کانتنت مارکتینگکسب و کار آنلاین

تولید محتوا چگونه به رشد کسب و کار کمک می کند؟ (3 اصل اساسی در تولید محتوا)

محتوا هر چیزی است که به زندگی کسی که آن را می بیند یا می‌خواند ارزشی اضافه می کند. این ارزش‌ها به مخاطب کمک می کند تا شغل خود را بهتر انجام دهد، یا موجب شادی و سرگرمی آن شود و یا مشکلی از مخاطب را رفع کند، بنابراین محتوا برای همه ارزشمند است و شما با تولید محتوای حرفه ای می توانید، حال خوبی را به مخاطبین خودتان هدیه دهید.

 

create content today

 

 اطلاعات و تولید محتوا را باید در دنیای امروز به عنوان یک اصل اساسی در پیشرفت کسب و کار در نظر گرفت. پیش بینی کارشناسان این است که در آینده جنگی تمام عیار صورت خواهد پذیرفت که جنگ اطلاعات نامیده می‌شود. موفقیت در حوزه کاری و در هر زمینه‌ای تا حد زیادی به اطلاعات بستگی دارد.

همان‌طور که محصولاتی که از یک کارخانه تولید می‌شوند نیاز به مواد اولیه و خام دارد، محصولات کارخانه تولید اطلاعات شما نیز داده‌های مهم و مفیدی هستند که با تجزیه و تحلیل به اطلاعات مفید و ارزشمند تبدیل می‌شوند و می‌توانند در دنیای امروز شما را به‌سوی موفقیت راهنمایی کنند.سؤالی که ممکن است تا به اینجا برای شما پیش آمده باشد این است که:

چگونه می‌توانیم به تولید اطلاعات بپردازیم و کارخانه تولید اطلاعات مختص به خود را داشته باشیم؟

در جواب باید بگوییم که برای این کار شما نیاز به سه عامل برای موفقیت در این عرصه دارید. این سه عامل برای داشتن یک کارخانه تولید اطلاعات عبارت هستند از: یادگیری، تولید محتوا و رشد کسب و کار.

بله! هر کدام از این عوامل نقش تعیین کننده ای در داشتن کارخانه تولید محتوا برای ما ایفا می کنند. حالا با من همراه باشید تا در ادامه در مورد این عوامل توضیحات بیشتری ارائه بدهیم.

بررسی عوامل مؤثر برای داشتن یک کارخانه تولید اطلاعات

learning

  • یادگیری 

اول به نقش یادگیری می پردازیم. برای این که همواره بتوانید مطالب جدیدی را ارائه دهید و در زمینه تولید محتوا به روز باشید حتماً باید ساعت‌های زیادی را به کتاب خواندن یا جستجو در اینترنت و مطالعه اطلاعات مفید و ایده‌های جذاب اختصاص دهید. برای اینکه در حوزه کاری خود به روز باشید، باید همواره بتوانید آنچه را که خودتان یاد گرفته‌اید به دیگران آموزش دهید. پس یادگیری اصل مهمی در این حوزه است.

نکاتی که در خصوص مطالعه کتاب‌ها باید در نظر بگیریم این است که باید بدانید هر کتاب ارزش مطالعه کردن ندارد. بعضی از کتاب‌ها هستند که می‌توانند اطلاعات نادرستی به شما بدهند و یا در کل وقت شما را هدر دهند. همان طور که برای این که غذای سالم و مفیدی بخورید سعی می‌کنید که تصمیم درستی بگیرید و غذای مناسب را انتخاب کنید و از خوردن هر چیز مضری که برای سلامتی ضرر دارد دوری کنید؛ در مورد کتاب خواندن و دسترسی به ایده‌ها و اندیشه های نو هم باید دقت زیادی داشته باشید.

کتاب مفید را انتخاب کنید

باید برای انتخاب یک کتاب مفید وقت بگذارید. هر چقدر هم از وقت شما صرف انتخاب یک کتاب عالی و مفید شود ارزشش را دارد. یکی از راه هایی که می توانید کتاب خوبی را انتخاب و برای مطالعه کردن انتخاب کنید این است که در سایت‌های فروش کتاب به دنبال پرفروش‌ترین کتاب‌ها باشید.  قبل از خرید آن کتاب به توضیحاتی که در معرفی کتاب آمده و هر چند هم بسیار مختصر است، نگاهی انداخته و نظرات افرادی که این کتاب را مطالعه کرده‌اند بخوانید. در آخر هم وقتی که کتاب را انتخاب کردید و قصد مطالعه آن را دارید حتماً به خودتان این قول را بدهید که تا آخر آن کتاب را بخوانید و آن را نیمه کاره و نصفه و نیمه کنار نگذارید.

شما همواره باید بدانید که وظیفه دارید اطلاعاتی که به دیگران انتقال می‌دهید، اطلاعات مفید و ارزشمندی باشد. برای این کار نیاز است که اطلاعات ارزشمندی را خودتان هر روزه کسب کنید تا بتوانید به موفقیت‌های بزرگ در کسب و کار خود دست یابید. خوشبختانه امروزه به لطف دسترسی آسان به اینترنت مطالب زیادی هستند که می توانید به‌صورت مقاله و یا نوشته‌هایی که در سایت های مختلف ارائه شده اند مطالعه کنید.

 

تولید محتوا

  • تولید محتوا 

خب! تا اینجای کار یاد گرفتیم که اصل اساسی برای تولید محتوا این است که دائما در حال یادگیری و به روز نگه داشتن اطلاعات خود باشیم. در زمان تولید محتوا هم باید به این نکته توجه کنیم که محتوای ما علاوه بر اینکه تخصصی و حرفه‌ای باشد باید از جذابیت خاصی نیز برخوردار باشند. محتوای ما باید به گونه‌ای باشد وقتی که مخاطبان آن را مطالعه می کنند حاضر باشند که در ازای خواندن آن برای مطالب بعدی ما که مورد نیازشان است هزینه بپردازند.

برای تولید محتوا نیاز به ابزارهایی است. تولید محتوا می تواند به‌صورت جزوه چاپی، کتاب الکترونیکی، مقاله، کتاب چاپی، محتوای ویدیویی و صوتی، کارگاه، دوره آنلاین و همچنین همایش و مشاوره باشد. مهمترین این ابزار ها عبارت هستند از تلفن همراه، لپ تاپ و چاپگر. این ابزارها می‌توانند در زمان تولید محتوا کمک بسیاری به شما کنند. شما می توانید با استفاده از لپ تاپ خودتان فیلم و محتوای صوتی و تصویری تولید کنید. با استفاده از چاپگر خود می توانید محصولات فیزیکی به مخاطب عرضه نمایید. با تهیه دی وی دی، سی دی و چاپ مطالب آموزشی بتوانید اطلاعات مفیدی را در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

 

سه اصل اساسی در تولید محتوا

سه اصل کلی در تولید محتوا عبارت هستند از: ساده سازی، کاهش حجم و رنگ آمیزی اطلاعات.

              1-ساده سازی اطلاعات

در ساده سازی اطلاعات باید به این نکته توجه داشت که ابتدا خودتان باید به آن موضوعی که قرار است برای مخاطب تولید محتوا کنید، تسلط کامل و کافی داشته باشید . این کار را می توان با مراجعه به اینترنت و خواندن کتاب های مفید در خصوص آن موضوع خاص انجام داد.

             2-کاهش حجم اطلاعات

همان‌طور که می‌دانید به دلیل مشغله های فراوان کاری که امروز برای مردم وجود دارد، دیگر تولید یک محتوای کامل اما به‌صورت طولانی نمی‌تواند جوابگو و مشکل گشای مخاطبان باشد. بنابراین باید توجه داشته باشید که علاوه بر کاهش حجم محتوای آموزشی، کیفیت نیز کوچک‌ترین افت و کاهشی نداشته باشد. منظور از این جمله آن است که کاربر و مخاطب مورد نظر شما بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مطالعه و بررسی محتوای تولیدی شما به مهارت‌های کلیدی و اصلی و آنچه نیاز دارد، دست یابد. بنابراین خروجی خوب و مفید بیشتر از اطلاعات طولانی و حجیم می تواند به حل مشکلات و افزایش مهارت‌های مخاطب شما کمک کند.

              3-رنگ آمیزی اطلاعات

در خصوص رنگ آمیزی اطلاعات مثال ساده‌ای را بیان می‌کنیم. فرض کنید که به یک رستوران رفته اید و سفارش غذا می‌دهید. این رستوران علاوه بر این که بسیار مجلل و شیک است، غذای خوب و باکیفیتی را نیزعرضه می کند. علاوه بر کیفیت غذا، در این رستوران به تزئیناتی که بر روی غذا صورت گرفته است نیز توجه می‌شود. پس دقیقاً شما هم باید در خصوص رنگ آمیزی اطلاعات این نکته را مد نظر داشته باشید. مثل آن غذای خوب و با کیفیت، علاوه بر اینکه اطلاعات و آموزش‌های شما و محتوایی که تولید کرده اید باید کامل و چاره گشا باشد از جذابیت و خوشمزگی لازم نیز برخوردار باشد.

همچنین برای کسب اطلاعاتی در زمینه برنامه ریزی تولید محتوا، می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید.

برنامه ریزی تولید محتوا برای وبسایت: تولید، انتشار و نگهداری محتوا

 

رشد کسب و کار

 

  • رشد کسب و کار

به عنوان کسی که صاحب کارخانه تولید اطلاعات هستید، سومین و اثرگذارترین فعالیت‌ها و کارهایی که باید انجام دهید تا به رشد کسب و کار خود کمک کنید این است که تلاش بی وقفه را به هیچ وجه نباید فراموش کنید. باید متوجه باشید که مطالبی را که با مطالعه کتاب ها و مقاله های اینترنتی و یا به هر نحوی توانسته اید فرا بگیرید، به طور کامل و دقیق برای رشد کسب و کارتان استفاده نمایید.

عواملی که می تواند در رشد کسب و کار شما تأثیر گذار باشند؛ بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و ارائه آموزش‌های رایگان و همچنین یک وب سایت خوب است. بنابراین از همین الان تلاش تان را در این زمینه بیشتر کنید تا بتوانید در آینده ای نزدیک صاحب کارخانه تولید محتوای خود باشید.

برای این که بتوانید جزو بهترین ها در حوزه کسب و کار خودتان باشید، ابتدا در نظر داشته باشید در زمینه هایی فعالیت کنید که به آن علاقمند هستید و با یک برنامه‌ریزی درست و منسجم و با تلاش و کوشش فراوان و با رعایت نکاتی که در این مقاله برای شما دوستان و همراهان گرامی ارائه دادیم، به راه اندازی یک کارخانه تولید محتوای با ارزش و مفید اقدام کنید. شما می توانید با به کارگیری آموخته‌ها و دانسته‌ های خود به رشد و پیشرفت زیادی در کسب و کارتان دست یابید و کارخانه تولید محتوای خود را نیز داشته باشید.

مطالعه کنید، یاد بگیرید، دانسته های خود را هر روز بیشتر و بیشتر کنید. با دانسته های عالی خود، محتوایی عالی تولید کنید و حدس بزنید چه اتفاقی منتظر شماست؟ درست حدس زدید! در آینده ای نزدیک شما صاحب کارخانه خود هستید، کارخانه تولید محتوای شخصی و بی نظیر خودتان!

من نیز در کنار شما یاد می گیرم و به زودی با مطالب بیشتر و هیجان انگیزتری در مورد تولید محتوا و تأثیر چشمگیر آن بر رشد کسب و کار برمی گردم. پس با من همراه باشید.

ممنون که این مطلب رو در وبمسترفا مطالعه کردید، خوشحال میشیم اگه در قسمت دیدگاه ها، نظر شما رو درباره این مقاله بخونیم.

 

 

برچسب ها

امیر کامل

از تنهایی کامل خلاقیت جوونه میزنه. از شکست کامل تجربه حاصل میشه. ترکیب این تجربه و خلافیته که میتونه یک محتوای کامل بسازه.

نوشته های مشابه

۱ نظر

  1. سلام به نظرم رنگ آمیزی اطلاعات تو تولید محتوا خیلی مهمه و هر کی میخاد محتواش جذاب تر باشه رو اصل سوم تولید محتوا باید بیشتر کار کنه و خلاقیت به خرج بده…از خوندن این مطلب لذت بردم و منتظر مطالب بیشتر تو این حوزه هستم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن