآمد به ازای هر ساعت کار را بسنجیم و مقایسه کنیم)
 • کرایه‌ها در انتهای مسیر و براساس قیمت پایه، طول مسیر و مدت زمان سفر حساب می‌شوند.
 • میزان کرایه‌ها در زمان‌های اوج درخواست افزایش می‌یابد. (گاهی اوقات تا ۲٫۱ برابر حالت عادی)
 • رانندگان اوبر از ابتدا تا انتهای هر سفر زیر پوشش بیمه قرار دارند. اوبر مسئولیت اشخاص ثالث و آسیب‌های جانی به راننده را تا سقف پرداخت یک میلیون دلار بیمه می‌کند. (هرکدام از دو مورد عنوان‌شده تا سقف یک میلیون دلار برای جبران هزینه‌هایی که بیمه‌ی پایه‌ی راننده جبران نمی‌کند)
 • علاوه بر این، اوبر می‌تواند به درخواست راننده‌ها به هزینه‌های ایجادشده به خاطر مسافرین (مثل هزینه‌های تمیز کردن ماشین) هم پاسخ دهد و آن‌ها را پرداخت کند.

 

درآمد

بسته به شهر، ترافیک، ساعت کار و میزان درخواست سفر، درآمد رانندگان متفاوت هست. مثلاً درآمد راننده اسنپ می‌تواند بسته به زمان و مکان از 5 هزار تومان در ساعت الی 25 هزار تومان در ساعت متغیر باشد که البته حق کمیسیسون، بنزین و استهلاک باید از این مبلغ کسر شود. یعنی در صورت کسب 10 هزار تومان ممکن است تنها 6 الی 7 هزار تومان برای راننده باقی بماند. این را هم در نظر بگیریم که این رانندگان بیمه نمی‌باشند.

به نقل از خبرگزاری CBSNEWS که در 14 اسفند ماه 96 منتشر شد، رانندگان اوبر سه سال پیش به صورت میانگین در ساعت 19 دلار دریافت می‌کردند.

بر طبق آمار بروز وبسایت Glasdoor این میزان برابر 3 الی 42 دلار در ساعت و عمدتاً 15 دلار در ساعت است.

تصویر زیر متعلق به درآمد یک راننده‌ی شرکت اوبر است که در سال 2016 گرفته شده است:

درآمد

در این تصویر Fare به معنای درآمد حاصل از انجام سفر و Uber Fee نیز همان حق کمیسیون است.

عبارت Surge به معنای افزایش قیمت است. همانند اسنپ و تپسی، در ساعات و مکان‌هایی که راننده کم و تعداد مسافران زیاد است، شرکت اوبر هزینه‌ی سفر مسافران را بالا می‌برد که با عنوان Surge نمایش داده می‌شود. مکان‌های پردرخواست مشمول Surge هستند که به صورت لحظه‌ای و متغیر در نقشه‌ی رانندگان نمایش داده می‌شود.

عبارت Boost نیز به معنای افزایش قیمت است با این تفاوت که Boost معمولا با اطلاع‌رسانی قبلی اتفاق می‌افتد. ممکن است به هر دلیل از جمله مراسم فرهنگی، طرح‌های تشویقی و … سفرهایی که در یک مکان یا زمان خاص رخ خواهند داد، شامل Boost یا همان افزایش قیمت شوند.

در صورتی که Surge و Boost هردو همزمان روی دهد و افزایش قیمت Surge از Boost بیشتر و یا بالعکس باشد، مورد بیشتر به نفع رانندگان اعمال می‌شود. همچنین در صورتی که افزایش قیمت Boost در مکانی خاص بیشتر باشد، حق کمیسیون از راننده اوبر کسر نمی‌شود.

تصویر زیر (که در سال 2017 گرفته شده) متعلق به درآمد یک راننده کمپانی Lyft می‌باشد. تعداد سفرهای انجام شده توسط او 40 عدد و میزان آنلاین و آماده به کاربودنش 19 ساعت و 11 دقیقه است. طی این ساعات او 543 دلار درآمد کسب کرده است. یعنی در ساعت 28.5 دلار درآمد داشته است. البته نکته‌ی بسیار مهم، شاید مهم‌تر از درآمد حاصل شده، موارد درج شده در تصویر است:

انعام

جزئیات درآمد

درآمد حاصل از سفرها: 325.68 دلار

انعام مسافران: 31 دلار

پاداش: 3.15 دلار

درآمد حاصل از سفرهای لغو شده: 5 دلار

ارجاع راننده (درآمد حاصل از معرفی راننده): 129.83 دلار

تسفیه حساب سریع: -50 سنت (منفی نیم دلار)

حق کمیسیون: -65.75 دلار

سایر پاداش‌ها

در آمد تشویقی (در تصویر گنجانده نشده): 129 دلار

اینگونه چنانچه به درآمدها نگاه شود، با کسر و در واقع در نظر نگرفتن درآمد تشویقی و درآمد حاصل از ارجاع راننده، درآمد میانگین برای هر ساعت در حدود 10 دلار بوده است اما همانگونه که گفته شد، به صورت میانگین این رانندگان 15 دلار در ساعت کسب می‌کنند.

تفسیر و مقایسه چند مورد با شرایط موجود در اسنپ

درآمد حاصل از سفرهای لغو شده

در Lyft در صورتی که حتی راننده با گذشت 5 دقیقه از زمان رسیدنش به مبدأ، خود سفر را لغو کند، 5 دلار به صورت آنی به او پرداخت می‌شود. در مقایسه با سرویس‌دهندگان داخلی، لیفت مبلغ بسیار بیشتری بابت لغو سفر پرداخت می‌کند؛ لغو سفر پس از رسیدن به مبدا می‌تواند از سوی راننده رخ دهد. همچنین مسافر تنها 5 دقیقه فرصت دارد که در مبدأ سفر حضور یابد و سوار ماشین شود. در اسنپ و تپسی تا 10 دقیقه پس از رسیدن راننده، مسافر می‌تواند تاخیر داشته باش و در محل حاضر نشود.

انعام مسافران

به نظر من جالب‌ترین بخش انعام مسافران است. این دکمه می‌تواند در اپلیکیشن اسنپ و تپ30 نیز تعبیه شود. در نتیجه بسیاری از مسافران ترغیب به پرداخت انعام می‌شوند. همچنین بسیاری از افراد که عادت به پرداخت مبلغ به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن دارند و در نتیجه امکان پرداخت مبالغ بیشتر حتی در صورت تمایل برایشان مقدور نیست، اینگونه می‌توانند مبلغی بیشتر به صورت آنلاین پرداخت کنند.

پاداش

پاداش‌های دوره‌ای توسط اسنپ و تپسی به رانندگان تعلق می‌گیرد که شاید مقایسه‌ی کیفیت آن با اوبر و لیفت به دلیل عدم اطلاع دقیق از شرایط مکان‌های مختلف تحت پوشش بسیار سخت باشد.

تسویه حساب سریع

شاید بشود این مورد رو با پرداخت شتابی مقایسه کرد که با کسر 500 تومان، مبلغ سریعاً به حساب شخص مورد نظر واریز می‌شود. این آپشن هم‌اینک تنها در اوبر و لیفت (سرویس دهندگان خارجی) وجود دارد که بابت آن نیم دلار کسر می‌شود.

حق کمیسیون

با وجود امکان کسب درآمد بسیار بسیار بیشتر در اوبر و لیفت، حق کمیسیون این دو شرکت به ترتیب 25 و 20 درصد است که در مقایسه با اسنپ و تپسی که به ترتیب 13 و 15 درصدند، با اختلاف زیادتر است. البته هر دو سرویس‌دهنده‌ی خارجی دارای طرح‌های تشویقی بسیارند. برای مثال با انجام تعداد سفرهای هفتگی معین در لیفت، رانندگان از پرداخت کمیسیون در آن هفته معاف می‌شوند.

تاریخچه سفر

خوبی دیگر اپلیکیشن‌ رانندگان اوبر و لیفت، نگه داشتن تاریخچه تمامی سفرها به صورت دقیق است. یعنی مبدا و مقصد مسافر، مسافت، زمان سوار و پیاده کردن مسافر، درآمد حاصل شامل هزینه سفر، انعام و حق کمیسیون و مسیر انتخابی به تفکیک و به سادگی برای هر سفر قابل مشاهده است. اپلیکیشن اسنپ و تپ30 این موارد را به صورت ناقص برای هر سفر به راننده نمایش می‌دهند.

 

فیلتر مقصد

اوبر و لیفت آپشنی به نام Destination Filter دارند که برای رانندگان بسیار مفید است. فرض کنید به عنوان راننده قصد رفتن به مکان خاصی دارید. در این صورت آن مکان را در نقشه اپلیکیشن خود ثبت می‌کنید. اینگونه Uber یا Lyft بر اساس مقصد شما مسافرانی با مقصد مشابه به شما پیشنهاد می‌دهند. امکان استفاده از این قابلیت در Lyft نامحدود ولی برای Uber تنها تا 2 بار در روز مجاز است.

این قابلیت هنوز در سیستم اسنپ و تپسی تعبیه نشده است.

عضویت راننده

با عضویت در اوبر، این شرکت حدود 1000 دلار به شما به عنوان راننده پرداخت می‌کند که در نقطه مقابل لیفت میزان چند برابر این مبلغ پرداخت می‌کند.

اسنپ مبلغ 10 هزار تومان در ابتدا می‌گیرد (درآمد سفر اول) و پست نیز بابت ارسال گواهی سوء پیشینه مبلغ بیش از 50,000 تومان دریافت می‌کند. تپسی بابت عضویت مبلغی دریافت نکرده و پیشینه‌ی راننده را خود از طریق مرکز استعلام می‌گیرد.

تصویر مسافر

همانطور که می‌دانید نمایش مدل و رنگ و پلاک ماشین راننده و همچنین تصویر او برای پیدا کردن و تعیین هویتش توسط مسافر بسیار مفید است اما در نقطه مقابل در مورد مسافران چطور؟

شرکت Lyft تصویر مسافران را به راننده نمایش می‌دهد و از این طریق راننده به راحتی می‌تواند آن‌ها را پیدا و سوار کند اما Uber این قابلیت را در اپلیکیشن خود جای نداده است. در Snap و Tap30 ما شاهد امکانات در سطح پایین‌تر هستیم. یعنی اسنپ تنها نام مسافر را نمایش می‌دهد که کمک می‌کند تا در صورت نیاز با پرسیدن نام مسافر او را پیدا کنید که البته گاهاً مسافران نام‌های ناقص و مستعار دارند. تپسی از این حد هم پایین‌تر رفته و حتی نام مسافر را هم به راننده نمایش نمی‌دهد.

نمایش تصویر مسافر و یا حداقل نام صحیح و کامل او در مکان‌های پرتعدد مثل سینما و هایپراستارها کمک بزرگی به رانندگان جهت یافتن مسافر می‌کند.

نقشه و برنامه مسیر یاب (اپلیکیشن مکان یاب)

تاکسی اینترنتی

بی‌شک Waze اپلیکیشن برتر و محبوب به خصوص برای رانندگان اوبر و لیفت در آمریکا و اروپا است که رقیبش Google Maps است. البته در حالی Google Maps رقیب اصلی Waze است که خود اپلیکیشن ویز نیز از سال 2013 متعلق به گوگل است.

در ایران با وجود استفاده‌ی گسترده‌ی رانندگان به طرق مختلف از Waze، نصب و استفاده از این اپلیکیشن ممنوع است و در صورت اطلاع از استفاده‌ی آن ممکن است خیلی سریع حساب کاربری راننده بسته شود.

در آخر، صرف‌نظر از اینکه کدام سرویس‌دهنده‌ی ایرانی بهتر است یا کیفیت و شرایط برای مسافران و رانندگان چگونه است و سرمایه‌گذاران و حامیان اصلی این شرکت‌ها چه کسانی هستند، وجود اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاین در ایران رضایت نسبی هم برای رانندگان و هم مسافران در پی داشته است .

هزینه دریافت شده توسط این دو اپلیکیشن، با توجه به آنکه پورسانت پرداختی راننده کم‌تر است و لازم نیست مسیر برگشت را خالی طی کند، نسبت به تاکسی‌های شهری و آژانس‌ها پایین‌تر بوده و برای برخی از مسیرها (همچون فرودگاه امام خمینی) حتی تا نصف هم می‌رسد که این امر سبب رضایت‌مندی مشتریان شده است. از سوی دیگر، رانندگان سایر بخش‌ها نظیر تاکسی‌رانی یا فرودگاه‌ها، از این امر رضایت ندارند که قاعدتا انتظار می‌رود آن‌ها برای کسب رضایت مشتریان خود، اقدام به رقابت کنند.

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

s�ظر

 1. دوستانی که بیکار هستن و ماشین دارن اگر تمایل دارن توی شرکت های تاکسی اینترنتی ثبت نام کنند و کار کنن من ماکسیم رو بهشون پیشنهاد میکنم….

 2. امروز با تپسی درخواست قبول کردم از میدان امام خمینی به کریم خان اول سنایی قیمت زد هفت هزار تومن وقتی رسیدم به مقصد و پایان سفر زدم قیمت تغییر کرد به پنج هزار تومن وقتی با پشتیبانی تماس گرفتم گفتن که زودتر پایان زدی ولی من دقیقا دم مبدا شروع زدم و مقصدی که مسافر زده بود پایان ولی پشتیبانی تپسی میگه ما باید ب مسافر زنگ میزنیم تایید کرد پول و میدیم فکر میکنن همه عین خودشون دزد هستن منم گفتم دیگه تپسی کار نمیکنم و پاکش کردم چون بار اولشون نبود

 3. مواردی در مورد مشکلا اسنپ خواستم عرض کنم
  وقتی مسافر در خواست می دهد و راننده مسیری را طی کرده به مقصد می رسد و مواجع میشه با یک بار، یا کودک زیر ۱۸ یا بسته که فلان جا ببرو کرایه ات را بگیر.
  اگر در قوانین اسنپ تخلف حساب میشود ؟ چرابه راننده و بقیه دروغ می گوید ؟
  اگر تخلف است پس باید سر حرف و قوانین خودش بماند ، راننده گزارش داد باید مسافر را جریمه کند و هزینه راننده را پرداخت کند.
  چرا به چه دلیل با چه قانونی راننده تاوان تمام مشکلات و قوانین اسنپ اشتباه و حتی قوانینی که خود اسنپ گذاشته و راننده هزینه و ضرر اش را پرداخت می کند برای چه ؟
  قوانین اسنپ گذاشته بابت رعایت و بابت عدم رعایت ان چی به راننده که هر طدف متضرر است می رسد ؟
  بسته را مسافر جا گذاشته ببرید شرکت تحویل بدهید، خب مسافر عقل درست حسابی ندارد ،مسافر مشکل را درست کرده بابت تحویل و رفت و امد شرکت چی گیر راننده می اید ؟
  شخصا نمی دهم و هیچ قانونی هم نیست ملزم کنه مفت تاوان اشتباه مسافر را بدهم. شده مواقعی بسته ای جا مانده گفتم فلان جا هستم اسنپ بزن بیام و تحویل بدهم تازه لطف می کنم برات چون جابجای بسته ممنوع است.
  مورد دیگر تعداد سرنشین بالا، وقتی به مبدا می رسیم و با تعداد بالا مواجع میشویم، اصول اینه گزارش و لغو و هزینه اش را تمام بگیریم.
  مورد اصلی لغو سفر بارها و بارها از این کانال گفته شده چرا به چه دلیل راننده باید تاوان سرکاری و لغو و اشتباه مسافر را پرداخت کند ، چقدر گفتن جریمه کنید ، چرا اسنپ پشت گوش می اندازد،
  دلیلش اینه یک نفر نیست لغو می زنه ، شخصا برای امتاحان هفته قبل ۵ بار لغو سفر زدم هیچ اتفاقی هم برام نیفتاد، جالبه بدونید مواقعی کرایه من را پایین هم اورد ?
  بله دوستی که قبلا گفت بود دلیل لغو سفر کاملا درست است
  اسنپ در مواقعی وقتی لغو سفر می زنی بار دوم در خواست می دهی کرایه را پایین می اورد ?
  مورد بعدی تماس پشتیبانی ، چرا رایگان نیست، چقدر باید کرایه بگیریم و با ۲۰ درصد کمسیون ، در مواردی که مشکل است باید پیام تکراری اپراتور را رد کنیم ، صف و نوبت انتظار را رد کنیم ، ته کار که همه می دانند هیچ گونه رسیدگی نیست و برای سرکار گزاشتن راننده و برای اینکه بگن ما پشتیبانی داریم تعدادی را جمع کردهاند فقط و فقط هزینه شارژ شما را بخورند والا یک نمونه بفرمایید که مشکل خل شده است.
  درست مثل کد SCL1029
  که صدردصد چرت است.
  تمام مشکلات و قوانین اسنپ هزینه اش را راننده می پردازد. دلیل اش چی هست؟ تا کی بی تفاوت ، عدم رسیدگی ، این کلاه برداری نیست ؟ قوانین خودشم عمل نمی کند ؟

 4. سلام من خواستم تو اسنپ ثبت نام کنم رفتم گفتن شیشه ماشین دودی هست.
  شیشه من کمتر از ۱۰درصد دودی هست قبلا ۲۵درصد بود که افتاب زده ازبین برده فقط یه لایه مونده که از۳۰متری هم ادم اونور ماشین رو میبینه چه برسه داخل.

 5. قرار نیست کسی به فکر شما باشد فکر جیب خودشون هستن… پس صبور باش و به کارت ادامه بده تا کار برات سخت نشه… مهم کسی است که پول پرداخت میکنه نه راننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن