سئو

انتخاب کلمه کلیدی در عرض 20 دقیقه! (معرفی سریع ترین راه های انتخاب کلمات کلیدی)

چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

کلمه کلیدی

کلمه کلیدی ، کلمات هدف وب سایت شما هستند و مانند سایر کلمات معمولی نیستند.

به عبارت دیگر این کلمات می توانند به عنوان یک ابزار بازاریابی قوی عمل کنند. در واقع اگر می خواهید رتبه ی خوبی در نتایج موتورهای کسب کنید بایستی حتما کلمه های کلیدی مربوط به وب سایت خود را پیدا کنید و آن ها را به درستی در سایت خود به کار ببرید.

شما می توانید با به کار بردن کلمات کلیدی مناسب در وب سایت خود بازدیدکننده های مناسب با کسب و کار خود را داشته باشید.

به عبارت دیگر داشتن بازدیدکنندگان زیاد هدف نیست بلکه باید بازدیدکنندگان بعد از ورود به سایت شما درآن دقایقی بمانند و از آن استفاده کنند.

پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از ابزارهای مفید است که می تواند به شما در دستیابی به رتبه های برتر در نتایج موتورهای جستجو کمک کند و سئو سایت شما را بهبود ببخشد.

تحقیق این کلمات این فرصت را به شما می دهد تا محصولات یا خدماتی که مشتریان و بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند را پیدا کنید و طبق درخواست و تقاضای آن ها عمل کنید.

بدین ترتیب هم شما به عنوان مدیر سایت به درآمد قابل ملاحظه ای دست می یابید و هم نیاز بازدیدکنندگان رفع می شود در نتیجه موجب افزایش سئو وب سایت شما می گردد.

ما در ادامه این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید.

انواع کلمه های کلیدی 

میتوان کلمه های کلیدی را به سه دسته کلمه های کلیدی اصلی، کلمه های کلیدی عبارتی و کلمه های کلیدی طولانی تقسیم بندی نمود.

  • کلمات کلیدی اصلی شامل یک یا دو کلمه می باشد که در نتایج موتورهای جستجو بیشترین میزان جستجو را به خود اختصاص می دهد.
  • کلمه های کلیدی عبارتی شامل دو یا سه کلمه می باشد و در نتایج موتورهای جستجو مقدار متوسطی از میزان جستجو را به خود اختصاص می دهد.
  • کلمات کلیدی طولانی شامل 4 یا تعداد بیشتری کلمه می باشد و در نتایج موتورهای جستجو مقدار کمی از حجم جستجو را به خود اختصاص می دهد که اکثر جستجوها از این نوع هستند.

چگونه ارزش یک کلمه کلیدی را تعیین کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید کلمات کلیدی را مشخص کنید باید ارزش آن را مشخص کنید.

ارزش یک کلمه کلیدی برای شما چقدر است؟

اگر یک فروشگاه اینترنتی فروش کفش دارید فکر می کنید بیشتر با جستجوی کفش مشکی فروش دارید یا جستجوی کفش قهوه ای؟

شما می توانید کلماتی که کاربران در موتورهای جستجو به دنبال آن ها هستند را با ابزارهای تحقیق مشاهده نمایید.

البته این ابزارها بسیار دقیق نیستند بلکه نیاز است خود شما از طریق آزمون خطا ارزش کلمه های کلیدی فرضی خود را شناسایی و استفاده کنید.

keyword

راجع به کلمه کلیدی مورد نظر خود سوال طرح کنید

این سوالات را برای تعیین ارزش کلمات کلیدی مطرح کنید.

  • آیا کلمه کلیدی انتخابی شما به محتوای وب سایت شما مربوط است؟
  • آیا بازدیدکنندگان با جستجوی کلمه های کلیدی شما به هدف خود می رسند؟
  • آیا کلمه کلیدی را که انتخاب کرده اید از نظر اقتصادی برای شما سودمند است؟

اگر جواب شما به این تمام این سوالات مثبت است کار خود را ادامه دهید.

جستجوی عبارت یا اصطلاح مورد نظر در موتورهای جستجو

شما با جستجو کلمات موردنظر در موتورهای جستجو متوجه خواهید شد که کدام وب سایت ها از کلمه های کلیدی شما استفاده می کنند و رقبای خود را میشناسید و نسبت به سختی کسب رتبه آگاهی پیدا خواهید کرد.

یکی از نکاتی بایستی توجه داشت این است که آگهی های تبلیغاتی هم در هنگام جستجوی کلمات کلیدی تان نمایش داده می شود یا خیر. نمایش این آگهی ها نشان از با ارزش بودن آن هاست.

از ابزارهای گوگل ادوردز و بینگ ادسنتر استفاده کنید

اگر در کلمه کلیدی موردنظر خود رتبه ی خوبی ندارید، می توانید به کمک ابزارها و خرید ترافیک اضافی از وضعیت ارزش کلمات کلیدی خود آگاهی یابید.

گزینه impressions و نرخ تبدیل را روی اعداد 200 تا 300 کلیک بررسی کنید. از داده و اطلاعاتی که کسب کرده اید ارزش هر کلمه کلیدی را بسنجید.

به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی شما باعث جذب 5000 کاربر شده است. 100 نفر از این کاربران از سایت شما بازدید کرده اند و تنها 3 نفر باعث کسب درآمد 300 دلاری برای شما شده اند.

پس کلمه کلیدی شما به ازای هر کاربر دارای ارزش 3 دلاری است.

در واقع 5000 جذب به سایت شما باعث ایجاد نرخ کلیک 18 تا 34 درصدی که معادل با 900 تا 1800 بازدید در روز است، را برای شما به ارمغان می آورد.

شما به ازای هر بازدید موفق به کسب 3 دلار خواهید شد که به معنای سود سالیانه 1 تا 2 میلیون دلار سود خواهد بود.

میزان درخواست برای کلمات کلیدی طولانی را درک کنید.

کلمه های کلیدی طولانی یکی دیگر از مباحثی است که باید به آن بپردازیم.

کلمات کلیدی طولانی

شاید به نظر برسد کلمه های کلیدی که در طول روز 500 یا 5000 بار جستجو داشته باشند بهترین کلمات هستند ولی این گونه نیست. بلکه این کلمه ها فقط شامل 30 درصد از کلمه های کلیدی می شود که توسط کاربران جستجو می شود.

70 درصد دیگر شامل کلمات کلیدی طولانی می باشد که بیشترین جستجوها را در نتایج موتورهای جستجو را تشکیل می دهد.

مطلب دیگری که می توان در مورد این نوع از کلمات گفت این است که نرخ تبدیل بهتری دارند و بیشتر توسط کسانی که قصد خرید محصول یا خدماتی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال کسی که فقط کلمه کفش را جستجو می کند به احتمال زیاد قصد خرید ندارد ولی وقتی عبارتی مانند کفشی از برند خاصی با شماره مشخصی را جستجو می کند به احتمال زیاد قصد خرید دارد.

کلمات کلیدی

بسیار مهم است که شما منحنی تقاضای مربوط به جستجوها را درک نمایید. در تصویر بالا منحنی را مشاهده می کنید که نشان دهنده ی این است که کوئری های با تعداد کمتر ترافیک بیشتری را ارسال می کنند.

چگونه می توانیم در مورد کلمه های کلیدی تحقیق کنیم؟

آیا می دانید اطلاعات مربوط به تقاضای کلمات کلیدی را از کجا می توان بدست آورد؟ شما می توانید به کمک ابزارهای زیر در مورد کلمات اطلاعات به دست آورید.

ابزار Keyword Explorer اطلاعاتی همچون میزان جستجو ماهیانه مطالب، چگونگی رتبه بندی کلمه های کلیدی، محاسبه نرخ کلیک، نمره رتبه بندی شما در اختیار شما می گذارد هم چنین این ابزار کلمات کلیدی مرتبط را به شما پیشنهاد می دهد. این ابزار رایگان و دارای امکانات زیادی است و به شما توصیه می گردد از آن استفاده کنید.

ابزار Adwords Keyword Planner گوگل نیز یکی از ابزارهایی است که برای تحقیق کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار قابلیت پیشنهاد فهرست کلمه های کلیدی مرتبط، تخمین حجم جستجو دارد علاوه بر این قابلیت ها قادر است هزینه مربوط به کمپین های پولی را برای شما پیش بینی کند. جهت تعیین میزان حجم جستجوی یک کلمه کلیدی در این ابزار ابتدا مطمئن شوید گزینه Match Type را بروی گزینه Exact قرار دهید و در بخش Local Monthly Searches نتایج را مشاهده کنید.

این مقاله هم به دردتون میخوره 10 ابزار کاربردی برای انتخاب کلمه کلیدی

چگونه با استفاده از کلمه های کلیدی سایت های رقیب کلمه های کلیدی یک سایت را استخراج کنیم؟

پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از ترفندهای هوشمندانه ای است که میتواند تاثیر به سزایی بر نتایج کلمات و ترافیک ورودی سایت شما داشته باشد.

مزایای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا:

  •    دید کلی از کلمات کلیدی که رقبا استفاده می کنند پیدا می کنید.
  •         تمام کلمات که از یاد شما رفته اند را می توانید مشاهده نمایید.
  •         فرصتی را برای ایجاد محتوای جدید و بهبود رتبه ی سایت شما فراهم می کند.
  •   متوجه روش های جدید دیگری در سئو می شوید که می توانند برای شما مفید باشند.

نحوه پیدا کردن کلمه های کلیدی رقبا

ابزار competitive Analysis الکسا ابزاری مناسب برای جستجوی کلمات کلیدی رقبا می باشد. بعد از ورود به ابزار آدرس سایت رقیب خود را تایپ نموده و بر روی گزینه  opportunitiesکلیک نمایید. در تصویر زیر ما آدرس سایت  starbucks.comرا وارد کرده ایم.

کلمه های کلیدی

سپس شما در این مرحله دو لیست را مشاهده خواهید کرد:

لیست اول: Keyword Targeted by starbucks.com,s Competiitors

این لیست نشان دهنده ی اختلاف استراتژی کلمات کلیدی است که اختلاف بین سایت starbucks.com و رقیب ها را نمایش می دهد و کلماتی که حتی تا الان به آنها فکر نمی کردید بشناسید.

لیست دوم: Keyword starbucks.com Should Consider Running Campaigns for

این لیست نشان دهنده ی کلمه های کلیدی مربوط به کمپانی های تبلیغات کلیدی است.

با کلیک بر روی هر کدامیک از کلمات کلیدی اطلاعاتی مانند میزان محبوبیت، رقابت، تعداد تبلیغات مربوط به شش ماه گذشته را در اختیار شما گذاشته می شود هم چنین سایت هایی که از این کلمات استفاده می کنند را مشاهده خواهید کرد.

اقدام بعدی پس از پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

بعد از مشاهده کلمه های کلیدی، کلمات کلیدی را که تقاضای زیادی دارند و یا اینکه مربوط به محتوای سایت شما هستند را انتخاب نمایید و سعی کنید به کمک آن ها رتبه وب سایت خود را ارتقا دهید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

پیدا کردن کلمه کلیدی

سختی کلمات کلیدی چیست؟

وقتی شما می خواهید از کلمات کلیدی سئو شده برای ارتقا رتبه وب سایت خود استفاده کنید باید علاوه بر اینکه باید میزان تقاضا را در نظر داشته باشید بلکه باید تلاش زیادی برای رسیدن به موفقیت داشته باشید.

اگر در بررسی های خود متوجه شده اید که برندهای معروف در نتایج موتورهای جستجو دارای رتبه یک تا دهم هستند پس نیاز است شما رسیدن به رتبه ی مشابه آن ها تلاش زیادی داشته باشید و ممکن است بعد از سال ها بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید.

پس نتیجه ای که می توان گرفت این است که توجه به سختی کلمه کلیدی نکته ای مهمی است که باید همواره در نظر داشته باشیم.

انتخاب درست کلمات کلیدی و کار بر روی آن ها می تواند عامل موفقیت شما در سئو وب سایت باشد و رشد چشم گیری در زمینه سئو داشته باشید پس نیاز است برای یافتن هدف خود وقت گذاشته و آن ها را به درستی پیدا و کشف نمایید.

 امیدواریم با توجه به این مقاله بتونید بهترین کلمه کلیدی رو پیدا کنید. لطفا نظرتون رو در بخش نظرات به ما بگید.

 

برچسب ها

زهرا غریب

وی عاشق دنیای تکنولوژی و کد نویسی بود و به زبان انگلیسی علاقه وافری داشت.از مهم ترین صفات وی میتوان به این اشاره نمود که کار تیمی را بسیار دوست می‎داشت.?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن