شبکه های پیام رسانکسب و کار آنلاین

افزایش فالوور اینستاگرام با 12 ترفند و راهکار واقعی به صورت رایگان

افزایش فالوور اینستاگرام یکی از راه های کسب درآمد عالی

اینستاگرام

وقتی صحبت از اینستاگرام می شود، شاید بیشتر شما فکر یک برنامه ای را بکنید که در آن عکس های مختلف قرار دارد. در حالی که چنین نیست. اینستاگرام امروزه یکی از بزرگ ترین برنامه های کسب و کار آنلاین است. استقبال از این برنامه در ایران نیز به شدت زیاد است. یکی از مهم ترین مسائل برای کسب درآمد از اینستاگرام، افزایش فالوور اینستاگرام است.

حتمأ شما هم تا امروز راه های مختلفی برای افزایش فالوور اینستاگرام امتحان کرده اید. از خرید فالوور گرفته تا تبلیغات مختلف. شاید برخی از این روش ها پاسخگوی نیاز شما باشد ولی بیشتر آنها اتلاف وقت و هدر دادن پول است.

امروزه اینستاگرام تبدیل به مکانی برای تجارت، تبلیغات و کسب درآمد شده است. بیشتر تبلیغات، به پیج هایی که فالوور زیادی دارند سپرده می شود و پیج ها در ازای قرار دادن این تبلیغات، مبلغ زیادی بر اساس تعداد فالوور دریافت می کنند.

لذا اگر کسب و کار یا تجارتی از قابلیت های این فضا به خوبی استفاده نکند، از تجارت و پیشرفت های زیادی عقب می ماند. چرا که این فضا یکی از مهم ترین فضاهای کسب و کار و تبلیغات می باشد که دارای بیش از 200 میلیون کاربر، شصت میلیون اشتراک گذاری تصویر و بیش از 1میلیارد لایک در روز می باشد.

از بحث آمار و ارقام بگذریم، هدف ما افزایش فالوور اینستاگرام شماست. اگر دارای یک کسب و کار و تجارت هستید، برای این تجارت یک پیج اینستاگرام دارید، برای افزایش فالوور اینستاگرام این کسب و کار، بهتر است یک برنامه منظم ریخته و از ترفندهای خاصی استفاده کنید.

اگر می خواهید کسب کار خود را رونق ببخشید، یا یک شخص معروف شوید، یا هر هدف دیگری دارید، افزایش فالوور اینستاگرام بهترین راه برای رسیدن به همه این اهداف است.

چجوری فالورامو زیاد کنم

پس با ما همراه باشید تا به این هدف مهم یعنی افزایش فالوور اینستاگرام دست یابیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی 12 ترفند برای افزایش فالوور اینستاگرام بپردازیم.

 • هشتگ اختصاصی خود را داشته باشید.

بسیار مهم است که برای برند یا کسب و کار خود یک هشتگ مفید و کوتاه داشته باشید.

یک هشتگ اختصاصی برای خود ایجاد کنید تا دیگران و خصوصا مشتریان با سرچ آن هشتگ به محتوای پیج شما دسترسی پیدا کنند.

پیدا کردن یک هشتگ مناسب البته لازم است ولی کافی نیست. برای پیشرفت کار بهتر است هشتگ خود را به شدت تبلیغ کنید و همه جا معرفی کنید. شاید بپرسید چگونه هشتگ را تبلیغ کنیم؟ خیلی ساده است. سعی کنید هشتگ خود را در وب سایت، زیر عکس ها، در پیج های مختلف، وبلاگ ها، سمینارها، همایش ها و رویداد ها و هر جا که می توانید قرار دهید تا آن را ببینند. بنابراین از هر راهی می توانید تلاش کنید که هشتگ را به مردم معرفی کنید.

 • هشتگ گویی یکی از بهترین راه های افزایش فالوور اینستاگرام

تلاش کنید اگر متن جذابی دارید آن را با هشتگ های مختلف ترکیب کنید. جملات خود را با هشتگ مخلوط کنید و با هشتگ هم پست بگذارید. هشتگ یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام می باشد. فقط توجه کنید که هشتگ های بیش از حد و زیاد هم مفید نیست. متن را فدای هشتگ نکنید.

 • پروفایل جذاب و کامل در افزایش فالوور اینستاگرام موثر است.

با توجه به افزایش تعداد پیج های جذاب، سطح انتظار کاربران هم بسیار بالا رفته است. بسیار مهم است که پروفایل شما زیبا و جذاب تر از بقیه باشد.

مخاطبان با دیدن پروفایل شما، در چند ثانیه تصمیم می گیرند که شما را فالو کنند یا نه. حتمأ شما هم این مورد را امتحان کرده اید. با دیدن یک پیج، از بالا تا پایین آن را اسکن می کنید و خوب و بد آن را در می آورید. حتی بیو را هم می خوانید. پس خیلی مهم است که پیج و پروفایل پیج جذاب باشد.

سعی کنید از تصاویر جذاب، متن های مناسب برای کسب و کار و تجارت خود استفاده کنید و از مسائل بیهوده بپرهیزید. برای ایجاد یک پروفایل جذاب، ابزارهای مختلف و متفاوتی وجود دارد. در زیر به سه مورد آن اشاره می کنیم :

اول اینکه شما می توانید از برنامه بسیار مفید و جذاب Lightroom که یک برنامه رایگان و مفید برای ویرایش تصاویر است استفاده کنید و به کمک آن تصاویر گرفته شده خود را ویرایش کرده و بسیار زیباتر کنید. حتی رنگ های آن را تنظیم کنید.

دوم اینکه به استوری خود دقت کنید و ترجیحأ از نمونه قالب های آمده استفاده کنید. برای این کار اپلیکیشن های مختلف و جذابی وجود دارد که می توانید از گوگل پلی یا بازار دانلود کنید.

سوم اینکه تجارت و برند خود را از طریق هایلایت استوری ها به کاربران و مشتریان معرفی کنید. می توانید در این قسمت محصولات و خدمت خود را همراه با متن های جذاب معرفی کنید.

آیا می‎خواهید با اینترنت و در منزل درآمد داشته باشید؟ پس این مطلب را بخوانید کسب درآمد از اینترنت با 12 روش تجربی و آسان در منزل

 • لینک و محتوای بیو در افزایش فالوور اینستاگرام حائز اهمیت است.

 توجه کنید که از لینک های موجود در بیو به صورت هوشمندانه ای استفاده کنید. ثابت بودن لینک در این قسمت مفید نیست و شما می توانید از طریق لینک های موجود در بیو ترافیک مناسبی برای محتوای وب سایت تجاری خود ایجاد کنید.

سعی کنید هفته ای دو یا سه بار لینک های موجود در بیو را عوض کنید. بسیاری از پیج های اینستاگرام در بایو آدرس وبسایت خود را می نویسند و هیچ گاه آن را تغییر نمی دهند. این یک اشتباه استراتژیک است.

لذا از ظرفیت و امکانات موجود در بیو به خوبی استفاده کنید. سعی کنید محتوای این قسمت هم معرفی کننده کسب و کار شما بوده و بسیار جذاب باشد. بسیاری از کاربران تنها با دیدن و خواندن لینک بیو تصمیم می گیرند پیج شما را فالوو کنند یا رها کنند. افزایش فالوور اینستاگرام شما به این بخش بستگی دارد.

 • کپشن های جذاب، پادشاه جذب فالوور هستند.

همه ما می دانیم که تصاویر هزاران کلمه ارزش دارند. در اینستاگرام برای هر تصویر می توانید یک یا چند متن و کپشن بنویسید.

فراموش نکنید کپشن در پست شما بسیار مهم است و جزئی از پیج شماست. نگارش یک متن بسیار مهم است و اگر نمی توانید یک کپشن جذاب تولید کنید بهتر است از دوستانتان کمک بگیرید. فراموش نکنید که کپشن ها جز مهمی از محتوای پست شما هستند و اگر بتوانید به درستی و مفید از آنها استفاده کنید، مخاطبان و مشتریان شما بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند و این خود باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود.

شاید حوصله نوشتن یک کپشن جذاب را نداشته باشید، ولی باید تلاش کنید. چرا که بخش بسیار تأثیر گذار کار شماست و تأثیر زیادی در افزایش فالوور اینستاگرام شما دارد.

افزایش فالوور اینستاگرام

 • با افراد مهم و تاثیر گذار در عرصه کاری خود ارتباط داشته باشید.

شاید بپرسید که افراد تاثیرگذار (Influencer) چه کسانی هستند. این افراد کسانی هستند که در حوزه کسب و کار شما، تجارت شما و یا کار شما دارای نفوذ هستند یا مشهور می باشند.

کسانی که افراد زیاد پیج آنها را دنبال کرده یا فالوور زیادی دارند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با این افراد تأثیرگذار آشنا شوید. ارتباط برقرار کنید و تلاش کنید با نزدیک شدن به آنها، کسب و کار خود را رونق دهید.

برای اینکار کافیست فعالیت آنها را با دقت زیر نظر داشته باشید و با علایق آنها بیشتر آشنا شوید. حتی تلاش کنید با آنها تبادل مختلف داشته باشید.

اگر این کار را به خوبی انجام دهید و موفق شوید به آنها نزدیک شوید، و آنها را به خود علاقمند کنید، ممکن است شما را در صفحه خودشان معرفی کنند و از این طریق فالوور جذب کنید.

اگر به اندازه کافی در انجام این کار دقیق و باهوش عمل کنید شاید این شانس را داشته باشید که شما تبدیل به یکی از افراد و یا برندهای مورد علاقه آنها شوید و اگر موفق به این کار شوید می توانید از آنها درخواست کنید تا شما یا کسب و کارتان را در صفحه خودشان معرفی کنند و از این طریق فالوورهای بسیاری را جذب کنید.

 

 • تصاویری که تگ شده اید را از بین ببرید.

ممکن است شما در پست های مختلفی تگ شوید. تلاش کنید در پست هایی که نظرات منفی دارد یا صحبت های منفی شده است تگ را از بین ببرید. این نظرات منفی تاثیر منفی نیز در کسب و کار شما خواهد داشت. برای اینکار ابتدا بر روی گزینه Edit tags و سپس عکس مورد نظر خود را بیابید و بر روی Hide from Profile بزنید و بدین صورت این عکس تگ شده از پروفایل شما حذف می شوند.

 • محدودیت برای تصاویر تگ شده

اگر خواهان این هستید که  فالوورهای شما به تصاویر تگ شده دسترسی نداشته باشند، می توانید با تنظیم درست پروفایلتان این کار را عملی کنید. برای اینکه این کار را انجام دهید اول وارد Settings شوید سپس روی Photos and Videos of you بزنید. در منو باز شده می توانید Add automatically را غیر فعال کنید تا از این به بعد قبل از اضافه شدن تصاویری که شما در آنها تگ شده اید آنها را تایید کنید.

 

 • استایل اینستاگرامی خاصی طراحی کنید.

تولید محتوا پادشاهی می کند.

جمله ی بالا جمله ای است که به شدت به آن اعتقاد داریم. تلاش کنید برای تولید محتوای خود، خلاقیت به خرج دهید، یک الگوی مناسبی طراحی کنید.

جذابیت چیزی است که باعث افزایش فالوورهای اینستاگرام شما می شود.

محتوا و عکس جذاب طراحی کردن یک بخش کار است. چیدمان و استایل هم بخش دیگر کار. سعی کنید تصاویری منحصر به فرد و مناسب کسب و کار خود طراحی کنید.

 • استفاده موثر و مفید برای موقعیت مکانی

یکی از اساسی ترین قدم های بازاریابی اینستاگرامی انجام تحقیقات است. سعی کنید از شیوه های بازار یابی جدید و مدرن که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است به نحو احسن استفاده کنید. این روش ها باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما خواهد شد.

فالوور اینستاگرام

 • از هشتگ‌های رقابتی استفاده کنید

برگزاری مسابقه و ترغیب کاربران برای کسب جایزه ایده مناسبی برای برقرای ارتباط با آن‌هاست. وب‌سایت wishpond امکانات بسیار خوبی را برای برگزای چنین مسابقاتی در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از سرویس‌هایی که این‌ وب‌سایت ارائه می‌دهد می‌توانید مسابقات رقابتی با هشتک دلخواه خودتان را برگزار کنید. به  عنوان مثال شما می‌توانید فالوورهای خودتان را تشویق کنید تا یک محتوای تبلیغاتی برای محصولات شما درست کنند و با هشتکی که خودتان به آن‌ها می‌گویید که مثلا می‌تواند هشتک نام برندتان باشد، آن را پست نمایند سپس به پستی که بیشترین تعداد لایک را داشته باشد یک جایزه بدهید.

این جایزه مثلا می‌تواند یکی از محصولات‌تان، مقداری وجه نقدی یا حتی کارت شارژ باشد. مطمئن باشید برگزاری چنین مسابقاتی محبوبیت صفحه شما را در اینستاگرام بسیار بالا خواهد برد.

 • با پاداش به کاربران به افزایش فالوور پیج خود کمک کنید

یکی دیگر از امکانات جالبی که وب‌سایت wishpond در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می‌دهد، سیستم امتیازدهی یا پاداش به کاربران است. شما با استفاده از این امکان مثلا می‌توانید در صفحه خودتان اعلام کنید که هر فردی موفق به دریافت 100 امتیاز شود می‌تواند یکی از محصولات‌تان را به صورت رایگان تهیه‌کند، سپس برای رسیدن به این امتیاز آن‌ها را اینگونه تشویق کند که مثلا هر فردی صفحه شما را دنبال کند 10 امتیاز دریافت کند یا مثلا اگر موفق شود دوستانش را هم به فالوئرهای شما اضافه کنید به ازای هر فرد 5 امتیاز به او پاداش می‌دهید.

 • از هشتگ و تگ های مکانی در استوری خود استفاده کنید.

از استوری و قابلیت های آن غافل نشوید. یکی از ترفند های افزایش فالوور اینستاگرام، استفاده از هشتگ و تگ های مکانی در استوری پیج اینستاگرام است.

برخی از کسب و کارها در این زمینه هوشمندانه عمل می کنند. هشتگ ها را در جایی قرار می دهند که قابل مشاهده نباشد یا آن را با استیکرها می پوشانند. علاوه بر هشتگ ها، تگ های مکانی هم بسیار مهم هستند و باعث می شوند در معرض دید و توجه مخاطبان یک منطقه خاص قرار بگیرید.

 • از استوری غافل نشوید

استوری اینستاگرام یکی از امکانات ویژه‌ای که می‌توانید برای ایجاد ارتباط بهتر با فالوئرهایتان از آن استفاده کنید. صفحه‌ای که استوری می‌گذارد، به مخاطبانش این پیام را می‌دهد که یک صفحه زنده و پویا است. سعی کنید همواره و در فواصل منظم استوری‌های خودتان را آپدیت کنید. آپدیت کردن استوری به صورت روزانه و حتی 2 بار در طی یک روز بسیار ایده‌آل است. محلی که اینستاگرام برای نمایش استوری در نظر گرفته است در بالاترین قسمت نمایش صفحه است و بنابراین دسترسی به آن برای کاربران اینستاگرام بسیار راحت می‌باشد، و دقیقا به همین دلیل است که استوری شما معمولا توسط طیف وسیعی از فالوئرهایتان دیده می‌شود. به یاد داشته باشید که هر زمان یک پست جدید در صفحه اینستاگرامتان می‌گذارید، قرار دادن استوری همزمان با آن یک ایده بسیار مناسب است چرا که فالوئرهایتان ضمن مشاهده آن می‌توانند به شما دایرکت (پیام خصوصی) دهند.

قرار دادن کدهای تخفیف در استوری

قرار دادن کدهای تخفیف در استوری اینستاگرام بسیار برانگیزاننده است. طرح‌های تشویقی که به خصوص به مناسبت ایام خاص قرار می‌دهید می‌تواند توجه کاربران زیادی را جلب کند. اگر صفحه شما بیشتر از 10 هزار فالوئر داشته باشد، می‌توانید لینکی را که به صفحه فرود محصولتان هدایت می‌شود هم در استوری قرار دهید. توجه داشته باشید که همیشه برای کدهای تخفیفتان زمان محدود یا نفرات محدود لحاظ کنید تا اثرگذاری آن بیشتر شود.

 • با فالوئرهایتان در لایو اینستاگرام ارتباط صمیمی برقرار کنید

امکان لایو گذاشتن در اینستاگرام را هرگز دست کم نگیرید. شما از طریق لایو می‌توانید به صورت زنده با فالوئرهایتان ارتباط برقرار کنید و این ارتباط می‌تواند منجر به ایجاد کشش بیشتری در آنها نسبت به شما باشد. مثلا وقتی می‌خواهید از یک محصول جدید رونمایی کنید می‌توانید فالوئرهایتان را به صورت لایو در جریان لحظات شگفت‌انگیز آن قرار دهید، یا مثلا می‌توانید جلسات پرسش و پاسخ بگذارید و به صورت زنده به پرسش‌هایی که مخاطبانتان از شما دارند جواب دهید.

 • از IGTV غافل نشوید

همانطور که می دانید سابقأ نمی توانستیم ویدئوهای بیش از یک دقیقه در اینستاگرام پست کنیم. ولی با اضافه شدن امکان IGTV کاربران می توانند تا ده دقیقه هم ویدئو آپلود کنند. لذا از قابلیت های IGTV هم استفاده کرده و ویدئوهای جذابی برای مخاطبان خود قرار دهید. در زیر آنها هم از هشتگ ویدئو استفاده کنید. این کار باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود.

 

 

از شما سپاسگزاریم که تا این بخش از مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم توانسته باشیم قدمی در راستای افزایش فالوور اینستاگرام شما و پیشرفت کسب و کارتان برداشته باشیم.

 

 

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن