بهترین ها

معرفی بهترین سایت های آموزش تایپ 10 انگشتی و تست سرعت تایپ

اگر در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر فعالیت می کنید، حتما می دانید که سرعت تایپ محتوا چقدر اهمیت دارد.

معیار سنجش سرعت تایپ شما، تعداد کلماتی است که در هر دقیقه تایپ می کنید. دانستن سرعت تایپ خود، می تواند شما را در جهت بهبود سرعت تایپ یاری کند. برای دانستن این مسئله بهترین سایت های تست سرعت تایپ به شما کمک فراوانی می کنند.

شاید شما هم افرادی  را دیده باشید که با سرعت و دقت زیاد و  بدون نگاه کردن به کیبورد تایپ میکنند و محتوای خودشان را مینویسند.

احتمالا با خود فکر کرده اید که چون این افراد متخصص هستند، تایپ سریع برای آنها ضروری است. اما ما معتقد هستیم که تایپ سریع چیزی است که امروزه همه‌ی افراد اعم از متخصص و غیر متخصص باید به آن مسلط باشند.

 با ما همراه باشید تا بهترین سایت های تست سرعت تایپ را برای شما معرفی کنیم. این سایت ها علاوه بر اینکه از شما تست تایپ می گیرند، در کنار آن به آموزش تایپ بدون غلط با ترفندها و روش های مختلف می کنند.

در ادامه به معرفی پانزده سایت از بهترین سایت های تست سرعت تایپ، برای سنجش سرعت تایپ انگلیسی و فارسی شما می پردازیم.

اما قبل از پرداختن به بهترین سایت های تست سرعت تایپ، یک سری قوانینی وجود دارد که بهتر است به آنها اشاره کنیم.

این سایت ها با بررسی های مختلف، کلماتی را در کنار هم قرار می دهند که از لحاظ بلندی، طول کلمه و حروف کیبورد استاندارد هستند. شما یک دقیقه فرصت دارید تا کلماتی که برای شما نمایش داده می شود را تایپ کنید. و سپس رکورد خود را مشاهده نمایید.

سرعت تایپ بالا چه اهمیتی دارد؟

برای برنامه نویسان، وبلاگ نویسان و حتی نویسندگان محتواهای سایت، سرعت تایپ اهمیت بسیار دارد. حتی در برخی از مشاغل، سرعت تایپ تاثیر مستقیمی بر میزان درآمد افراد خواهد داشت.

با دانستن میزان سرعت تایپ، می توانید تلاش کنید سرعت تایپ خود را بهبود ببخشید. چرا که بهبود سرعت تایپ هم برای صرفه جویی در وقت شما مناسب است و هم در برخی مشاغل سرعت تایپ یکی از ملاک های استخدام می باشد.

پس بهتر است برای سرعت تایپ خود تلاش کنید تا آن را بهبود ببخشید. در قدم اول باید تایپ یک انگشتی یا دو انگشتی را رها کنید. تمرین کنید تا بتوانید از هر ده انگشت خود استفاده کنید.

یک نکته مهم که در خصوص تایپ ۱۰ انگشتی وجود است این است که این امکان را به شما می دهد علاوه‌ بر اینکه تندتر تایپ کنید، تمرکزی روی خود تایپ کردن و کیبورد نداشته باشید و تمام تمرکزتان را بر روی کاری که انجام می دهید بگذارید. چیزی در سایر مدل تایپ ها امکان پذیر نیست، چرا که باید ببینید انگشتتان روی کدام کلمه قرار دارد.

در بهترین سایت های تست سرعت تایپ که معرفی خواهد شد، به شما مدت زمان شصت ثانیه فرصت داده می شود تا کلماتی که مد نظر است را  تایپ کنید. با فشردن یک کلمه از کیبورد استارت کار شما زده می شود و تا یک دقیقه فرصت دارید هر کلمه را که ظاهر می شود تایپ کنید.

در نهایت تعداد کلمات سرعت تایپ شما را مشخص می کند. سرعت تایپ خوب به موارد متعددی بستگی دارد. نتایج زیر، نشان دهنده وضعیت شما در تایپ خواهد بود:

اگر در یک دقیقه سی تا سی و پنج کلمه تایپ کنید، شما یک تایپیست آماتور هستید.

اگر در یک دقیقه چهل تا پنجاه کلمه تایپ کنید، شما یک تایپیست معمولی هستید.

اگر در یک دقیقه شصت تا هفتاد و پنج کلمه تایپ کنید، شما یک تایپیست حرفه ای هستید.

اگر در یک دقیقه بالای نود کلمه تایپ کنید، شما یک تایپیست فوق حرفه ای هستید.

و اگر رکورد شما کمتر از سی کلمه در دقیقه باشد، شما یک تایپیست به حساب نمی آیید. نتیجه هر چه باشد جای نگرانی نیست، کافی است تمرین کنید تا بتوانید رکورد خود را بهبود ببخشید.

یک تایپیست خوب بدون نگاه کردن به کیبورد و با ده انگشت خود به راحتی می تواند تایپ کند. 

 

سرویس تایپایران

اولین سایتی که قصد معرفی آن را داریم سایت تایپایران است. از جمله بهترین سایت های تست سرعت تایپ، سایت تایپایران می باشد. این سایت یکی از بهترین سایت های دارای آزمون تایپ می باشد. همچنین یکی از سایت های خوب برای پروژه های تایپی به صورت دورکاری است.

برای استفاده از آزمون تایپ می توانید بدون ثبت  نام، از بخش آزمون تایپ این سایت، وضعیت تایپ خود را بسنجید. همچنین زبان هایی که می توانید امتحان کنید، زبان فارسی، عربی و انگلیسی می باشد. قابل ذکر است که تایپایران اولین و بزرگترین مرکز تخصصی تایپ در ایران است.

وب سایت تایپسرا

یکی دیگر از بهترین سایت های تست سرعت تایپ که امکان تست تایپ را برای کاربران فراهم کرده است، سایت تایپسرا است. شما می توانید در این سایت، وضعیت تایپ فارسی خود را بسنجید. این وب سایت یک ابزار ایرانی است که پروژه های تایپی را هم انجام می دهد.

وب سایت تایپو

سایت تایپو یکی دیگر از سایت هایی می باشد که امکان تست تایپ شما در دو زبان انگلیسی و فارسی را فراهم می کند. در کنار این مسائل، آموزش های لازم را هم در اختیار شما قرار می دهد. همچنین طرح های تشویقی دارد که شرکت کنندگان ترغیب به افزایش و بهبود سرعت تایپ خود شوند.

 

تایپکده

سایت تایپکده هم از جمله بهترین سایت های تست سرعت تایپ است که می توانید برای تست سرعت تایپ خود به آن مراجعه کنید. این سایت علاوه بر آزمون تایپ، به آموزش تایپ ده انگشتی هم می پردازد. همچنین این سایت لیست نفرات برتر در حوزه تایپ را هم به شما نمایش می دهد.

 

۱۰Fast Fingers

یک سایت بین المللی برای تست سرعت تایپ شماست که یکی از بهترین سایت های تست سرعت تایپ در عرصه بین المللی می باشد. اگر دوست دارید در عرصه بین المللی خود را محک بزنید، می توانید از این سایت استفاده کنید.

این سایت زبان های زیادی از جمله زبان فارسی را پوشش می دهد. آزمون های آن هم متنوع است. می توانید آزمون 500 یا 1000 کلمه ای هم بدهید. یا آزمون های 250 کلمه ای برای تست سرعت تایپ خود بدهید. همچنین جو رقابتی زیادی در این سایت بین المللی وجود دارد. از جمله امکانات این سایت بین المللی، امکان تست چند نفره می باشد.

 

LiveChat

اگر به دنبال بهترین سایت های تست سرعت تایپ انگلیسی هستید، این سایت گزینه مناسبی می باشد. LiveChat  یک سایت انگلیسی برای تست سرعت تایپ انگلیسی هستید، این سایت گزینه مناسبی می باشد. محیط گرافیکی خوب و جذابی دارد و از سرعت تایپ انگلیسی شما تست می گیرد.

 

TestMyTypingSpeed

از جمله بهتریت سایت های تست سرعت تایپ که سرعت تایپ شما را به راحتی و به خوبی اندازه می گیرد، سایت TestMyTypingSpeed می باشد. همچنین این ابزار یک افزونه روی مرورگر هم دارد که می توانید از آن به خوبی استفاده کنید.

اگر تایپیست هستید و یا به تایپ علاقه دارید، بد نیست این مقاله مرتبط به استخدام رو هم بخونید بهترین سایت استخدام و کاریابی ایران کدام است؟

سایت Nitro Type Race

این سایت نیز یکی از سایت های تست سرعت تایپ شماست. محیطی کاملأ رقابتی دارد و شما را تشویق به گسترش قدرت و سرعت تایپتان می کند. همچنین آموزش های مفیدی برای کودکان دارد و ابزار مناسبی برای تست تایپ انگلیسی کودکان است.

 

سایت Key Hero

یکی از بهترین سایت های تست سرعت تایپ سایت Key Hero می باشد. این سایت از چندین زبان پشتیبانی می کند که متاستفانه زبان فارسی جز آن نیست. همچنین این سایت ایده و راه هایی برای افزایش سرعت تایپ شما دارد. می توانید با مراجعه به این سایت قدرت تایپ انگلیسی خود را تست کنید و برای بهبود آن تلاش کنید.

 

The Typing Cat

سایت فوق یک سایت بسیار متفاوت برای تست و آموزش تایپ می باشد. یعنی علاوه بر اینکه شما می توانید آزمون تایپ دهید، می توانید از آموزش های مفیدی هم بهره مند شوید. این همه ماجرای این سایت مفید نیست. این سایت به صورت گرافیکی و منظم به شما نشان می دهد که از انگشت خود در کدام بخش استفاده کنید تا سرعت تایپ خود را بالا ببرید.

 

Keybr

یکی از بهترین سایت های تست سرعت تایپ، سایت Keybr می باشد. این سایت تست سرعت تایپ مناسب افراد سن بالا است. این سایت تنها تست تایپ نیست. بلکه اشتباهات شما را تشخیص داده و کمک می کند سرعت تایپ خود را بالا ببرید. همچنین آموزش های مفیدی را برای کاربران تدارک دیده است.

 

Ratatype

تایپ سریع

اگر به دنبال گرفتن گواهی هستید، سایت Ratatype  انتخاب مناسبی برای شماست. در این سایت شما تست تایپ به زبان انگلیسی داده و گواهی دریافت می کنید. در صورتی که نمره بالا گرفتید گواهی طلایی خواهید داشت. بر اساس نتایج آزمون تایپ شما، گواهی طلایی، نقره ای یا پلاتین به شما تعلق خواهد گرفت. از این گواهی می توانید در موارد بسیاری استفاده کنید.

 

Typing Master 10

تایپ ده انگشتی

می خواهیم درباره یک سایت بسیار جذاب صحبت کنیم. از جمله بهترین سایت های تست سرعت تایپ، سایت فوق می باشد. در سایت Typing Master 10 بعد از آزمون و تست تایپ، بازی ها و برنامه های مناسبی برای افزایش سرعت تایپ شما تدارک دیده شده است.

شما با استفاده از این سایت، از یک تایپیست آماتور تبدیل به یک تایپیست حرفه ای خواهید شد. ابزارها و بازی های این سایت شما را در راه رسیدن به یک تایپیست حرفه ای کمک خواهند کرد. توجه داشته باشید که این سایت از زبان انگلیسی پشتیبانی می کند.

 

FreeTypingGame

سرعت تایپ

این وب سایت، جهت تست تایپ شما مناسب است و فضای ساده ای دارد. شما می توانید با استفاده از این سایت، مهارت تایپ به زبان انگلیسی خود را بسنجید. همچنین این سایت ابزارها و بازی های مناسبی برای افزایش سرعت تایپ شما تدارک دیده است.

 

Goodtyping

تست سرعت تایپ

یکی از بهترین سایت های تست سرعت تایپ، سایت Goodtyping  می باشد. این سایت ساده، با بیست و هفت درس و بیست و سه طرح بندی متفاوت، تلاش می کند قدرت تایپ شما را افزایش دهد.

اگر قصد افزایش قدرت تایپ انگلیسی خود را دارید، سایت Goodtyping گزینه مناسبی برای شماست. این سایت به تایپ بدون غلط و با سرعت زیاد شما کمک فراوانی می کند.

 

از شما سپاس‌گزاریم که تا این بخش از مقاله معرفی بهترین سایت های تست سرعت تایپ با ما همراه بودید. در این مقاله پانزده سایت معتبر و مفید و بهترین سایت های تست سرعت تایپ را برای شما معرفی کردیم. هر یک از سایت های معرفی شده مزایای مخصوص خود را دارند. می توانید بر اساس نیاز خود به یکی از سایت ها مراجعه کرده و آزمون و آموزش تایپ خود را انجام دهید.

 

 

 

 

 

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

s�ظر

  1. ممنون از سایت های خوبی که معرفی کردین من با تایپو کار می کنم خیلی جالبه !
    حتی امکان مشاهده نحوه تایپ سایر تایپیست ها هم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن