کسب و کار آنلاین

تبلیغات کلیکی چیست و با بهترین سایت های تبلیغات کلیکی آشنا شوید

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یعنی دریافت مبلغی از تبلیغ کننده به ازای هر کلیک یک مشتری.

تبلیغات کلیکی از جمله مدل های متداول تبلیغات آنلاین ست و با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و همچنین تلفن های هوشمند، تبلیغات کلیکی یکی از بهترین راهکار ها برای شناخته شدن برند هستش. در سال 2014 تبلیغات کلیکی حدودا 45 میلیارد دلار از 66 میلیارد دلار کل درآمد های گوگل رو به خودش اختصاص داده و این مبلغ در سال های بعد بیشتر هم شده ست.

تبلیغات کلیکی یا (pay per click):

تبلیغات کلیکی به روشی در تبلیغات آنلاین گفته میشه که شما تبلیغ خودتون رو توسط این نوع تبلیغات در سایت یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای کلیک و توجه کاربران به تبلیغ و محصولتون مبلغی رو پرداخت می کنید.

مزایای تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی باعث میشه که تعداد زیادی ترافیک مستقیم به وبسایت یا صفحه اپلیکیشن شما هدایت بشه. تبلیغ دهنده با تعریف تبلیغات کلیکی باید به ازای هر کلیک که بر روی تبلیغاتش صورت میگیره، به ناشر تبلیغات پول بده. ناشر تبلیغات کلیکی به کسی میگن که تبلیغات رو در رسانه اش نمایش میده. در واقع،مخاطبان تبلیغات کلیکی، با کلیک کردن بر روی تبلیغ در محیط رسانه ناشران، به وبسایت شما و یا صفحه دانلود اپلیکیشن شما منتقل می شوند.

معایب تبلیغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی در بعضی از سایت ها با تقلب های اینترنتی موسوم به آنتی فراد مواجه هستند که شبکه های تبلیغاتی بین المللی تلاش های زیادی رو برای مقابله با این تقلب ها می کنند و تحقیقات وسیعی برای به روز نگه داشتن راهکار های خودشون دارند. کتاب الکترونیکی آنتی فراد تپسل، به بررسی انواع تقلب ها و راهکار های مقابله با اون می پردازه.

انواع تبلیغات کلیکی:

تبلیغات بنری (banner advertising) :

تبلیغات بنری به صورت نمایش بنر های گرافیکی و لینک دادن اون به سمت یک صفحه ای خاص (که میتونه وبسایت یا صفحه دانلود اپلیکیشن باشه) بر روی وبسایت یا اپلیکیشن ناشر تبلیغ انجام میشه.

تبلیغات بنری با توجه به ویژگی های گرافیکی و توانایی جلب توجه کاربران برای معرفی کسب و کار های آنلاین و آفلاین ،انتقال ترافیک و افزایش شهرت برند،جایگاه ویژه ای بین انواع مختلف تبلیغات داره.

تبلیغات متنی:

تبلیغات متنی نوعی تبلیغ اینترنتی نسبتا ارزان هستش. تبلیغ متنی همان قرار دادن لینک سایت شما به همراه متنی در توضیح کسب و کار شماست. این روش تبلیغ هم میتونه به رونق کسب و کار و شناخته شدن برند شما کمک کنه.

چرا تبلیغات کلیکی؟

استفاده از تبلیغات کلیکی این امکان رو به شما میده تا در حجم وسیعی محصول و برند خودتون رو در دید مخاطبان قرار بدهید. در تبلیغات کلیکی بازدید از تبلیغات شما رایگانه و شما مبلغی رو بابت دیده شدن توسط کاربران پرداخت نمی کنید و در صورت کلیک بر روی تبلیغ، به ازای هر کلیک مبلغی رو پرداخت می کنید. این روش تبلیغ به شما کمک میکنه حتی بدون پرداخت هزینه نیز دیده و شناخته بشید. همچنین با این روش تبلیغ،مرتبط بودن محتوای تبلیغ شما، با فضای برنامه ای که در اون نشر میشه تاثیر گذاری خوبی برای بازیابی برند شما خواهد داشت.

اهداف تبلیغات کلیکی در کسب و کار:

1-معرفی محصول یا سرویس: با تبلیغات کلیکی می تونید محصولات یا سرویس های خودتون رو به مخاطبین معرفی کنید مخصوصا وقتی تبلیغات شما در سایت یا اپلیکیشن هایی قرار داشته باشه که متناسب با محتوای اون ،مشتریان بالقوه شما به اونها مراجعه کنند اینطوری می تونید مشتریان جدیدی رو با استفاده از محصول خود جلب کنید.

2-افزایش فروش: با قرار دادن لینک دانلود اپلیکیشن و یا صفحه اطلاعات فروشتون در تبلیغات کلیکی، می تونید مشتریان بالقوه رو به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. همچنین استفاده از تبلیغات کلیکی می تونه یادآوری خوبی به مشتریانی باشه که از محصول شما استفاده کرده اند،تا برای مراجعه مجدد و خرید دوباره.اقدام کنند.

3-آگاهی از برند:حتی اگه مخاطب بر روی تبلیغ شما کلیک نکنه،مشاهده تبلیغ، باعث آشنایی بیشتر کاربران با برند شما میشه. این اولین و مهمترین قدم در برند سازی کسب و کار شماست و با برند سازی ست که می تونید جایگاه تون رو در حرفه و پیشه خودتون پیدا کنید.

خب حالا بپردازیم به معرفی سایتهای معتبر کلیکی.

صباویژن:تنوع سایت ها و اپلیکیشن های این شبکه، پیام شما رو به بهترین و گسترده ترین شکل به کاربران نمایش میده. در شبکه تبلیغات کلیکی صباویژن شما می تونید کمپین خودتون رو به نحوی که دوست دارید طراحی و تنظیم و کنترل کنید، انواع هدف گذاری رو در کمپین اعمال کنید و با تکیه بر تکنولوژی تشخیص کلیک های غیر حقیقی، بیشترین بهره رو از این نوع تبلیغات ببرید. در پنل جامع تبلیغات کلیکی،دوتا چیز بطور لحظه ای و دوره ای نمایش داده میشن 1-تعداد بازدید کننده ها 2-کلیک های صورت گرفته روی تبلیغات. با پنل جامع صباویژن شما می تونید سایت های نمایش دهنده تبلیغاتتون رو مدیریت کنید و هر موقع که خواستید کمپین رو اصلاح کنید یا اونو متوقف و مجدد شروع کنید.

با صباویژن شما می تونید تبلیغ خودتون رو به مستعد ترین مشتری نمایش بدید. صباویژن روش های هدف گذاری متنوعی داره از جمله زمانی، مکانی، رتبه ای و موضوعی. شما می تونید با توجه به اینکه مشتری شما چه شخصیت، موقعیت، یا علاقه مندی هایی دارند بهشون نزدیک بشید.

 

کلیک یاب:

کلیک یاب یک شبکه هوشمنده آنلاینه که به تازگی شروع به کار کرده و کار اصلیش نمایش آگهی بصورت هدفمند در صفحات وب هستش و چون تبلیغات هدفمند یه روش آشنا و مورد علاقه برای کاربران هست بهمین خاطر تبلیغات هدفمند کلیک یاب از بازدهی چند برابر برخورداره. با این روش کلیک یاب مخاطبان هدفمند رو پیدا میکنه که مدت بیشتری در وب سایت تبلیغات دهنده می مونند و از نرخ تبدیل به مشتری بیشتری برخوردارند.

محاسبه نرخ تبدیل به مشتری، یکی از امکانات منحصر به فرد کلیک یاب برای وب سایت های آگهی دهنده ست. به این صورت که شما با قرار دادن یک کد جاوا اسکریپت در تمام صفحات وب سایت خودتون و تنظیم صفحه هدف می تونید تعداد مشتریانی که از طریق کلیک یاب جذب کردید رو بشمرید.

کلیک یاب شبکه ای از نمایش دهندگان آگهی رو در اختیار داره که به اونها ناشر میگن. این ناشران در ازای نمایش تبلیغات در وب سایتشون بصورت کلیکی کسب درآمد می کنند

کاپریلا:

در کاپریلا کلیک های ارسالی از کیفیت بالایی برخوردارند چون پرداخت به ناشران به ازای کلیک انجام نمیشه و بر حسب اجاره جایگاه پرداخت حساب میشه.

سیستم آمارگیر کاپریلا مبتنی بر سرویس گوگل آنالیتیکس هستش بخاطر همین از دقت خیلی بالایی در تشخیص کلیک های صحیح و کلیک های غیر تکراری برخورداره.

چون کاپریلا از هوش مصنوعی برخورداره، در هر صفحه از شبکه نمایش خودش، مرتبط ترین کمپین با اون صفحه رو نمایش میده. این یعنی هر کلیک ورودی از کاپریلا، ورود یک مشتری علاقه مند و آماده خرید به سایت شما. با اطمینان از اینکه بازدید کنندگان سایت شما، به کالا ها و محصولات شما علاقه و نیاز دارن، شما میتونید روی تبدیل این کاربران علاقه مند، به مشتری دائمی تمرکز کنید.

تپسل:

تپسل یک شبکه هوشمند تبلیغات دیجیتال موبایلی هستش که میتونه نیاز های تبلیغاتی بزرگترین برند هارو برآورده کنه چون با طیف گسترده ای از رسانه های دیجیتال همکاری داره که شامل 8000 اپلیکیشن، بازی و وبسایت مختلف هست. تپسل با بهینه سازی مداوم فضای تبلیغاتی خودش باعث میشه صاحبان اپلیکیشن و وب سایت های موبایلی، محصولات خودشون رو با بالاترین قیمت در تپسل بفروشن و درآمد تبلیغاتی خودشون رو افزایش بدن.

تپسل برای نمایش هر تبلیغ، مرتبط ترین گروه کاربران برای اون تبلیغ رو در نظر میگیره در نتیجه ترافیک بیشتری برای وب سایت تولید میشه و اینطوری هدف کمپین زود تر محقق میشه و درآمد توسعه دهندگان هم بیشتر میشه.

تپسل برای هر کدوم از تبلیغات کلیکی ش، یک دکمه (CTA) با متنی جذاب قرار میده تا کاربر رو تشویق کنه تا روی بنر کلیک کنه و به وب سایت مورد نظر منتقل میشه.

تپسل به عنوان بزرگترین شبکه هوشمند تبلیغات موبایل در ایران، بیشترین تنوع و تعدد تبلیغات،بالا ترین درصد وجود تبلیغ و پشتیبانی آنلاین و همیشگی رو داره و این باعث میشه ناشرین بتونند همیشه با معیار های بین المللی با این شبکه همکاری کنند.

 

 

ای نتورک:

ای نتورک آگهی های شما رو در وب سایت های مرتبط با محصولتون نمایش میده و فقط به ازای هر کلیک هزینه پرداخت میکنید این مدل تبلیغ رو بهش میگن تبلیغات بنری. تو تبلیغات بنری حتی اگه کلیکی هم صورت نگیره بصورت پیشفرض باعث افزایش آگاهی درباره برند شما خواهد شد. شما حتی میتونید در کنار معرفی محصول و خدماتتون،پیشنهاد و تخفیف هاتون رو هم به جامعه بزرگی نمایش بدید.

شبکه طلایی ای نتورک مختص کسانی هستش که حساسیت بالایی در مورد سایت های نمایش دهنده تبلیغاتشون دارن. در شبکه طلایی مجموعه ای از وب سایت هایی قرار دارن که از نظر محبوبیت، مخاطب و یا طراحی در دسته سایت های حرفه ای قرار می گیرند.

گارانتی کلیک ها:کلیک های غیر واقعی به واسطه تکنولوژی و تجربه تیم ای نتورک و سیستم ضد تقلب به هیچ وجه محاسبه نمیشن و هر زمان که کلیکی غیر واقعی یا تکراری انجام بشه بصورت خود کار متوقف میشه.

کلیک رسان:

کلیک رسان اجرا کننده تبلیغات کلیکی هدفمند،تبلیغات بنری و تبلیغات همسان در ایران و سایر کشورها هستش که تبلیغات وب سایت شما رو بر حسب علاقه کاربر نمایش میده.شبکه تبلیغاتی کلیک رسان یکی از یزرگترین سرویس دهنده های تبلیغاتی در شبکه جهانی اینترنت هستش. این شبکه هم تیم فنی قوی داره هم سیستم پشتیبانی 24 ساعته داره که میتونه واسه کمک به کاربران و پاسخگویی به سوالاتشون سریع وارد عمل بشه به همین خاطر جایگاه مناسبی بین سایت های ایرانی و جهانی داره.

شبکه کلیک رسان محل مناسبی واسه معرفی محصولات، خدمات،فعالیت ها و توانایی های تولید کنندگان هستش و باعث رونق دادن کسب و کار صاحبان آگهی دهنده میشه. کاربران بازدید کننده این سایت طیف وسیعی از رده های سنی رو شامل میشه.

نوین:

تبلیغات کلیکی نوین بصورت مزایده ای کار میکنه یعنی جایگاه شما در رسانه های مختلف، براساس هزینه ای که می پردازین و همینطور تعداد کلیک تبلیغ شما مشخص میشه این یعنی اگه شما هزینه بیشتری بابت هر کلیک بپردازین، یا تبلیغ شما جذاب تر از دیگران باشه، اون تبلیغ در بهترین مکان رسانه های مختلف منتشر میشه. در تبلیغات کلیکی نوین، مزایده با روش قیمت دوم کار میکنه یعنی شما بجای اینکه خودتون هزینه هر کلیک رو مشخص کنین، هزینه هر کلیک، به اندازه نفر قبلی مزایده حساب میشه.

تبلیغات کلیکی نوین،چندین روش مختلف برای تبلیغات کلیکی ارائه میده. بنرهای تبلیغاتی شما در شبکه نوین، در مجموعه ای گسترده از وب سایت های فارسی منتشر میشه. نسخه موبایلی هم داره و میتونین اپلیکیشن های مختلف فارسی هم حضور داشته باشین. بنر ویدئویی شما رو در رسانه های مختلف منتشر میکنه و میتونین مطالب وب سایت خودتون رو در انتهای مقالات سایر وب سایت ها به کاربران پیشنهاد بدین

برچسب ها

مازیار احمدی

مازیارم. مازیار یه وبمستر هست که جوانیشو تو اینترنت گذاشته. عاشق وردپرسه و یه استارتاپ داره که مثل بچش دوسش داره و دوستدار محتوا هست. مازیار موقع کار خیلی جدیه ولی آدم خوش قلبیه و از ته دل میخنده. مازیار عاشق یاد دادن و اشتراک گذاری تجربیاتش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن